Tarot Falı: 6 Kart Açılımı ile Aklınızdaki Tüm Soruları Cevaplayın!

tarot falı, 6 kart açılımı, falsepeti, falsepeti blog

Tarot falında 6 kart açılımı en sık kullanılan açılım türlerinden biridir. Evrensel bir açılım olan 6 kart açılımı; kariyer, sağlık, aşk, ilişkiler ya da akademik başarıya yönelik de açılabilir. Önemli olan hangi dilekle kartlarınızı açtığınızdır. Çok uzun yıllardır insanların yaşadıkları problemlerle ilgili önemli ipuçlarını veren Tarot falı, Büyük Arkana ve Küçük Arkana kartlarından oluşur. Toplamda 78 adet kart bulunan Tarot’ta 6 yıldız açılımı yapmak için Büyük Arkana serisi kullanılmalıdır.

6 kart Tarot falı açılımı için Büyük Arkana kartları kullanılmalıdır. Büyük Arkana kartları ise falda büyük olayları ve durumları anlatırlar. Bu sebeple Tarot falında kariyer açılımında olduğu gibi diğer açılımlarda da yaşanan problemleri açığa çıkarmakta büyük rol oynarlar.

Tarot 6 Kart Açılımında Nasıl Sorular Sorulmalıdır?

Tarot falında 6 kart açılımı; hayatınızın akışını esas alan ve genel olarak merak ettiklerinizle ilgili soruları cevaplayan bir açılımdır. Aklınızdaki soruları yanıtlayarak sizlere yol gösterici cevaplar verir. Bu sebeple bu kart açılımında doğru soruların sorulması oldukça önemlidir. Sorduğunuz sorularda net olmanız alacağınız cevaplarınızın o kadar anlaşılır olmasını sağlayacaktır. Eğer nasıl sorular sormanız gerektiğini konusunda emin değilseniz, ‘Tarot falında ne sorulur’ başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Tarot Falı 6 Kart Açılımı Nasıl Yapılır?

Tarot falında 6 kart açılımı için 6 adet kart seçilmelidir. Büyük Arkana serisi desteden ayrıldıktan sonra kartlar güzelce karıştırılmalıdır. Daha sonra sırasıyla 6 adet kart kapalı olarak konumlandırılmalıdır. Kartların anlatacakları farklı olduğu için her kartı seçerken, enerjinizi kartlara aktarmalı ve odaklanmalısınız. Ayrıca kartları sırayla kapalı olarak seçtikten sonra yorumlama için her kart tek tek değerlendirilmelidir. Kartların verdiği cevaplar ve anlattığı konular ise şöyle ayrılmaktadır:

  1. Kart: İlk kart şu an kendiniz hakkında ne düşündüğünüz ve ne hissettiğinizi gösterir.
  2. Kart: Bugünlerde en çok istediğiniz şeyi anlatır. İstediğinize ulaşamamanızdaki engeli ipucu ile sizlere gösterir.
  3. Kart: Şu anki korkularınızın ne olduğuna dair bilgiler verir.
  4. Kart: Şu an hayatınızda iyi giden şeyi anlatır. Neden iyi gittiğiyle ilgili sizi bilgilendirir ve bunu sürdürmeniz için ihtiyacınız olanı gösterir.
  5. Kart: Hayatınızda şu an size karşı olan engellerin neler olduğunu gösterir.
  6. Kart: Mevcut durumunuzda kafanızdaki en büyük soruyu cevaplar.

Yukarıda anlattığımız bilgiler ışığında kendiniz için Tarot 6 kart açılımı yapabilirsiniz. Fal açılımı sırasında burcunuzu da göz önünde bulundurmanız yorumlamanın kolaylaşması açısından oldukça faydalı olacaktır. Öte yandan profesyonel bir falcıdan Tarot falı baktırmak isterseniz buradan falcılarımıza ulaşabilirsiniz.