Tarot ve Astroloji: Hava Grubu Burçlar

Tarot ve astroloji çok eski zamanlardan bu yana birbiriyle iç içe kavramlardır. Tarot falı; geçmiş, gelecek ve şimdiki zamandan bizlerle bazı ip uçları verir. Astroloji ise karakterimizdeki özelliklerin ön plana çıkan detaylarına göre bizleri kategorize eder. Bu sebeple Tarot falı bakılırken burçların göz önünde bulundurulması bizlere en iyi yanıtları verir. Eğer sizler de Tarot ve astroloji odaklı fal bakmak istiyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca profesyonel Tarot falcılarımız aracılığıyla da burcunuz yönelik fal baktırabilirsiniz.

Burçlar kendi aralarında 4 ana grupta incelenirler; Ateş, Hava, Su ve Toprak. Ana elementler başlığı altında incelenen burçların her birine özel Tarot kartı da bulunmaktadır. Burçların Tarot kartları fal baktırırken çıktığında yapılan yorumlama da burca yönelik olmalıdır. Bu sayede dal sahibinin hem karakteristik hem de burç özellikleri ile birlikte yorumlar çok daha gerçekçi olmaktadır. Sizlere daha önce ateş, su ve toprak grubu burçların kartlarından bahsetmiştik. Bugünkü yazımızda ise hava grubu burçların Tarot kartlarından bahsedeceğiz. İşte hava grubu burçlar ve Tarot kartları…

İkizler – Aşıklar Kartı 

Ruh halinin iki kişi oluşu ile bilinen İkizler burcunu Tarot’ta Aşıklar kartı temsil etmektedir. Aşıklar kartı; kesin ve tek bir karara varma konusunda yaşanan bireysel zorluğu temsil eder. Aşıklar kartı Tarot falında çıktığında birbirinden farklı yollar karşısında nereye gideceğini bilemeyen birini yani kararsızlığı simgeler. Bu sebeple aslında İkizler burcu ile en uyumlu karttır. Hem karakteristik hem de burç özelliklerini öne çıkarır. Hangi yola gideceğini bilmeyeni temsil eden bu kart tüm yolların denenmek istediği ipucunu verir.

Aşıklar kartı bir karar verilmeden önce uzun süre kararın üzerine düşünülmesi gerektiğini söyler. İkizler burcunun doğasındaki gerginlik, huzursuzluk, ikilemde kalma ve hızla sıkılma özellikleri bu kart ile temsil edilir. Bu sebeple Aşıklar kartı, İkizler burcuna uzlaşmacı ve özverili davranmayı öğütler.

Terazi – Adalet Kartı 

Terazi burcu, burçlar arasında dengeli ve eşit davranışlarıyla ön plana çıkar. Adalet kartı ise Terazi burçları için adalet ve eşitlik sevdasını temsil eder. Aslında Terazi burcunun bir kefesinde arzular, bir kefesinde de ihtiyaçları yer alır. Ancak bu defa adaletin gözleri bağlı değil, açıktır. Adalet kartı Terazi burcuna idealist yapısından sıyrılarak etrafını her yönüyle görmesini öğütler.

Teraziler bazen gereğinden fazla katı davranarak kibir ve ikiyüzlülük gibi yönlerini ortaya çıkarabilir. Gözleri açık olan bu kart Terazi burcunun katı davranışlarında etrafını iyi bir şekilde gözlemlemeyi ve herkes için adil davranmayı öğütler.

Kova – Yıldız Kartı 

Kova burçları farkındalığı yüksek ve duygusal yönü güçlü kişilerdir. Tarot falında Yıldız kartı ise kozmik farkındalık ve bedendeki yedi çakrayı temsil eder. Bir ayağı suda bir ayağı da toprakta olan Yıldız kartı aslında doğadaki dengeye dikkat çeker. Bu denge burçlar söz konusu olduğunda yaşam ve bilinç arasındaki dengeyi simgeler.

Yıldız kartı Kova burçları için anlaşılmayan duyguları temsil eder. Bu duyguları spiritüel enerjiyi hatırlatarak ortaya çıkarır. Kalabalık ortamları seven Kova burçları için ortamdaki yenilikçiliğe dikkat çekmesi gerektiğini öğütler.


Tarot ve Astroloji: Hava Grubu Burçlar yazımızın yanı sıra Youtube kanalımızdan sizler için hazırladığımız Tarot videolarını da izleyebilirsiniz. Ayrıca profesyonel falcılarımız aracılığıyla; Kahve, Tarot, Katina, Su ve Yıldızname gibi falları da baktırabilirsiniz.