Dizüstü Çizme Nasıl Giyilir?

2015 kış sezonun en dikkat çeken trendleri arasında dizüstü çizmeler bulunuyor. Peki, dizüstü çizmelerinizi stilinize nasıl uygulayabileceğini ve bu trendi nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz?

Dizüstü Çizme Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Şık bir görüntü sunan bu çizmeler trende olsa dahi, diğer ayakkabılarda olduğu gibi dizüstü çizmeleri seçerken de rahat olup olmadığına bakmalıyız. Çizmeleri seçerken dikkat edeceğimiz en önemli nokta; dizlerimizin üzerine kıvrıldığı zaman çizmelerin hareket kabiliyetimizi engelleyip engellememesi. Kalıbının oturup oturmadığı ve bilekten nasıl oturduğu da dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktalar.

Dizüstü Çizmeler Nasıl Kombinlenmeli?

Eteğin modeli de eteğin boyu kadar stiliniz üzerinde büyük pay sahibidir. Bacak şeklinizi alan çizme ve dar bir kalem etekle son derece zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Asi bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız bol ya da pileli orta boy etekle geniş kesimli çizmeler giyebilirsiniz. Çizmelerin içerisine giyeceğiniz uzun çoraplarla da daha özgün ve sportif bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Dizüstü çizmelerinizle, eteklerin yanı sıra dar kumaş pantolonlarla ve jeansler ile şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Sportif bir stil oluşturmak ve şık görünümünüzü dengelemek istiyorsanız, bol salaş hırkaları ve uzun kazakları tercih edebilirsiniz. İyi bir skinny pantolonla çizmeleri başarılı kombinleyebilirseniz, topuklu ayakkabı kadar ilgi çekici durabilir dizüstü çizmeleriniz.

Dizüstü çizmelerin vazgeçilmezleri arasında bir de taytlar vardır. Şık görünmeleri ve son derece rahat olmalarıyla kış aylarında vazgeçilmez kıyafetlerin başında gelen dizüstü çizmeler, deri ceketle kombinlenerek hoş bir görüntü oluşturulabilir.

Çok sevgiler…