İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

Mezuniyet öncesi ya da sonrasında iş hayatına atılmak için çok sayıda görüşme yapmak gerekiyor. 74a7d18651f123d4a522568435ea3527d80a8672c1fa99c17924d9b5d0895749

Diploma, sertifikalar, çeşitli kurslar ve deneyimler paylaşılıyor olsa da nihayetinde kişisel duruş ve imaj, tüm deneyimleri bir anda silebiliyor ya da cilalayabiliyor. Görüşmelere doğru imaj ile katılmanız için yanınızdayız. Artık görüşmesine giderken ne giysem diye düşünmeyeceksiniz. Güven telkin eden imajı oluşturarak kısa sürede istihdam edilebilirsiniz. İş görüşmesi modasını sizin için derledik. Beraber bir göz atalım.

Renklerin Sesine Kulak Verin: İş görüşmelerinde imajınızın tamamlayıcısı şüphesiz ki renkler. Son derece kurumsal giyinmiş olabilirsiniz fakat seçtiğiniz renk sizi desteklemiyorsa beyhude bir çabadan öteye geçmek çok da mümkün değil ne yazık ki. Seçmeniz gereken renkler son derece net esasında; siyah ve beyazın asaletine sırtınızı dayayabilir; klasik şıklıktan beslenebilirsiniz. Klasik kıyafetler size sıkıcı geliyor ise pastel tonlar muazzam birere kurtarıcı. Hemen hemen her rengin pastel tonu ile görüşmeye katılmak mümkün. Özellikle yaz aylarında soft renkler kıyafet seçiminizi kolaylaştıracaktır. Mavi, lacivert, gri gibi güçlü renkleri kullanarak da güven veren bir imaj oluşturabilirsiniz. Renginizi seçtiyseniz stil konusuna geçebiliriz.

Stil Oluşturma: Klasik çizgiler hayat kurtarıcıdır. Minimalist seçimlerden uzaklaşmayın. Abartısız, sade ve şık bir görüntü güven telkin edecek, eğitim ve deneyimlerinizi parlatacak. Etek, ceket ya da pantolon ceket takımları tercih edebilirsiniz. Mevsime göre ceketten ödün verme imkanınız da olabilir. Ancak stilin bir bütün olduğunu unutmamalısınız. Bütünün tamamlayıcısı da elbette ayakkabılar. Topuklu ve kapalı ayakkabılar seçebilirsiniz.

Maskülen Şıklık: Topuklu ayakkabı giymeyi sevmiyorsanız sizi maskülen şıklığa davet ediyoruz. Oxford ayakkabılar ile pantolon, gömlek kombinasyonlarına yön verebilir, kaliteli bir çizgiye imza atabilirsiniz. Doğru bir kombinde basic tshirt bile tercih etme opsiyonuna sahip olabilirsiniz.

İş görüşmesi şıklığı için dekolteden uzak, kendinizi iyi ve rahat hissettiğiniz seçimler yapmanızı öneririz. Rahat olmadığınız bir kombin içerisinde güven veren bir imaja sahip olmak neredeyse imkansız. Stilinizi belirlemeli ve fazla uzaklaşmamalısınız. Sizi yansıtmayan bir kıyafet ile iyi hissedemez ve doğru mesajları iletemezsiniz. Unutmayın, moda bedeninize yakışan, stil ise karakterinizden izler taşıyandır.

Fal sepeti ailesinin mesajı: Size güveniyoruz ve biliyoruz; o işi alacaksınız J