O GECE NE GİYSEM?

Düğün sezonu açıldı. Gelsin davetler, gitsin düğünler. Malum en büyük paniği “O gece ne giysem” diyerek yaşıyoruz. Mağaza mağaza gezenlerden misiniz bilmem ama bana göre internetten alışveriş şahane bir yol.

Günün yorgunluğuyla eve gelmişiz, kısacık hafta sonunu eğlenmeye dinlenmeye harcayalım derken bir de mağaza mağaza gezmeye üşenenlerdenim. Zaten aklımda bir model kararlaştırıyorum fakat ısrarcı tezgahtarlar ve kararsız ruh halim yüzünden kafam karışıp hiç bir şey beğenemeden geliyorum.

Bugünkü yazımda tam da bu yaraya parmak basıyorum. İlk olarak hanımlar beyler internet alışverişini kullanın şiddetle tavsiye ediyorum. İkincisi aklınız karışmasın hanımlar, elbise seçiminde işinizi kolaylaştıracak sezonun moda modelleri ve renklerini sizin için paylaştım. Her daim söylerim önemli olan insanın kendine yakışanı giymesi değil, giydiği kıyafette kendini rahat hissetmesidir. Özellikle ve özellikle takısından tokasına bir bütün olan imaj; insanın karakterini yansıtır. İmajınız kimliğinizi ele verir

Önemli modacıların taktiği vardır.Müşterilerine kıyafet dikmeden önce onları biraz tanımak isterler.Tanıdıkça akıllarında kıyafet belirmeye başlar. Hatta ilk sordukları soru “burcun nedir” olur. Çünkü Burçlar önemlidir ve kişinin kimliğini genel anlamda özetler ve bize ip uçları verir. Kendi burcunuza hangi model ve renk uygun? Duygularınız kıyafetin renginden modeline göre değişiklikler gösterir. İşte ip uçlarını toplayıp “O gece ne giysem” derdinden kurtarabilecek modeller.

KOÇ KADINI: Macera ruhlu, yüksek enerjili, engel ve sınır tanımayan, konuşkan ve girişken yapısını davetlerde de ortaya çıkaran Koç burcu kadını alımlı, atletik yapısı, ve cazibesiyle avantajlıdır. Kısacası gece kıyafetlerinde de ne giyse yakışır bu burcun kadınına.

BOĞA KADINI:Sanata, güzelliğe düşkün ve sıcak kanlı olan Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve mağrur duruşunu gece kıyafetleri seçimlerine de yansıtır..Önce kıyafetiyle daha sonra hal ve tavırlarıyla dikkat çeker Boğa kadını.

İKİZLER KADINI : Neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeken  İkizler burcu kadını aynı zamanda çekiciliği ile bulunuğu ortamlarda odak noktasıdır. Fakat kararsız yönü kıyafet seçiminde de kendini gösterir.

YENGEÇ KADINI:Tam bir evcimen olan Yengeç kadınının özellikleri kıyafet seçimine de yansır.Kendisi gibi masum ve zarif modelli gece elbiseleriyle davetlerde boy gösterir.

ASLAN KADINI: Eğer davetin ev sahibi ise şüphesiz kimse söylemese bile fark edilebilecek bir kıyafet seçimi yapacak olan Aslan burcu kadını zevkli seçimleriyle gecenin yıldızı olmayı iyi bilir. Kabarık, dağınık saçlar, farklı detaylar Aslan kadınının asi ruhunu yansıtır.

BAŞAK KADINI: Moda denince akla genen burçlardan biridir Başak kadını. Zevkli seçimlerini gece kıyafetlerinde de gösterir. Detaylara dikkat etme özelliğini burada da gösterir ve kolay beğenmeme huyundan dolayı kim ne derse desin son karar Başak kadının olacaktır.

TERAZİ KADINI:Güzellik, yetenek, sevimlilik, uyum ve zarafet gibi özelliklerin bir arada toplandığı bir burcun kadınının şık olmaması imkansız. Gece kıyafetlerinde romantik esintilerle, çekiciliği birleştirmeyi iyi bilen Terazi kadını daima şıktır.

AKREP KADINI:Cazibeli, güçlü ve seksi olan Akrep kadını gece elbisesi seçiminde cesur kıyafetleri tercih eder. Koyu renk elbiseler seçtiğinde gizemliliğine daha da gizem katarak tüm gözleri üzerine çekebilir.

YAY KADINI: Özgür ruhlu yay kadını giydiği kıyafetlerin içinde de özgür ve rahat olmak ister. Gece kıyafetlerinde iddialı modellerin, neşesinin ve kıpır kıpır enerjisinin önüne geçmesini sevmez. Çünkü öncelikle gözler yay kadınının güler yüzündedir.

OĞLAK KADINI: Başı dik, ihtiraslı ve güçlü duruşuyla gece elbiseleri içinde adeta asil bir prensestir Oğlak kadını. Kaliteli seçimleri davetteki diğer kadınlar tarafından mutlaka kıskanılır.

KOVA KADINI: Dikkat çekmek Kova kadınının işi. Çılgın ruhunu kıyafetlerine de yansıtır. Kova kadını yeniliklere açık olduğu için modayı yakından takip eder ve kendine de yakıştırmayı iyi bilir.

BALIK KADINI: Renkli hayalleriyle bulutlar üzerinde yaşayan Balık kadınının romantik modeller vazgeçilmezidir. İnce ruhunun ve sanata düşkün özelliğinden dolayı gece elbiselerinde de Balık kadının seçimleri oldukça zevklidir.