Toprak Grubu Burçları ve Özellikleri

Toprak Grubu Burçları

Astrolojide burçlar; ateş, hava, toprak ve su olarak dört elemente göre gruplandırılır. Her grupta ise üçer burç bulunmaktadır. Aynı grup içerisindeki burçlar kendine has benzer özelliklere sahiptir. Kişinin burcunun ait olduğu grup ise onun karakteri, doğası, mizacı gibi temel kişilik özelliklerini belirler. Burçları gruplarına göre yorumladığımız bu seride sıra Toprak Grubu Burçları ve Özellikleri yazısında.

Bu içerik serisinin diğer yazıları için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

Toprak Grubu Burçları Nelerdir ?

Toprak Grubu Burçları ve Özellikleri

Toprak grubu burçları, çalışkan, disiplinli ve azimlidirler. Düşündükleri ve hayal ettikleri şeyleri hayata geçirme konusunda oldukça istekli davranırlar. Bu nedenle amaçları uğruna ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Dayanıklı ve güçlü bir karaktere sahiptirler ve pes etmek asla onlara göre değildir. 

Kısacası Toprak grubu burçları sürekli bir şeyler üretmek ve sorumluluk almak isterler. Sabırlıdırlar ve uzun vadeli planlar yaparlar. Böylelikle yapmak istedikleri işleri garantiye almak için sağlam adımlar atarlar. Bu grubun en belirgin özellikleri ise Boğa burcunda bulunur.    

Boğa Burcu

BOĞA BURCU ( 21 Nisan – 21 Mayıs)

Toprak grubuna ait olan Boğa burcu insanının en bilinen özellikleri, akılcı, sakin ve güvenilir olmalarıdır. Zorluklar karşısında kolay kolay pes etmezler çünkü çok sabırlıdırlar. İş konularında emin adımlar atmayı severler bu nedenle aceleci olmak Boğa burcu insanına göre değildir. Riskten hoşlanmazlar, belirsiz ve garanti olmayan her şeyden uzak dururlar. Hayatta sevdikleri şeylerden biri yemek yemektir. Yemek konusunda çok seçici davranırlar ve ve iyi lezzetler tatmak isterler.

Akıllarının bir köşesinde sürekli para hesabı yaparlar. Parayı nereye harcayacağını iyi bilen, kendilerince planları olan insanlardır. İyi ve rahat yaşamayı tercih ederler. Estetik güzelliğe ve konfora oldukça düşkündürler. Bu yüzden hayatlarının yolunda ve rahat bir şekilde gitmesi için paraya fazlasıyla ihtiyaç duyarlar. Lüks yaşama oldukça düşkün olan Boğa burçları, pahalı giyinmeyi, değerli taşları ve tatilleri çok sever. 

Son olarak Boğa burcu insanı, sakin olmasına rağmen öfkelendiğinde bambaşka biri olabilir. Fevri ve aksi değillerdir fakat sabırlarının taştığı noktada yanında olmak istemezsiniz. İnatçı bir yapıları vardır. Aşk ve bağlılık konusu da onlar için önemlidir. Aynı zamanda ilişki yaşadıkları insanların maddi olarak kendileriyle eşit olmalarını isterler. 

Başak Burcu

BAŞAK BURCU (23 Ağustos – 22 Eylül)

Toprak grubuna üye olan Başak burçlarının en bilinen özellikleri, çalışkan, detaycı ve sistematik bir yapıya sahip olmalarıdır. Çok fazla dostu olan ve arkadaş canlısı insanlardır. Yaşadıkları yere önem verirler. Başak burcu insanları bakımlı ve düzenli olmayı tercih ederler bu yüzden paspal bir görüntüden hoşlanmazlar. Her şeyi simetrik bir biçimde yerleştirirler, düzensiz şeylere tahammül edemezler. Mükemmeli isterler bu nedenle mutlu olmak ve hayattan haz almak biraz zorlaşabilir.  

Başak burcu insanları, yeni bilgiler öğrenmekten keyif alırlar. Bu nedenle meraklı kişilikleri sayesinde fark edilmeyen en ince detayları bile fark edebilirler. Çalışma hayatlarında başarılılardır. Bunun en büyük sebebi ise ayrıntıcı insanlar olmalarıdır, işlerini kusursuz yapmak isterler. Çalışmaktan gocunmazlar, para kazanabilmek için her meslek grubuna dahil olabilirler. Genelde başarılı iş insanları Başak burcu grubundan çıkmaktadır. 

Çok kibar ve naif insanlardır, hediyeleşmeyi çok severler. Eleştirmek ve diğer insanlara fikir vermek ise alışkanlık haline gelmiş davranışlardan biridir. Bu da karşı tarafın bir noktadan sonra sinirlenmesine sebep olabilir. 

Son olarak Başak burçları hayal kurmayı pek sevmezler bu sebeple her zaman gerçekçi bir tarafları vardır. Kuruntu yapmaya çok müsaitlerdir. Böylelikle olmayan şeylerle zihinlerini doldurup, bir anda negatif enerjiye sahip olabilirler.

Oğlak Burcu

OĞLAK BURCU (22 Aralık – 21 Ocak)

Toprak grubuna üye olan Oğlak burçlarının en bilinen özellikleri, ciddi ve çalışkan olmalarıdır. Hayattaki her konu için ciddi bir yaklaşımları bulunur. Herkesle çok samimi olmayı sevmezler, insanlarla aralarına mesafe koyarlar. Aynı zamanda fazla duygusal değillerdir ve otoriter bir kişilikleri bulunur. Belirli bir planlara göre hayat kurarlar ve duygusallığın planlarını bozabileceğine inanmaktadırlar. 

Oğlak insanı, iş hayatında mükemmel olmak ister. Bu nedenle aynı takımdaki insanlarla problemler yaşayabilirler. Herkesin kendileri gibi azimli ve özverili olmasını beklerler. Zorluklar karşısında yılmadan devam ederler, hırslıdırlar. Çalışkan ve lider vasıflı insanlardır. Aceleci değillerdir, hedeflerine ulaşmak için hata yapmak istemezler. 

Son olarak fazla samimiyeti sevmedikleri için kalabalık ortamlardan hoşlanmazlar. Hatta oğlaklar kendileriyle vakit geçirmeyi daha çok severler. Tutumlu insanlardır ve paralarını hesaplı harcarlar.


Sizler için hazırladığımız Toprak Grubu Burçları Yorumları yazımızın yanı sıra Youtube kanalımızdan detaylı burç yorumlarını da izleyebilirsiniz. Ayrıca profesyonel falcılarımız aracılığıyla; Kahve, Tarot, Katina, Su ve Yıldızname gibi falları da baktırabilirsiniz.