Göbek Eritme Yolları Nelerdir?

Yaz kış çoğu insanın başlıca problemlerinden biri olan fazla kilolar için artık birbirinden farklı yöntemler uygulanıyor. Kişiler ne kadar zayıf olursa olsun göbek bölgesinde biriken yağlar her zaman kilolu görünmeye neden olduğu için göbek eritme yolları denemek kaçınılmaz oluyor. Sizde göbek bölgenizde biriken yağlardan şikâyetçiyseniz ve her zaman fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız göbek eritme yolları içerisinden kendinize en uygun olanını seçerek işe başlayabilirsiniz.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Kontrol Edin!

Göbek çevresinde oluşan yağlanmanın en büyük nedeni düzensiz beslenmedir. Düzensiz beslenmeye ek olarak yanlış gıdalarla besleniyor olmanızda göbek çevrenizdeki yağları artıracaktır. Göbek eritme diyeti yaparak hayalinizdeki vücuda kavuşmak isterseniz şunları deneyebilirsiniz:

 • Şekerli gıdalardan uzak durun. Çünkü şeker fazlaca tüketildiğinde karaciğer tarafından yağa dönüştürülür. Bu nedenle de göbek bölgenizde yağlanmanın olması kaçınılmaz olacaktır.
 • Protein odaklı beslenmeye çalışın. Çünkü proteinli gıdalar tok tutucu özelliğe sahiptir. Göbek eritme diyeti boyunca bol bol proteinli besinler tüketmelisiniz. Eğer diyet sonrası proteinli besinlerin tüketimini keserseniz kilo almanız kaçınılmaz olacaktır.
 • Karbonhidrat tüketimi kilo almanızın başlıca nedenidir. Çünkü karbonhidratlar iştah açıcı özelliğe sahiptir. Karbonhidrat tüketiminiz azaldığında iştahınızın kapandığını ve kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.
 • Meyve ve sebze tüketiminde istediğiniz kadar değil yeteri kadar tüketim yapın.
 • Yediğiniz bütün besinleri not edin ve yavaş yavaş yediklerinizi azaltmaya çalışın.

Göbek Eritme Egzersizleri Deneyin!

Göbek eritme yolları arasında beslenmeden sonra en etkili yöntem egzersiz yapmaktır. Sizde göbek eritme egzersizleri ile kilo vermeye başlayabilirsiniz. Ancak egzersizlerin tek başına büyük etkiler göstermesi beklenilemez. Bu nedenle beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Göbeğinizi eritirken yapacağınız egzersizleri sadece spor salonları ile sınırlı tutmak yerine ofisinizde, evinizde deneyebilirsiniz.

 • Göbek eritme egzersizleri yaparken bölgesel incelme teknikleri uygulamayın. Çünkü vücut bir bütündür. Bu nedenle de bölgesel incelme hareketleri ile göbek eritmek mümkün değildir.
 • Yürüyüş, bisiklet sürme, koşu gibi egzersizler kısa sürede göbek bölgenizin erimesini sağlayacaktır. Vücudunuzun tamamını harekete geçirecek olan bu egzersizler ile göbek bölgesi dışında diğer fazlalıklarınızı da verebilirsiniz.
 • Yere uzanarak belinizin altında bir el varmışçasına boşluk bırakın ve karnınızı içine çekin. Ayaklarınızı uzatın. Sağ ayağınızı yukarı kaldırın ve indirin. Aynı hareketi sol ayağınızla da yapın. Günde her bacak için 30 kere tekrarlamanız ve bunu 3 step şeklinde yapmanız göbeğinizi eritmeye yardımcı olacaktır.
 • Yere uzanın belinizin altında biraz boşluk bırakıp karnınızı içine çekin. İki ayağınızı da uzatın. Daha sonra iki ayağınızı birden yukarı doğru kaldırın. Günde 30 kere 3 step şeklinde deneyin.
 • Yan yatın ve üstte kalan bacağınızı yukarı kaldırıp indirin. Bunu günde 30 kere deneyin. Aynı şeyi diğer tarafınıza dönerek tekrarlayın. Göbeğinizle birlikte yan kısımlarda eriyecektir.

Göbek Eritme Kürleri Yapın!

Göbek eritmek isteyenler için birbirinden farklı yöntemler bulunsa da kolay ve hızlı göbek eritmek isteyenlerin başvurduğu yöntemlerin başında göbek eritme kürleri geliyor. Göbeğinizdeki yağlardan kurtulma konusunda bilgili birinden kür tarifi almak isterseniz İbrahim Saraçoğlu bu konuda oldukça aydınlatıcı olacaktır.

Göbek Eritme Kürü Malzemeleri

 • Taze lahana yaprağı (4 adet)
 • Sulu limon (1adet)
 • Yarım litre su
 • Taze maydanoz (25 dal)

Kürün Yapılışı

Suyu bir çaydanlığın içerisine koyun ve kaynatmaya başlayın. Kaynayan su içerisine lahanaları atın. 3 dakika daha kaynatın ve maydanozları da ekleyin. 3 dakika daha bu şekilde kaynamaya bırakın. Daha sonra hazırladığınız karışımı soğumaya bırakın ve soğuduktan sonra süzün. Limonu süzdüğünüz suya sıkın. Her gün taze bir şekilde hazırlanıp 2-3 kere aç ve ya tok olarak içilebilir. Kısa sürede istenilen sonucu verecektir.