Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç Rengi Nasıl Açılır

Evinizde kendi imkânlarınızla saçınızın rengini açmak isteyenler; bitkisel yolları kullanarak saç renginizi açabilmeniz mümkün. Karbonat, papatya, limon ya diğer bitkisel yağları kullanabilirsiniz.

Saçlar, bize hoş bir görüntü kazandıran doğal örtüdür. Saçlarımızın güzel görünmesi için gereken bakımları yapar, hatta zaman zaman saçlarımızı boyatırız. Saçların sürekli boyanması ise sıkıcı bir hale dönüşebilir. Bu bakımdan saç rengi açma yöntemlerine başvururuz. Saç rengini açmak için hangi yöntemler kullanılır?

Karbonat: 1 kaşık ölçüsü kadar karbonatı duş alırken saçınızda dolaştırınız. Karbonat hem saçların rengini açar hem de saçları dezenfekte etmeye yarar.

Papatya: Doğal bir kozmetik olan papatya ile saç renginizi açmak istiyorsanız, kuru papatya temin etmelisiniz. Kuru papatyaları demliğe atın ve ısıtın. Az miktar kaynatırsanız etkisi fazla olur. Sudaki renk sarıdan başka ton olmamalıdır. Elde edilen karışımı bir sprey şişesi içerisine boşaltın, karıştırın ve saçlarınızın üzerine sıkın. 1 saat kadar saçlarınız güneş ışığı aldıktan sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Limon: 1 adet limonu alın ve iyice sıkın. Bir şişe içerisine limon suyunu koyun ve iyice karıştırın. Elde edilen karışımı saçlarınızın üzerine sürün, dikkat edin saçlarınızın dibine kadar inmesin. Limon ile saç rengi açma yönteminden sonra birkaç saat gezmeye çıkın, çünkü saçlarınız güneş ışınları almalı. Saçlarınız uzun ise limon adetini arttırabilirsiniz.

Yukarıdaki popüler saç rengi açma doğal tekniklerinin yanı sıra; elma sirkesi, ısırgan otu, soğan kabuğu, tarçın, zeytinyağı, bal gibi doğal kaynakları kullanarak da saç renginiz açabilirsiniz. Güneş tam tepedeyken saçlarınızı güneş ışınlarıyla beslemeyin. Çünkü öğle vakitlerinde güneş çarpması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.