2015 BURÇLARIN BİRBİRLERİYLE İLİŞKİLERİ

OĞLAK

2015 Numerolojik Değeri: 15 /  6

2015 İlişkiler Haritası Rehber Kartı: Güç

Oğlaklar bu yıl iki önemli sınavdan geçiyorlar ve ikisi de onlar için muhteşem bir ışıkla yüklü gibi gözüküyor!

İlk sınavları bu yıl hiçbir konuda aşırıya kaçmamaları gerekiyor. İç seslerini duyabilecekleri bir alan yaratmaları kendileri için önemli gibi gözüküyor. Özellikle bu yıl kendilerini sık sık eşiğinde bulacakları stratejik kararlarında bunun farkındalığını korumak çok önemli olacak gibi gözüküyor. Bu yıl ne çok çalışıp her şeyden kopma ne de yan gelip yatma yılı! Bu yıl her ne yapıyorsa bu yaptığındaki iç ses bağlantısının farkında olma ve onun ışığını koruma yılı! Böylelikle duvarlar yıkılabilecek gibi gözüküyor ve Oğlak yeni bir yol için içindeki cesareti böyleikle uyandırmış olacak.

Bu yılki diğer sınavsa yaşam güçlerinin kontrolünü ele almak ve içlerindeki o vahşi hayvan ile iletişim kurarak onun içgüdülerinin altın anahtarının yolu olduğunun farkına varmaları önemli olacak gibi gözüküyor. Onlar muhteşem görülerini bu yıl iç seslerinin yoğunlaşan gücüyle besliyorlar ve bu onlara çok daha güçlü kapılar aralar ve çok daha derin bir farkındalık katar gibi gözüküyor.

Bakalım bu hikaye Zodyak Çemberinde kendini nasıl gösteriyor?

Oğlak- Koç:

Şu bir gerçek ki onlar birbirlerinden çok farklı hamurlar taşıyorlar. Koçun hareketli doğası Oğlağın daha emin adımlarla yürümeyi seven hızıyla buluştuğunda Oğlak bir an neye uğradığını şaşırabilir ve Koç çoktan sert duvarlara toslamış kadar afallamış hissediyor olabilir; bununla birlikte bu yılki titreşimleri göz önünde bulundurulduğunda birbirlerini besleyebilirler gibi gözüküyorlar.

Koç Oğlak ile yaşama dair birçok pencere açabilir ve böylelikle düya ve yaşama dair birçok yeni şey keşfedebilir ve bu ustalaşma yolculuğunda es geçemeyeceği bir şey olacaktır ve Oğlak Koçta içindeki o derinlerden çıkmış vahşi hayvanı seyrediyor olacaktır ve onunla kuracağı bağlantı derinleşen ve ortaya çıkan içgüdüleri olacaktır ve onların gücü ona çok daha güçlü bir görü ve duruş sağlayacaktır.

Yüreklerinin sesini dinleyebilmeleri ve yaşama dair olan sorumluluklarının birbirinden geçtiğini fark edebilmeleri ve birbirlerini anlamaya açık olabilmeleri ve bunun kendileri için büyük bir aşama olabileceğini anlayabilmeleri önemli olacaktır.

Oğlak-Boğa:

İki sağlamcı toprak burcu ile karşı karşıya bulunuyoruz. Onlar Zodyağın dünya ile en köklü bağları olan iki burcudur. Oğlak otorite, Boğa ise daha konformist bir çizgide fırsatları yakalayabilme şeklinde okunabilir. O zaman Boğa Oğlak ile içsel otoritesini yakalayabilir ve Oğlak Boğa ile yaşamını kolaylaştıracak bazı fırsatların farkına varabilir. Bunlar her ikisinin de ihtiyaç duydukları şeylerdir.

Bu yıl Boğa için de yüreğinin sesini duyabilmek ve onun gücüyle hareket edebilmek önemli bir çizgide gözüküyordu. Bu Oğlak için de geçerli olacaktır. Oğlağın bunu bir derece daha ileriye taşyarak kendi duvarlarının da farkına varırken doğasını ortaya koyabilmek adına kontrolünü koruyabilmesi de önemlidir.

Boğanın çıkmakta olduğu yeninin yolculuğu Oğlak ile daha muhteşem bir yolculuğa dönüşebilir ve Boğa bu yolculukta tam olarak isteklerini gerçekleştirebilmek adına çok daha farkındalıklı ve emin bir çizgi ortaya koyabilir. Oğlak da Boğa ile süreci kolaylaştırırken biraz yabancısı olduğu tutkularıyla daha derin ve farkındalıklı bir iletişim kurabilecektir.

Oğlak-İkizler:

Her ikisi için de bu yıl önemli bir eşik gibi gözüküyor. Onların birbirlerini anlayabilmeleri hiç de kolay olmayacaktır. Nihayetinde İkizler vurkaç bir ışık olarak yorumlanmaktadır. O daha çok ‘’ her çiçekten bal alma ‘’ doğasındadır; bununla birlikte Oğlak çiçeğin her halinden emin olmalıdır ve yeni bir çiçek söz konusu olacaksa da bu kez çok daha emin adımlarla ona ilerleyebiliyor olabilmelidir.

İkizler bu yıl duvarlarını yıkma çekilimi içinde gözüküyor ki bu kendi doğasının ötesine bir keşif yolculuğu demektir ve bu noktada Oğlağın yaşamla kurduğu ilişki ona ilgi çekici gelebilecektir ve Oğlak için İkizlerin öğrenme konusundaki istekliliği ve bunun onu nasıl da canlandırıyor oluşu onun için ilham verici olabilir.

Oğlak da bu yıl aşırılıklarını kontrol etme konusunda stratejik bir noktadan geçmektedir ve burada yaşam gücünün ışığını uyandırabilmesi onu kontrol edebilecek olan yüreğinin ışığından geçecektir ve bu noktada İkizler ona kolaylaştırıcı bir görü sağlayabilir. İkizler pratiktir, Oğlak daha netleştirme arzusu içindedir. Birleştiklerinde sağlam bir iş ortaya çıkabilir. Yeter ki birbirlerine açık olsunlar ve yüreklerinin sesini duyarak ilerliyor olsunlar.

Oğlak- Yengeç:

Onlar birbirlerini her zaman tamamlarlar. Yengeç şefkat dolu doğası duygularını göstermekten daha kaçarak otoritesini korumaya çalışan Oğlağa epey iyi gelir ve Yengecin güvende olduğunu hissetme ihtiyacı Oğlakta daha bir kendinden emin olma şansını yakalayabilecektir.

Yengecin bu yıl kendiyle baş başa kalmaya ve kendine dair bazı sırların kapısını aralayabilecek gücü kendinde bulmaya ihitiyacı olacaktır ve bu konuda Oğlak kadar onu anlayabilecek bir kişi daha az bulunur. Bu Oğlağın doğasında olan bir anlayıştır. Oğlağın kendisiyle baş başa kalabilceği anlara her zaman ihtiyacı olacaktır.

Yengecin de bu aşırıya kaçmaması, yüreğinin sesini duyabiliyor olması, duyguları ile iç sesini birbirinden ayırması ve onu yaşam ile iletişim kurmakta zorlayan kabuklarının ötesine geçebilmesi önemli olur gibi gözüküyor. Bu Oğlak için de görevlidir ve bir Yengecin karşısında hep bir çocuk halini alabilen her figür gibi Oğlağın içindeki vahşi doğa da bu hali aldığında onunla iletişim, kurmak kaçışlar ortaya çıkmadıkça, çok daha kolaylaşabilir. Yengeç de sadece bir anne değil aynı zamanda bir çocuk da olduğunu fark edebilmelidir.

Oğlak-Aslan:

Oğlak ile buluşma noktaları daha çok içlerindeki vahşi doğanın dilini okuyabilerek onunla iletişim kurabilmek olur gibi gözüküyor. Aslan için karşıdan aldığı elektrik çok önemlidir ve şu bir gerçek ki Aslan bunu çok da bonkör bir ışıkla karşı tarafa sergilemeyecektir. Tabiatı biraz tutucudur; bununla birlikte bu yıl duvarlar biraz daha yıkılabilecek gibi esneyebilir ve bu anlamda bir eşik atlanabilir.

Aslan da burada yüreğinin sesini duyabilmek adına bir sınav ile karşı karşıya kalabilir ve gerçekten olanın ne olduğunu anlamaya çalışabilir. Farkına varabilirse Oğlak ona gücen verecek  ve bu olgun ruh ona derin ışıklar da hediye edebilecektir.

Oğlak Aslan ile derinlerindeki çocuğun  sesini duyabilir ve gerçekten ne yapmak ister olabileceğine dair onda daha güçlü ışıklar yanarken Aslanın daha anda yaşar doğasıyla hareket kabiliyeti artabilir ve Aslan Oğlak ile içinde bulunduğu tamamlanışa olan çekilime dair daha derin görüler kazanabilir. Yeter ki birbirlerine saldırmaya ya da birbirlerinin terbiyecisi olmaya kalkmasınlar!

Oğlak- Başak:

Yine iki toprak grubu ile karşı karşıyayız. Başak çoktan çatır çatır konuşmaya başladı ve Oğlak onu derin bir süzgeçten geçiriyor. Şu an ikisinin de anlamaya çalıştığı birçok şey var birbirlerine dair ve bakalım ne zaman gerçek duyguları ortaya çıkabilecek atmosferi yakalayacak!

Başak bu yıl ihtiyaç duyduğu dünyanın farkına varma ve onu daha derinleşen bir ışıkla anlamaya başlama yolculuğunda Oğlaktan iyi bir rehber bulamaz gibi gözüküyor. Oğlak dünyaya dair derin sırlar saklar ve bunu birlikte açığa çıkarabilirler. Başak da Oğlağa denegelnmesi konusunda yardımcı olabilir. Her konuda emindir Başak bilgisinden ve onun yeterliliğinin gücünden ve bu bazen abartıya kaçabilse de kontrolü sağlayabilir.

Oğlak Başakta onun kendisine saygı duyduğu ve otoritesini tanıdığı konusunda emin olabilmelidir. Başak da Oğlağın onu seviyor ve onun için bir şeyler yapmaya hazır olduğu konusunda emin olabilmelidir. Başak bu yıl sevilmek istiyor ve sevginin ona da kendisinden aktığı kadar yoğun aktığını duyumsamak istiyor. Oğlak Başağın onun yaşamında ne kadar çok şeyi kolaylaştırabiliyor olduğunun farkına vardığında aralarında güçlü bir güven oluşmaya başlayacaktır ve bu ikisi için de önemli olacaktır. Oğlak da Başağı nasıl heyecanladırabileceğinin özellikle bu yıl farkındadır.

Oğlak- Terazi:

Terazi bu yıl duvarlarını yıkmak istiyordu ve buna dair derin bir çekilimle güçlü de bir yetenek kazanıyordu ve yaşamında ilk kez böylesine emin bir duruşu deneyimliyordu ve tam da bu noktada Oğlak onun vazgeçilmez bir yol rehberi olabilirdi ve ona ihtiyaç duyduğu çoğu sorunun kendiliğinden akan cevabı olabilirdi.

Oğlak Terazi ile daha uyumlu bir sürecin anahtarını sağlayabilirdi. Terazi doğasındaki yumuşaklıkla onu dengeleyebilir ve ehlileştirebilirdi ve bu her ikisine de iyi gelebilirdi; çünkü oğlak da Terazi için dünya ile bağlantı kurmasında iyi bir dengeleyici olabilirdi.

Terazi bu yıl duvarlarını yıkıyor ve daha geniş bir vizyona doğaru çekiliyordu ki bu vizyonun yapım aşamasında Oğlak güçlü bir ışık yakabilir gibi gözüküyor. Oğlak aşırıya kaçmamalıydı ve içindeki vahşi doğanın farkına vararak onunla iletişim kurmalıydı. Bu asla onu bastırmak değildir. Bu Terazi doğasına çok uygun bir yol ışığıdır. Terazi kolaylıkla onu bir sihirbaz gibi yaşama çıkaracak ve onun yaşamla iletişim kurma şansını ortaya koyacaktır. Nasıl olsa her şey mümkündür Teraziye göre ve bu Oğlağa nefes alma şansı tanıyacaktır ve Oğlak Terazi için sağlam temellerin inşasında rol alacaktır.

Oğlak-Akrep:

Onlar Zodyağın iki karanlık ve kaçak ışığı olarak da yorumlanabilir; bununla birlikte onlar birbirlerine teslim olduklarında muhteşemliklerde görülmemiş bir ışıkla ortaya konulabilir. Oğlak Akrebi anlamakta onun duygusal doğası sebebiyle yer yer zorlanabilir; bununla birlikte onun kendine has ışığı ilgi çekici bir etki de uyandırabilir. Akrebin analiz yeteneği Oğlağa ilham olacaktır.

Oğlak Akrep için yaşam ile daha güçlü bir bağlantı ışığı olacaktır ve Akrep bu şansı elden kaçırmak da istemeyecektir. Oğlak ona keşfedilmesi gereken kutsal topraklar gibi de görünebilir ve derinlerdeki bilgelik onu etkileyebilecektir.  Akrep Oğlak ile tam da bu yıl ihtiyaç duyduğu gibi kendi derinliklerine inebilecektir ve Akrep güçlü sezgileriyle dengesini koruyabildiği sürece onu güçlü ve kalıcı bir ışıkla dengeleyecektir.

Onlar birlikte yaşamın iki ayrı ucunu bir araya getirebilir ve bu ışık her ikisi de yepyeni doğa ve insan anlayışı olabilir. Oğlak Akrebe sezdiklerini güçlü bir ışıkla yaşamsallaştırma şansı verecektir ve Akrep Oğlağa ‘’ Matematiğin yetmediği yerde sezgiler devreye girer. ‘’ diyecektir ve bu belki Oğlağın ihtiyaç duyduğu özgürleşmedir.

Oğlak- Yay:

Oğlak tutucudur dersek herhalde Yay da savurucu olur. Onun için özgürlüğü vazgeçilmezidir ki Oğlak ise aidiyeti toprak doğası ile daha çok benimseyecektir. Yay teması bu yıl belki Oğlak ile daha yakın yorumlanabilecek bir tema taşıyor olabilir. Yay derinleşme yolculuğunda Oğlaktan güçlü ışıklar alabilir ve Yay Oğlağın o dizginleyemediği doğasına bir yansıma olarak ortaya çıkmış olabilir.

Yay Oğlakta daha farklı bir ışıkta olan sevgiyi deneyimleyecektir, tam da bunun gerçek anlamda ne olduğunu sorgulamakta olduğu bir dönemde, bu ona farklı bir ışık olabilir ve iyi de gelebilir. Yayın zekası Oğlağın dikkatinden kaçmayacaktır.

Yay bir yanı başka bir yanı başkadır. Bu yanlarından birinde buluştuklarında diğeri onların harı olacaktır ve onların bu ilişkideki gelişim süreçlerinin ışığını koruyacaktır. Yay Oğlağı aşırıya kaçmaya çağıran doğası da olabilir. Oğlak burada tam olarak arzusunun ne olduğunun farkına varabilmelidir ve kendini ifade etmeye başladığında Yayın içindeki öğrenci- filozof ışığı onun nasıl bir ışıkla parladığının hemen farkına varabilecektir ve derin bir paylaşım çoktan ışığını yakmış olabilir. Yeter ki bir adım atarak birbirlerine inansınlar.

Oğlak- Oğlak:

Bir köprüde karşılaşan iki keçi de olabilirler, birlikte büyük bir görevi taşımak için sorumluluğu almış ve üstesinden gelebilmek için birbirlerine güç vermeye çalışıyor da olabilirler. Oğlağın derin bir anlayış gücü vardır ve emeğe saygısı sonsuzdur. Bu onun için çok değerlidir ve açığa çıkmakta zorlanmayacak bir farkındalıktır.

Her ikisinin de yüreklerinin sesini duyabiliyor olmaları çok önemli olacaktır ve birbirlerini kendilerinde dengelemek durumunda kalacaklardır. Birbirlerine neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlatmaya başladıklarında ortalık karışacaktır; bununla birlikte birbirlerinde kendilerini gördüklerinin farkına vardıklarında derin bir anlayış onlara kendi gelişimlerinin de kapılarını aralayacaktır.

Siz hiç kendinizden kendinizi dinlediniz mi? İşte, burada olan budur! Bu dinleme yürekten olduğunda derin buluşmaların ışığı doğurulur aksi takdirde sadece çarpıcı bir mücadele incitmekten başka bir işe yaramıyordur. Oğlak fark ettirmese de çok kez bilinmeli ki hassas ve duyguludur. Sadece bunu ifade edebilmek onun için zordur. Bunun farkına vardıklarında artık birbirlerinde yüreklerinin ışığı doğmuştur.

Oğlak- Kova:

İlginç bir diyalogtur burada doğan! Aslında Oğlak ve Kovanın derin bir bağından bahsetmek mümkün olabilir; bununla birlikte şu kesindir ki Kovanın sürekli yeni bir şeyler arayışı Oğlağa yorucu gelebilecektir. Kova Oğlağın derinlerindeki vahşinin başka bir çehresidir ve Oğlak onunla kendiyle iletişime geçecektir ve bu yolculuk ilgi çekici olabilir. Yüzleşmeler gırla gidecektir. Kova için de Oğlağın cümleleri çok kez titretecek düzeydedir. Yeter ki Oğlak dillensin!

Aslına bakılırsa bu yıl her ikisi de birbirlerine yakın temalardan geçiyorlar. Kova yüreğinin sesini duyarak dünya ile iletişime geçmeye çalışıyor. Oğlak, içindeki vahşi doğanın farkına varıyor ve onun ona anlatmaya çalıştığı iç sesi duyarak yaşamda yeni bir yoldaki ışığı yakmaya çalışıyor.

Biri yeni mi dedi? Kova tam da orada durmuş sizi beklemekteydi ve biri dünyanın sırlarından mı bahsetti? Oğlak sizi bu konuda güçlü ışıklarla aydınlatabilirdi. Onlar çoktan koyu bir sohbette olabilirler ve birbirlerine karşı ne olduğunu da anlamadıkları bir çekimde olduklarını fark edebilirler. Yeter ki yüreklerinin sesine kulak versinler!

Oğlak- Balık:

Onlar birbirlerini çok derinden tanırlar. Balığın derin doğası Oğlağa güven verir. Bilir ki şefkat dolu bakışlarıyla bu anlaşılması güç bir ışıkla onu izlemekte olan Zodyak ışığı onu anlamaktadır. Bu durum oğlak için son derece rahatlatıcıdır ve Balık Oğlakta ihtiyaç duyduğu güven ve huzuru duyumsamaktadır. Oğlak kaya gibi sağlam olarak yansıyan bir ışıkla karşısında durmaktadır.

Oğlak Balığın, Balık Oğlağın çok da iyi tanımadıkları yanlarıdır Zodyağın; bununla birlikte her ikisi de birbirlerinin yolculuklarında güçlü bir ışıkla ışır. Balık da Oğlak da bu yıl derinlerindeki vahşiyi ehlileştirme eşiğinden geçiyorlar ve birlikte bu vahşiyi ehlileştirmek çok daha kolay olabilir gibi gözüküyor. Balığın iç sesinin gücü, Oğlağın dünyaya dair çok şeyi keşfedebilmiş doğasıyla birleşiyor!

Oğlak ipleri fazla sıkarsa Balığı tabiatına uygun bir şekilde kaçırabilir ve Balık fazlaca kendi mistik ışığına dalarsa bir yerden sonra bu durum Oğlakta güvensiz bir tema yaratabilir; bununla birlikte bunu kolaylıkla aşabilirler. Yeter ki Oğlak tutkusunun ve Balık yaşama dair derin bakışının kapılarını aralayabilsinler ve sular altındaki kendi yansımalarının ışık dolu gücünü keşfedebilsinler.

Hüseyin Akdağ