2015 BURÇLARIN BİRBİRLERİYLE İLİŞKİLERİ

Boğa

2015 Numerolojik Değeri: 14/ 5

2015 İlişkiler Haritası Rehber Kartı: Araba

Boğalar bu yıl büyüme ve gelişme yılını deneyimlemekteler. Boğalar bu yıl kendi sınırlarının ötesindeki o eşsiz güç ile bağlantıya geçiyor ve ilk kez çok kez yapacağına inanmayacağı bir şeyi yapıyor olmak bir boğaya bu denli keyif veriyor. Boğa bu yıl bir yola çıkıyor ve güvenlik alanı tanımını geride bırakırken cesaretinin ona kazandırmakta olduğu yeni yaşamdaki özgürlüğün ve iç sesinin ilk kez bu kadar yakın kendini hissettirmekte olduğu bir gücün farkına varıyor.

Boğalar bu yıl ilişkilerinde öğreniyor! Bu anlamdaki sınırlarının ötesine geçiyor ve onlar için ‘’ yeni ‘’ olan dostlukların kapılarını, geçmişten çok farklı bir ışıkla aralıyorlar. Bu ışığın adı onların en sevdiği şey olan huzur ve ağacın dalında bir kuşun onlara huzur veren müziği oluyor ve cevaben yüreklerinden sesleniyorlar ve belki son beş yıldır süregelen suskunluklarından ortaya çıkıp ışıklarının gücünü keşfediyorlar.

( Yükselen ve ay burçlarınızı da göz önünde bulundurunuz! )

Boğa- Koç:

Koçlar bu yıl tam da kendilerini keşfetmek ve adım atmış oldukları her ne ise onda sınırlarının ötesine mizaçlarındaki savaşçı ruh ile geçmekteyken boğa ile karşı karşıya geldiklerinde birbirlerini ateşleyebilirler ve bu çok daha sağlam bir ışıkla yol almalarına yardımcı olabilir. Koçlar, bitmek bilmez enerjileriyle huzurlu oldukları çimlerin üstünden ayrılmak istemeyen Boğaları, tam da içlerinde bir şeylerin ortaya çıkmak istediği şu anda tutup, yaşamın hareketli sokaklarına çekebilirler. Boğalar da ustalaşma yolunda olan Koçu tam da bu aşamada çok daha sağlam adımlarla ilerler ve fırsatları fark eder bir hale getirebilirler.

Koçlar ve Boğalar, bu dönem belki hiç olmadıkları kadar kendilerini birbirlerine yakın hissedebilirler ve bu yakınlığın oluşturduğu güçlü ışıkla birbirlerine ruhsal yolculuklarında çok şey katabilirler ve dahası bu buluşmada her ikisi de bugüne kadar kendilerinin bile varlığının farkında olmadıkları bir potansiyeli ortaya çıkarabilirler. Şanslı ikili demek doğru olur gibi bu yıl onlar için. Şimdiden yolları açık ola!

Boğa- Boğa:

Boğalar bu yıl yeni bir yolculuğun ışığını yakıyorlar ve bu yolculukta bir hayli heyecanlılar. İlk kez belki cesareti bu kadar yakın deneyimleyen Boğalar, üzerilerinde hissettikleri baskının ışığında her şeyin yerinde ve yolunda olması için özel bir çaba harcıyorlar ve bunu yaparken duygularının onda yarattıkları o huzurlu ışıktan da ayrı durmamaya çalışıyorlar. Bu noktada birbirleriyle buluşan Boğalar, birbirlerini çok iyi anlayabilecekleri gibi karşılıklı olarak bu konuda anlayış bekleyebilecek olma gerçekliğinde birbirlerini yorma ihtimalini de beraberinde yaratabilirler.

İnsan kendiyle karşı karşıya kaldığında ya ona aşıktır ya da şimdiden ondan kaçmaya başlamıştır; bununla birlikte karşılıklı ortak temada buluşan Boğalar, karanlık yönleri olan şüphe ve güvensizlikte değil de güçlü bir güven ve birlikte büyüyebilecekleri fedakarlık duygusunda birleştiklerinde bu yıl birbirlerini anlayabilen iki yol arkadaşı olabilirler.

Boğa- İkizler:

İkizler bu yıl kendi içinde bir yolculuğa sürükleniyor ve gördüklerini dünden farklı olarak bugün, yüreğinin sesinin de içinde olduğu bir ışıkla yaşamında değerlendirme yoluna girme çekilimi içinde yürüyor. İkizler bu yıl sistemin de desteği ile duvarlarını yıkıyor ya da o duvarlar kendiliğinden yıkılıyor ve bu süreçte güven ve derinlerde arzu edilen bir şefkat duygusuyla karşı karşıya kalıyor. İkizler tutkuyla adım atma gerçekliğini yüreğinin derinliklerinde fark ediyor, belki de hatırlıyor ve bu hatırlayış onu bu yıl daha derin bir alana doğru çekiyor kendine ve yaşama dair. Boğanın da tam olarak keyifli bir yola çıkmakta olduğu bu zamanda karşılaşma, Boğanın o huzur dolu göğsünün İkizlerin olaylara canlı ve meraklı yaklaşımıyla desteklenecek bir ilişkinin kapılarını aralamak demek olduğu görülüyor.

Boğa bazen içindeki huzur ve sessizliğe o kadar kapılır ki, etrafta kimin gerçek anlamda ne ile alakadar olmakta olduğu ile ilgili farkındalık onun için perdelenme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. İkizler şu geçiş döneminde Boğada o sonsuz güvenin huzurunu deneyimleyerek kendi ile ilgili bilmediği o alanın içini ısıtmaya başlayan ışığını deneyimlerken Boğa da İkizler ile çıktığı yolculukta canlılığını ve bu yola olan ilgisini koruyor. Bu birleşme eğimin akan suyun donmaması için akan suyla birleşimidir. İşte bu!

Boğa- Yengeç:

Boğa ve Yengeç derinlerde bir birleşim ve bütünleşim sergilerler yaşama karşı. Yengeç kendi içine gömülmeye yatkın, Boğa bu sessizlikte aradığı huzurun ışığıyla yürümeye yatkın. Tehlike şu ki tam olarak Yengecin de kendi içine dönme ihtiyacı duyarak neyi yapamayıp neyi yapmayı arzuladığını sorgulamakta olduğu şu dönemde birlikte sessizliklerin içinde kaybolabilirler. Onların sesleşmeye ihtiyaçları var birbirlerinin vücut ısılarında tüm yaşamdan uzaklaşma ihtimalinin üstesinden gelebilmeleri için ve tam da bu noktada Boğa Yengecin kuma gömülmelerini ihtiyaç duyduğu sessizlik olarak algılayabilir ve Yengecin gözlerinin, kendi yüreğinin derinliklerindeki o sevgi yoğunluğu olduğunu fark ederse her şey çok daha kolaylaşacaktır.

Yengeç bu yıl yüreğinin en hassas olduğu dönemlerden geçiyor ve Boğa artık yola çıkıyor ve biraz daha hareketlenmek, büyümek, gelişmek istiyor. Yengeç artık öğrenmeye kendini açabilir ve bu noktada Boğa ile yeni şeyler keşfetme noktasında buluşabilirse ihtiyaç duydukları güveni birbirlerinde çok rahat bulabilecek olan Zodyak’ın bu iki tatlı yüzlüsü, doğa yürüyüşü havasında bir buluşma gerçekleştirebilirler gibi gözüküyor.

Boğa- Aslan:

Aslanlar bu yıl küllerinden kükrüyor! Kendini ifade etmenin onun için muhteşem bir anlam taşıdığı Aslan, yaşamı bir tiyatro sahnesinde vefalı izleyicilerinin ona verdiği güven ve sevgiyle yaşamayı seviyor. Aslanın ışığı ve renkliliği Boğaya kendini ifade etmede derin bir ışık olabilir gibi gözüküyor. Yer yer Aslanın kendini gösteren ‘’ fark edilme ‘’ arzusu Boğanın huzur ve sessizliğinde birbirleriyle aslından uzak temalarla temasa girişmediği sürece Aslan Boğa ile ışığını büyütebilir ve belki de ihtiyaç duyduğu dirilişi Boğa’nın güçlü görüsüyle daha kolaylaştırabilir ve Boğa, Aslan ile kendi sessizliğinin dışına biraz daha çıkarak Venüs’ün ona verdiği o derin zarafetin yaşama akışını uyandırabilir.

Aslan her zaman olduğu gibi Boğa ile de bir alkış silsilesinde kaybolmak ve bu alkışların onun yüreğinin derinliklerinden geldiğini duymak isteyecektir ve Boğanın keşfediş sürecinde onunla bütün olarak yol almayı Boğa kabul ettiğinde, Aslanın ışığı Boğaya yeni bir yaşamda nasıl daha keyifli bir yolculuk gerçekleştirebileceğine dair derin fikirler verirken Aslan da şu süreçte Boğanın kendine has huzuru ile ihtiyaç duyduğu mesajları çok daha kolay alabilme şansı yakalayabilecektir.

Boğa- Başak:

Başak bu yıl dişil bir yumuşama sürecine giriyor. Mükemmellik arzusundan çok da bir şey kaybetmemiş olsa da Venüs birleşmesi yaşayan Başak, bu yıl daha derinlerdeki gücü keşfediyor ve bu gücün yüreğinin derinlerinde saklı sevgi ve şefkat olduğunu keşfediyor. Başak bu yıl İkizlere benzer bir temayla hep bildiği bir yoldan daha farklı bir yol olduğunu görüyor ve o yola dair geniş bir anlamın peşinde yürüyor ve bu anlamda muhteşem buluşmalar gerçekleşiyor. Başak öğrenmeyi ve geliştirmeyi çok sever, kendiyle birlikte tüm yaşamı. Onun için kimseye olan duruşu kendine olandan daha farklı olmamıştı; bununla birlikte bu dönemdeki Venüs onu Boğaya doğru çekebilir. Boğanın istikrarlı duruşu Başağa öğrenme sürecinde netleşebilmek adına iyi gelebilir gibi gözüküyor ve Boğanın çok hassaslaşmadığı sürece Başak ile yolculuğunda ihtiyaç duyduklarına dair çok şeyi sağlayabileceği gerçektir.

Başak bu yıl daha geniş bir öngörü ışığında ilerlerken Boğanın doğa ile buluşan tutkusu Başağın daha derinlerde saklı kalmış huzur ihtiyacıyla buluştuğunda birlikte sakin doğa yürüyüşlerine çıkabilirler ve tam olarak yaşamın onlara ne anlatmaya çalışıyor olduklarına dair derin fikirlerin kapısını açabilirler. Başak Boğayı cümle bombardımanına tutmayabilir, Boğa da Başağın sadece ona ve onunla birlikte aslında kendine de yardımcı olmaya çalıştığının farkında olabilirse muhteşem bir buluşma gerçekleşebilir gibi gözüküyor.

Boğa- Terazi:

Terazi biliyoruz ki bu yıl tam bir savaşçı olarak kendini gösteriyor ve savaşçımız yeni bir kaleyi fethediyor ve bu kalede bugüne kadar alıştığımız kararsızlığın ötesinde çok daha güçlü bir ışıkla bayrağını dalgalandırıyor. İki Venüsyen birbirlerinin ihtiyaçlarını gerçekten iyi anlayabilirler; bununla birlikte Terazi maskelerinde kaybolma tehlikesinde olursa Boğadan ihtiyaç duyduğu güveni alması zorlaşacaktır. Boğa yüreğinin içini görmek isteyecektir gözlerinin içine baktığında Terazinin ve Boğa Terazinin o kendine has acabalarının altındaki hassas ve zarif yüreği keşfedebilirse tam da son zamanların en güçlü adımlarını atmakta olduğu bu dönemde sürecin akışı her ikisine de çok daha iyi gelebilir.

Terazi yaşama her zaman genişleten bir ışıkla bakar ve şu bir gerçek ki insanın kendine olan yolculuğunda insanı temsil eden ışığıyla vazgeçilmez bir parçadır. Terazi renklidir ve insanın yüreğine kendine has bir bütünlük getirir. Bu durum Boğanın çıktığı yolda gözlerinin içine baktığında kendini daha rahatlamış hissedeceği bir yol arkadaşıyla olma gerçekliğinde çok daha güçlü bir buluşma olabilir. Terazinin zihni hep ‘’ Başka ne olabilir? ‘’ i ararken yüreği hepsinin de çok güzel olduğunun bilincindedir. Bu Boğaya yolu yürümenin yolun ne olduğundan önemli olduğu gerçekliğinin ışığını yakabilir.

Boğa- Akrep:

Akrep bu yıl kendi içine daha derin bir çekilme yaşıyor ve özellikle derinliklerindeki sularda saklı yeraltı zenginliğiyle bütünleşmek istiyor. Bu aşamada Boğa ile buluştuklarında Boğayı doğadan hoşlandığını da bilerek denizin derinliklerine sürükleyebilir Akrep ve Boğa burada sessizliğin şarkısında büyük bir huzur duyabilir. Akrep yola çıkan Boğayı doğal manipüle yeteneği ile rahatlıkla yoldan çıkarabilir; bununla birlikte burada Boğanın ona güvenmesini sağlayabilmek ilk ödevidir. Boğa için bu yol değişikliği çok iyi de gelebilir, Boğa bir an önce evinin bahçesinden suyu seyrediyor olma gerçekliğine geri dönmek isteyecek olabilir; bununla birlikte şu bir gerçektir ki bu yolculuk ikisine de kendileriyle ilgili bilmedikleri çok şeyi fark ettirecektir.

Akrep ve Boğa zıt burçlardır; bununla birlikte bu yıl ortak bir numerolojik değerde buluşmuşlardır ve Boğanın cesareti Akrebin bu yılki derinlikleri ziyaret etme arzusuyla birleştiğinde Boğa ile bu yolculuğun daha güvenli ve Akrep ile daha derin olacağı kesindir. Akrebin tek sınavı Boğaya onunla dost olduğunu kabul ettirebilmektir. Boğa da Akrebe istediğinin bir kaptan değil bir yol arkadaşı olduğunu fark ettirebilmelidir.

Boğa- Yay:

Yay bu yıl şifalanıyor ve iyileşiyor. Yumuşuyor ve bugüne kadar yoğun bir şekilde öne sürüdüğü ona yoran akılcı temaslardansa daha içselleştirebildiği bir sürecin ışığını yakıyor. Yay bu yıl ustalaşmak ve yeteneklerini daha bilinçli bir ışıkla yaşamda konuşturmak istiyor ve böylelikle netleşme, belirginleşme sürecine giriyor. Yay değişken bir burç olma sebebiyle öğrenme ve keşfetme yolcuğunda çok çabuk ‘’ Aa! ‘’ diye şaşırma süreçlerinde yolculuğunun içinde kaybolup gitme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Boğa bu konuda Yaya derin bir ışık tutabilir; çünkü bir Boğa için önemli olan o yolculuğun ne kadar odakta olduğu ve bu odakta ne kadar huzurlu ve sakin kalabildiğidir. Yayın bu durumda kaybolup gitme gerçeği ona çok da güven vermeyecektir ve Boğa böylelikle ustalığın odakla bütün bir tema olduğunu keşfedecektir.

Boğa içindeki huzur ve güveni koruduğu müddetçe kaplumbağa ve tavşan hikayesindeki kaplumbağa gibidir. Savaşı kazanması tamamen ona bu süreçte ihtiyaç duyduğu fırsatları görme şansı veren huzur ve sakinlik temalarıyla ilgilidir. Yaya bu tema bu yılki ödevi olan derinleşme yolculuğunda iyi gelebilir ve Boğa da Yay ile biraz daha cesur olabilir. Yayın ışıklı doğal tabiatı da ona bu şansı verebilecek ve karşılıklı esnemeler birbirlerinin ışıklarının büyümelerine yardım edecektir.

Boğa- Oğlak:

Oğlak bu yıl uzun süredir olmadığı kadar esnemektedir ve bu esneme tamamen onun bastırılmış duyguları ardındaki sevgi ışığını keşfetmesiyle ilgilidir. Bugüne kadar şefkat hiç ona bu denli iyi gelmemiştir. Önemli kararlar verme arefesindedir Oğlak yaşama dair ve bu kararlar onun kendiyle ilgili keşiflerini de beraberinde getirmektedir. Çok kez iyi bir kriz yöneticisi ve baskı altında en yüksek performans gösteren zodyak ışıklarından biri olan Oğlak bu yıl, gücün aslında biraz derinlerdeki bir şey olduğunun farkına varıyor ve kişiyi daha güçlü kılanın ne kadar sert olduğundan öte ne kadar daha esnek olabildiği gerçeği olduğunu da aynı ışıkla keşfediyor. Bu aşamada Boğanın tabiatındaki yumuşaklık Oğlağa ayna görevi görebilir.

Oğlak için bu keşif silsilesi yeni bir yol demektir ve bu yolculuk belki de yola çıkmakta olan Boğaya ilgi çekici gelebilir ve birlikte bir şeyleri var etmek isteyebilirler ve bu birlikte öğrenme süreci olacaktır, bu kesin. Oğlak Boğadan bir şeyi her şeyiyle sevmeyi ve Boğa Oğlaktan yapmak istedikleri konusunda çok kararlı adımlarla ve odağından ayrılmayarak yürümeyi öğrenebilir. Oğlağın ihtiyaç duyduğu gölgesi olan, birliktelikteki karşısındakinin içinde kaybolma korkusunun ötesine geçebilmek, Boğa için de Oğlağın bazen kendiyle baş başa kalma ihtiyacını görebilmektir. Şimdilik bu!

Boğa- Kova:

Kovayı hiç böyle görmemiştiniz. Asi Kova bu yıl biraz daha dize mi geliyor ne? Tabii ki, hayır. Sadece Kova ne yapmak istiyorsa yapmak istediği bu şey her neyse onu yapmak için neleri bilmesi gerektiğinin farkına varmaya çalışıyor. Gücünün kaynağının kontrolsüz bir vahşilik olmaktan öte ona rehberlik edebilecek güdüler olduğunu fark ediyor. Duygularıyla ilgili de bir yolculuğa girerek ‘’ Galiba bunların işe yaradıkları zamanlar söz konusu! ‘’ diyor. Boğa ve Kova iki sabit burçtur. Toprak ve hava birbirlerini genişletebilir ve birbirlerini toparlayabilir. Burada iş, yöntemleri hakkında adım adım birbirlerinde büyüyen ilgidir. Bunu başarabildiklerinde Kova kendi derinliğini keşfederken Boğa alıştıklarının ötesine geçerek kendinde bir hayli yolunu ışıklandıracak reformlar yaratabilme şansı yakalayabilir.

Kova kendine has bir ışıkla akan bir deredir. Boğaysa nereden akacağını bilir ve bu bilinçle hareket etmektedir. Kova Boğadan çok şey öğrenir ve öğrendiklerinin çoğunu kullanacak da değildir, bu kesin; bununla birlikte Kova Boğa ile yaşamın sırrına dair derin keşiflerin kapısını aralayabilir. Boğa Kova ile yaşamda ‘’ Artık bu böyle olmamalı! ‘’, ‘’ Belki de böyle olması gerçekten çok daha iyidir. ‘’ diyebileceği keşifler gerçekleştirebilir. İş suların karışmadan birbirini etkileyebilmesidir ki bu da bu noktanın gerçeğidir gibi gözüküyor.

Boğa- Balık:

Ah şu Balığımız, bakıp bakıp da bir türlü anlayamadığımız, kayaların altına saklandığında bir türlü bulamadığımız ve kaçış planları yaparken sakin sakin yüzmekte olduğunu sandığımız! Balıklar bu yıl sevginin gücünü keşfediyorlar, belki de doğalarında olan bu gerçekliği kullanarak yaşamdaki güçlü taşları yerinden oynatabileceklerini fark ediyorlar. Balıklar son iki yılın çok güçlü bir dönemine giriyorlar ve artık kendilerine de tüm yaşama gösterdikleri şefkati duyma zamanının çanları çalmış gibi gözüküyor. Boğa ile buluşmaları Balığa her zaman iyi gelir. Balık ve Boğa birbirlerinde ihtiyaç duydukları sezgi ve duygusal güveni rahatlıkla büyütebilir. Boğa Balığın o kendine has doğasına onun derinliklerinde duyduğu sevgiyle huzur verebilir ve Balık Boğaya özündeki saf sevginin onda ne büyük bir ışık yaktığını hatırlatabilir.

Balık bu yıl bir şeyleri tamamlama ve artık bunları istediği noktaya ulaştırarak bu konuda bir görü sağlayabilme çabası içindedir. Boğa ise yeni bir yolculuğa doğru sürüklenmektedir. Balık sezgileriyle Boğaya bilmediği bir ışığa bu yolculukta çoğu şeyin çok daha farkına vararak durumu içselleştirmesine yardımcı olabilir ve Boğa Balığın bir şeyleri netleştirmesine doğasındaki toprak sağlamlığıyla çok güçlü bir ışık yakabilir.

Şu bir gerçek ki herkes doğasındaki güçlü yanları, güçlü yanlarını keşfettiklerinin ışığıyla okuyabildiğinde ve henüz gücünü kazanamamış yanlarının doğanın bir parçası olarak çok daha büyük bir ışığa yol olabileceğini keşfettiğinde hatırlarız ki hepimiz birbirimizle bütünleşebilmek adına Zodyaktan kopup gelmişizdir ve hedef, birlikte öğrenirken tüm yaşamın da bizimle öğrenmesine fırsat sunabilmek ve bu fırsatın bizim fırsatımız olduğunu hatırlayabilmektir. İşte bu! Şimdilik!

Hüseyin Akdağ