2015 BURÇLARIN BİRBİRLERİYLE İLİŞKİLERİ

İkizler

2015 Numerolojik Değeri: 16 / 7

2015 İlişkiler Haritası Rehber Kartı: Şeytan

İkizler burçları bu yıl karanlıklara doğru keyifli bir keşif yolculuğuna çıkıyor! Bu yolculukta onlara, gölgeleri ve bu gölgelerin onlara yaşamda keşfetmeye doğru sürükleyecek tutkuları eşlik ediyor. Şu bir gerçek ki bu yıl İkizler burçlarının gerçek anlamda kendilerini ifade etmeyen ne varsa yaşamlarında ellerinden kayıp gidiyor. Bu yıl onlar, kendileri için neyin ne olduğuyla ilgili sınavlar veriyorlar ve bu sınavlar, onları gerçek anlamda ihtiyaç duydukları o huzur dolu limana götürüyor. Kanat açtıkları yolculuk, tam anlamıyla, doğalarındaki ışığın onlara ne derin bir anlam kattığını keşfetmelerine yönelik ve bu anlamda önemli buluşmalara imza atılır gibi gözüküyor.

Bir anda karşılarına çıkan ve onları sözleriyle içinde bulundukları yaşamın dışında bir yerlere doğru büyülü bir yolculuğa bırakan ‘’ yeni dostlar ‘’ ve uzun süredir karşılaşmamalarına rağmen anlık bir buluşmayla onlara ‘’ ilham ‘’ dolu bir ışık yakan ‘’ eski dostlar ‘’  bu yıl onlar için sürpriz gelişmeler olmaktan çıkar gibi gözüküyor.

Merkür onları derinlerindeki bilgeliğe doğru sürüklerken Venüs onları Jüpiter ile buluşmaya çağırır gibi gözüküyor ve buraya bir Satürn gölgesi düşmüyor değil; bununla birlikte Satürn kendisiyle dost olunduğunda yükselişin ta kendisi değil miydi? Gökyüzünde hızlı bir tempo var gibi ve bu, yeryüzünün de bundan çok farklı olmayacağına dair bir ışık; bununla birlikte şu bir gerçek ki misafirler ağır toplar! İkizler burçları bu yıl korkularının ötesine farkındalıklarını, yük olmuş duygularının yerine yeni başlangıçlarının ışığını koyuyor ve böylelikle yenilenmiş ışıklarıyla yaşamla daha bütün bir temayla iletişim kuruyorlar ve bu iletişim, içlerindeki Tanrıların Habercisi Hermes’in lirinden dökülen nağmeleri aratmayacak cinsten!

Derinlerdeki yeteneklerinin yollarını nasıl da ışıtabileceğini keşfetme zamanı!

Aha, şimdi!

( Yükselen ve Ay burçlarınızı da okumayı unutmayın! )

İkizler- Koç:

İkizler burçları Koçlar ile bu yıl hareketli bir dönemin kapılarını aralayabilirler. Koç bu yıl derinleşmek ve içinde bulunduğu alan ile ilgili daha derin ifade yollarına gidebilmek istiyordu. İkizler burçları bu anlamda Koçlara derin ışıklar yakabilir gibi gözüküyor; bununla birlikte birbirlerinin çabuk sıkılma huylarıyla yüzleşip odakta kalmayı başarabilmek adına alanın enerjisini kontrol edebilecek gücü kendilerinde bulmaları gerekecektir.

Koçun hareket gücünü sağlayan Marsı, İkizlerin soran, sorgulayan ve böylelikle bağlantılar kurarak parçaları bütünleştiren ve sağlam bir yol haritası çıkaran bir aklı ortaya koyan Merkürüyle birleştiğinde sağlam işler ortaya koyulabilir gibi gözüküyor ve bu bir ilişki olursa şayet bu ilişki her iki burca da yaşam yolculuklarındaki hareket alanıyla ilgili güçlü bir ışık sağlar. Deneyim gücünü sağlayan Koç bunun bilgisini ortaya çıkaran İkizler burcuyla birleştiğinde bütünleşmeleri keyifli bir yolculuk anlamına gelecektir, istekli ve meraklı! İşte, bu!

İkizler- Boğa:

Boğaların bu yıl yeni bir yolculuğa yelken açmakta olduğunu ve kendisine, yaşama dair keşiflerinin onlara mutluluk verdiğini biliyorduk. İkizler de kendi bilinmezliğinin kapılarını aralayarak içindeki göksel bağlantıyı uzun zamandır yapamadığı kadar güçlü bir ışıkla ele alıyor. Bu aşamada İkizler ve Boğanın yaşamın ve onun bizde saklı sırlarının görünen doğadaki sırlarına doğru bir yolculuk yapmaları mümkün. Burada ihtiyaç duyulan tek şey İkizlerin değişken dünyasının Boğa tarafından bir renk olarak kabul edilebilmesi ve böylelikle Boğadan alacağı ışıkla bu anlamda bir yol kat edilebilmesinin önünün açılabilmesi ve İkizlerin Boğanın sessizlik ve huzur ihtiyacının göz önünde bulundurarak nefes alabileceği derin kalbi iletişim kurulabilecek alanların yaratılabilmesi ki bu kesinlikle muhtemelen bir yerde karışıp dolanmış İkizlere de çok iyi gelecektir.

Boğa burçları sessizliğin sesleridir ve sessizliğin içindeki derin iletişimde epey güçlü bir iletişim gücü sağlayabilir ve bunu başarabildiği herhangi bir iletişimde içsellik önemi yükselecektir ki bu bir Boğa için vazgeçilmezdir. Boğa derinlerinde hissetmek isteyecektir. İkizler de hareketli tabiatının genelgeçer yoğunluğunun aksine derinlerde hep bir tutku hissetme arayışı içerisinde yolculuğuna devam edecektir. Bu yıl onlar birbirlerine derinlerde aradıkları huzur ve cevaplar adına epey iyi gelebilir.

İkizler- İkizler:

Aynaya baktığınızı hayal edin  ve ilk kez bu aynda kendi ürkek ve kırılmaya müsait yanınızla karşı karşıya geliyorsunuz. Halbuki siz çok kez o kadar hızlı zihinsel bağlantılar kurabiliyordunuz ki derinlerdeki ihtiyaçları bile o hızda geride bırakıp gece yastığa gömülüp sabah uyandığınızda la la la la la la diye yaşama dalıp kendinizi bile her şeyin yolunda olduğu konusunda inandırabiliyordunuz. Bu tanıdık profilinizin dışına sürüklenirken şimdi savaşı kendinizdeki derinlikleri keşfetmek adına gerçekleştiriyorsunuz. Tam da bu noktada sizin gibi kendisini ona çok da tanıdık olmayan bir savaşın içinde bulmuş bir İkizler ile karşı karşıya geliyorsunuz. Onu görmek kendinizi bir kez daha aynı hızla keşfetmek olabileceği gibi kaçma ihtiyacınızı büyüten bir ışık da yakabilir.

Eğer bu aynada gördüğümüz İkizler ile dost olmayı başarabilir ve bu farkındalık yolculuğunu el ele yapmayı göze alabilir ve bunun adına bir adım atabilirsek işte bu yolculuğun kahramanları olabiliriz ki bu her zaman kolay olmayabilir. Sizin karmaşalarınız onun da karmaştığı zamanlara denk gelebilir ve birlikte durulmak isterken ortalık daha da karışabilir; bununla birlikte bu karmaşadan yeni özgürleştiğiniz bir zamanda diğerinin karmaştığı konu çok daha kolay bir çözüm yolunun kapısını aralayabilir ve bu birlikte içinizdeki ‘’ gölge ‘’ yi yaşamınıza ışık haline getirmekte sağlam bir adım olabilir. En iyi cevabı tam da bu noktada yükselen burçlarınız arasındaki ilişkiyi okuyarak alabilirsiniz.

İkizler- Yengeç:

İkizler bu yıl deneyimlerini daha çok dış dünyanın ona yaktığı ışıkla seyirlerken Yengeçse bu bütünlüğü daha çok kendi iç dünyasında deneyimliyor. Duygularının onunla oynayabileceği ihtimali ile karşı karşıya kalıyor ve bu ihtimal ona beraberinde bir sorgulayışı getiriyor: ‘’ Benim için neyin ne olduğuna ve hangisinin beni bir sonraki adıma götürüyor olurken hangisinin beni sadece attığım adımda sabote etmeye çalışıyor olduğuna nasıl karar verebilirim? ‘’ İkizlerse ‘’ Artık kendimle ilgili tabularımı yıkmalıyım ve aklın ötesindeki içsel derinliğime doğru bir yolculuğa çıkmalıyım. ‘’ diyor. Bu aşamada öncü karakter Yengeç iyi bir kıvılcım olabilir ve değişken tabitatıyla İkizler Yengecin hem daha geniş bir perspektifte kalmasına ve bazı konularda daha esnek bakışlar kazanmasına yardımcı olabilir.

Yengeç İkizlerin çok kez kendini uzağında bıraktığı şefkatle buluşmasına yardımcı olurken İkizlerin, İkizler de içinde kaybolmaktan koruyabilir Yengeci ve böylelikle dış dünya ile keyifli bağlantılar kurmasına yardımcı olabilir Yengecin. İkizlerin konuşkanlığı Yengecin kabuğundan çıkıp kendini anlamaya başlamasını sağlayabilir ya da dinlemeyi sever Yengeç, hele İkizlerin duygusal derinliğine yoğunlaşmaya başladığı şu zamanlarda birbirlerine yolculuklarıyla ilgili derin ilham ışıkları yakabilirler.

İkizler- Aslan:

İkizler bu yıl bir şeyler yapmalıyım ve artık neyi isteyip neyi istemediğimi bulamalıyım derken Aslansa ben yapacağımı yaptım şimdi sağlam bir gözlem yapıp tüm bu olanlar içindeki bana yansıyan ışığın kaynağını bulup onunla farkındalık yolculuğumda ihtiyaç duyduğum o ışığı yakmalıyım diyor. İkizler hareketli, Aslansa daha çok avına kilitlenmiş onu yakalayıp karnını doyuracağı o anı bekliyor ve derken tavşan zıplıyor Aslan şimdi doyum aşamasına bir pençe kadar yakın! Hemen tiyatral bir hava kazandı anlatım ve bu tam bir Aslan etkisidir. Aslan mutlaka ki her neyse içinde bulunduğu bunu canlandıracaktır ve bu canlandırmanın derin ışığıyla canlanacak ve onu seyreden herkeste de derin bir hayranlık yaratacaktır. Aslan Zodyağın annelerin ‘’ Göster canım teyzelere nasıl yapıyordun? ‘’ çocuğu ve İkizler de bu anlamda iyi bir pas yakalayıcı olabilir ve birlikte tiyatral bir oluşumda yaşama eğlenceli ve keyifli bir duruş sağlayabilirler. İkizlerin dildeki kıvrak yeteneği de göz önünde bulundurulduğunda derinleşilebilir.

İkizler, daha çok değişime doğru giden yolda ihtiyaç duyduklarını fark etmek, Aslansa fark ettiklerini artık yaşamına kazandırmak adına güçlü adımlar atmak isteyecektir. Belki bu anlamda Aslan İkizlere fazla cesur ya da hızlı gelebilir; bununla birlikte İkizlerin genel tabiatındaki hız ile bu durum dengelenebilir ve İkizler yolculuğunun ihtiyaç duyduğu farkındalığını Aslanın ‘’ Ben bilirim zaten! ‘’ ine toslamazsa, birlikte sağlayarak keyif ve kolaylıkla eylemlerine dökebilir. İş burada daha çok Aslanın akışına ve İkizlerin bu akışın didik didik farkına varışına izin vermek gibi duruyor.

İkizler- Başak:

Başak bu yıl esniyor ve ihtiyaç duyduğu sevme ve sevilme arzusuyla daha bir bütünleşiyor ve yaşamın ihtiyaç duyduğu mükemmelliğin onun kriterlerindeki mükemmellikten öte kendi sayfalarındaki bütünlük olduğuna dair derin bir kavrayışın perdelerini aralıyor. Bu aşamada İkizler ona ilk anda biraz dağınık ve anlaşılmaz gelebilir; bununla birlikte onlar birbirlerine doğru yakınlaştıklarında nasıl bir ortak temada buluştuklarını fark edebilir. İkizler ve Başak Zodyakta Merkürün iki ayrı yüzleridir. Başak arar, bulur geliştirir. İkizler onu kavrar ve bu kavrayışta onu çözmeye amaçlar. Ne öğrenirse kardır ve küçük bir çocuğun yere vurarak onun ne işe yaradığını anlamaya çalışan bir görüntüsü İkizleri tanımlamakta çok da uzak bir kavram olmayacaktır.

İkizler Başağın yaklaşımlarında daha keyifli bir renk uyandırabilir ve Başak ikizlerin olayları daha bütün ve güçlü bir ışıkla ele almasına yardımcı olabilir ve birlikte dünya yasalarına dair keyifli buluşlar gerçekleşebilir; bununla birlikte iki değişken burç karşılıklı olarak kendi önceliklerinde ısrar ettiğinde ortalık iyice de dağılabilir. Bu aşamada birbirleriyle bütünleşerek odaklarını korumaları önemli olur gibi gözüküyor ve Başak mükemmelliğin bütünlük İkizler önceliğin bu bütünlükte odak olduğunu kavrayabilmelidir.

İkizler- Terazi :

Terazi bu yıl kendi sayfalanışında yepyeni bir dünya ışığı yakıyor ve artık bu kapıların açılma vakti gelmiştir diyor ve neredeyse hiç olmadığı kadar kararlı ve net bir profil görüntüsü çiziyor. Kendinin ötesine geçmekte olan Terazi kendi derinliğine inmekte olan İkizlere güçlü bir ışık olarak yansıyabilir ve onun kendiyle olan savaşındaki o kendine has zarafetiyle kazandığı zafer onun, korkularıyla yüzleşerek bunun ötesine geçmesinde ilham verici bir unsur olarak ele alınabilir. Terazinin iç sesi güçlenmiş, adım atma kabiliyeti yoğunlaşmış ve kendini ifade ederken ilk kez bu kadar dolambaçlara sapmayarak ışığını yakmış gözüküyor. İkizler de bunu kıvrak kavrama gücüyle fark ediyor ve Zodyaktaki bu zarif dostuna, açtığı kapılarda daha güçlü bir ışıkla ilerlemesi adına destek olurken kendi de korkularının nasıl da onu kısıtlamakta olduğunu fark ederek kendini yeni bir ışıkla değerlendirmeye alıyor.

Terazi öncü kimliğiyle İkizlere neye ihityaç duyduğunu doğal akışıyla hatırlatacaktır ve İkizlerin güçlü kavrayışıyla Terazi adım attığı hususta kendiyle daha bütün bir ışık yakarak yolculuğunu daha güçlü bir farkındalıkla aydınlatacaktır. İkizler değişkenliğiyle, Terazi çok kez geniş resimde kaybolmasına sebep olan kararsızlığıyla birbirlerine benzeyen bir gölge yan taşımaktadırlar. Bu gölge yanın üstesinden birlikte gelmeyi seçtiklerinde muhteşem iki yol arkadaşı olacakları kesinken bu gölge yan ikisinin içinde sıkışıp kalacağı dar bir alan da oluşturabilir. İş, bu yolculukta neyin onları ihtiyaç duydukları ışığa götüreceğinin bilgisini uyanık tutabilmektir, bu kesin.

İkizler- Akrep:

İkizler Akrebe çağlar boyu incelenesi ve garip gelirken hep bir şey onu ürkütmüş bir şey de onu ona doğru çekmiştir. Akrep İkizlerin karanlık yüzüdür. Mitolojik hikayeyi göz önünde bulunduracak olursak İkizlerin altı ayı yeryüzünde altı ayı yeraltında geçmektedir ve Akrep burada İkizlerin özellikle yeraltı yolculuğu demektir ve Akrep orada epey ustayken yerüstüne çıkmak isteyen İkizlere direnebilecektir; bununla birlikte Akrebin görevi de yaşamda yeraltının ışığını yeryüzüyle bütünleştirebilmek, karanlığı ışığa yakabilmektir. Akrep bu yıl kendiyle yapmış olduğu yolculukta büyüyor ve genişliyor ve kendini sorgulayarak ihtiyaç duyduğu cevapları bulmaya çalışıyor. İkizler de bazı tabularını yıkarak kendi gölge yanlarını keşfetmek, bunları artık suyüzüne çıkararak onları yaşam ışığı ile buluşturmak ve böylece daha bütün bir ışıkla yaşamı ele almak istiyor. Akrep ve İkizler bu noktada birbirlerine mıknatıs gibi çekilebilirler.

İkizler Akrebi içine girip kaybolduğu, yaşamdan koptuğu ve bazen kendisine karşı da bir hayli acımasız olduğu duruştan renkliliği ve samimiyetiyle uzaklaştırabilir ve Akrebin yoğun önemsemelerini hafifletebilir. Akrep de İkizlerin korkup kaçtığı temaların tam olarak ne olduğunu anlamasında onun yüzleşmelerine yardımcı olabilir. Bu iki burç gizemli bir birlikteliğin onlara yakmış olduğu ışıkla tıpkı güneşin gün batımında sulara gömülmesi gibi birbirlerine gömülebilir ve gün doğarken artık ikisi de yepyeni bir ışıkla parlıyor olabilir.

İkizler- Yay:

Yay ve İkizler iki zıt burçtur; bununla birlikte gögelerinin farkına vararak onlarda derinleşmekte olan İkizler, zıttı olan Yayda bu gölgelerle çok daha çabuk karşılaşabilecektir. İkizler azla yetinmeyi sever; bununla birlikte Yay daha da derinine inmek ister. O zaman bu yıl İkizler ve Yay ortak bir temada birleşebilir: ‘’ Daha derinine inmek! ‘’ Bu İkizlerin korktuğu şeyin üzerine üzerine gitmek olacaktır; bununla birlikte Yay olayları çok da duygusal derinlik ışığında ele almayacaktır. O daha çok filozofik bir ışıkla işin felsefesini kavramaya çalışacaktır ki bu İkizlere iyi de gelebilir, nihayetinde mantık onun evidir.

Yay bu yıl derinleşme titreşimindedir ve özellikle yaratıcı gücünü aktive etmek ihtiyacı içindedir. Güzelliği ve bu güzelliğin içindeki Tanrısal olanı kavramak isteyecektir. Hatta özellikle yoğunluğunu hissettiği üstesinden gelme ve ustalaşma baskısında bu onu kendine daha güçlü bir ışıkla çekecektir. İşte bu noktada İkizler ona engellerini fark ettirebilir ve Yay İkizlerin bu iletişimle daha derin bir kavrayışının ışığını uyandırabilir. İkizler Merkürüyle anda farkındalık sağlamak isterken Yay Jüpiteriyle bu farkındalığı geniş zamanda köklendirmek isteyecektir ki bu birliktelik İkizlerin kendinde sabrı, Yayın da daha hızlı bir kavrayışı uyandırmasında belirleyici olabilecektir.

İkizler- Oğlak:

Oğlak Zodyağın kendine has duruşuyla gizemli dostlarından biridir. Kendi içindeki kalelerin ışığıyla yürür daha çok bir Oğlak ve feodal sistemlerdeki yüksek surların ardındaki bir krallık gibidir. İkizlerin bu yıl temsil ettiği arketip olan şeytan ile çok benzer yorumlar taşır tarih sayfalarında Oğlak ve bu aslında Oğlağın içimizdeki zincirleri kırdırabilecek bir gücünü hatırlatır. Oğlak yeter ki bir şeyi yapmak istesin, hiçbir durum ve hiçkimse onu etkileyerek bu durumundan uzaklaştırmayı başarabilecek değildir. İkizlerin Oğlaktan kendi içinde kalmayı ve odağındaki titreşiminin gücünü korumayı öğreneceği kesindir. Oğlak sert bir öğretmen olan Satürn etkisindedir; bununla birlikte Satürn asil olduğu Oğlakta öyle ağır bir yük değildir. Oğlak onun tabiatını kendinde içselleştirmiştir. İkizler içinse bu hiç bilmediği sularda yüzmek gibidir; çünkü o Güneşe epey yakın olan Merkür etkisindedir.

Oğlak bu yıl içindeki yaşamsallığı parlatıyor daha çok ve yaşam ile daha güçlü bir ışıkla bağlantı kurmak istiyor ve ihtisasını yapmış olduğu karanlıkları şimdi iletişimde uyandırdığı saygıdan emin gücüyle yaşama kazandırıyor. İkizler tam da bu noktada iletişimi sağlamakta ve bu renklilikle yaşamda kendini ortaya koymakta büyük bir kapı olabilirken Oğlak da İkizlere ihtiyaç duyduğu derinleşmede güçlü bir rehber olabilir ve İkizlerin kendine duyduğu saygıyı uyandırmasında güçlü bir ışık yakabilir. İkizler renkli bir kelebek gibi Oğlağın çocuksuluğunu uyandırırken Oğlak bilge bir derviş gibi İkizlere derin ışıklar yakacaktır ve bu yolculuk kesinlikle her iki burca da epey güç katacaktır, birbirleriyle ihtiyaçlarının aksi konumda savaşmadıkça, bu kesin.

İkizler- Kova:

Kovalar bu yıl epey güçlü bir uyanışla dünyanın da yasaları olduğunun farkına varıyor ve Kovalar bu yıl daha çok yaşamın tam olarak ne olduğunu kavramak konusunda bir farkındalık sürecinden geçiyor. Kova ‘’ Çarşı, herkese karşı! ‘’ sloganına yakın bir temada hayat bulur ve bundan gizli bir zevk duyarak yaşama dokunur. Bu yılsa ‘’ Dur yahu, burada tam olarak neler oluyor? ‘’ deme aşamasında kendini gösteriyor olarak gözüküyor ve böylelikle içlerindeki ışığı daha güçlü bir perdeden uyandırıyorlar ki bu ‘’ Önce anla ve kavra, ardından dönüştür. ‘’ oluyor. İkizler bu noktada meraklı meraklı buraya tatlı bir pisi gibi yaklaşıyor ve Kova onları görünce burada bir gizem olduğunun farkına varıyor ve ‘’ Şu kesin ki burada bir şeyler farklı! ‘’ diyor ve bundan aldığı keyif tartışılmaz. İkizler Kovadan yaşama bazen ‘’ Dur! ‘’ demeyi öğrenirken Kova da İkizlerden  bu yaşamla daha yumuşak bir tabiatla bağlantıya geçmeyi öğreniyor. Birlikte sorgulayacakları çok şey olacağı kesin, İkizler sayfa sayfa açarken o sayfalarda kaybolmakla, Kova da kitabın adına bakıp büyük büyük cümleler kurmaya kalkışarak kitabın özüne inme şansından kendini alkıoyma durumuyla yüz yüze kalmakla sınanıyor. Birlikte daha kontrollü bir yolculuğun ışığı yakılabilir.

Kova evrenin sırlarına çekilir ve olan her şeyi daha üst bir noktaya taşımak, yükseklere çıkıp oradan ona bakmak isteyecektir ve İkizler bu aşamada Kova ile buluştuğunda kendi yolculuğunda kendi zincirlerinin ötesine geçebilecektir ve İkizler renkli ve içten ışığıyla Kovaya iyi gelebilecektir, yeter ki kendi yöntemlerinde inatçılıkları tutmasın !

İkizler- Balık:

Balığın sırrı İkizlerde hep bir merak uyandırmayı başarmıştır. Balık nasıl bıkıp usanmadan o sularda öyle puslu puslu kuyruk sallamayı başarmıştır da hiç şunun bir dışına çıkıp ortalığa bakınayım dememiştir İkizler bunu bir türlü kavrayamamıştır ve Balık için İkizler hep yaşama açılan bir kapı olmuştur. Hele İkizler yeraltına indiğinde yaşanan buluşma hep yaşama dair derin keşifler olarak kendini ortaya koymuştur. Onların aralarında hep gizli bir çekim olmuştur öğrenmeye ve bu öğrenmelerin derinindeki sırrı hissetmeye dair. Neptün kendine has ve gizmeliyken, Merkür açığa çıkarmak isteyen bir doğayla meraklıdır. İkizler ve Balık bu yıl özel bir temada buluşuyorlar. İkizler Balıkla kendini güvende hissettiği sığ sulardan biraz daha derinlere doğru kulaç atarken Balık İkizler ile artık gücünün ayırdına varmış olduğu yaşamla biraz daha buluşuyor ve içindeki meraklı keyifli keyifli yüzerken Balık, İkizlerin de onun sırtına yapışmış olmasıyla eğleniyor. İkizlerin heyacanı ve coşkusu Balığa çok kez iyi geliyor ve Balık hemen bu akışın doğasını keşfetme yoluna giriyor. Balığın sulara dair bilgeliği ve doğasındaki buna dair farkındalık da İkizleri kendine çekiyor.

İkizler bu yıl duvarlarını yıkarak yaşama daha geniş bir ışıkla bakmayı seçiyor ve bu duvarların ardından Balık da kendini güçlü bir ışıkla gösteriyor. Balık bu yıl yaşamsallığındaki güçle buluşmayı seçiyor ve İkizlerin yerçekimine meydan okuyan hareket gücü Balığın Neptünün zaman zaman onu içine gömebildiği bulanıklıklardan dışarı çıkmasına yardımcı oluyor. İkizler derinleşiyor ve Balık su yüzeyine çıkıyor ve bu buluşma iki tarafa da keyifli ışıklar yakabilir gibi gözüküyor, iki değişken grup birbirlerini anlayayım derken merkezlerini gözden kaçırıp birbirlerini karıştırmaya başlamadıkça!

Hüseyin Akdağ