2015 BURÇLARIN BİRBİRLERİYLE İLİŞKİLERİ

ASLAN

2015 Numerolojik Değeri: 20 / 2

 

2015 İlişkiler Haritası Rehber Kartı: Mahkeme

Aslanlar bu yıl küllerinden doğuyorlar. Zor zamanları geride bırakmakta olan Aslanlar içlerindeki çocuk ile daha bütünleştikleri bir yılı geride bıraktılar. Son yılların üzerilerindeki yükünü geride bırakıyorlar ve artık kendi yollarının ışığını kendi güçlerinin farkında olarak tamamlamayı seçiyorlar ve şu an sorumluluğun daha bir farkında olma sürecinde gözüküyorlar. İçlerindeki vahşi hayvan ile iletişim kurmanın tam vakti ve bu zaman sayfasında doğalarındaki safiyet onları koruyor.

Dünyayı daha farklı bir pencereden izliyorlar. Bu pencere onlara yaşama dair daha derin bir bakışla birlikte yüreklerinin ışığı ile daha bütün bir coşku anlamına da geliyor. Bu yıl sadece alkışlanmak istemiyorlar bu alkışları yüreklerinin derinliklerinde hissetmek istiyorlar. Tanrının sesini yüreklerinin derinliklerinde duyma arzusuyla kendi derinliklerinin onlarda yakmakta olduğu ışığın gücüyle hareket ediyorlar. İyi ve kötü artık onlar için farklı bir ışıkla doğuyor ve bu ışıkta rehberlik edecek olan doğanın onlarda yaktığı o kutsi ışık gibi gözüküyor ki bu ışık onların ifade gücü olacaktır. Bu yıl Aslanlar sadece büyülemiyor aynı zamanda yaşam ile de buluşturuyor. Aslanlar tüm yaşamın kendisi olmakla birlikte bu yıl aynı zamanda bu yaşamın derin bir dokunuşu da oluyorlar. Bakalım bu dokunuşlar hangi ışıklarla bize buluşuyor?

Aslan- Koç:

Koçlar bu yıl büyüyor ve genişliyorlardı ve yaşamda daha çok öğrenmek ve öğrendikleri bu gerçekliklerde derinleşmek istedikleri bir dönemin içinden geçiyorladı. Aslanların uyanışları bir ateş grubu olan Koçlarla kendi derinliklerine inebilmek ve orada sakladıkları cevherin gücünü keşfedebilmek adına kesinlikle iyi gelecektir.

Güneşin güçlü varoluşuyla Marsın bunu daha ileri götürebilecek itici gücü birleşebildiğinde muhteşem bir yansıma gücü seyretmek mümkündür. Aslan hareket etmek için çok kez itici bir güce ihtiyaç duyar. Koç yer yer duyarsızmış gibi duran duvarlarına toslatmazsa Aslanı, hatta onun ifade gücünün ve bu güçte bu yıl derinleşen ışığının farkına varırsa birlikte keyifli bir yolculuğa çıkabilirler gibi gözüküyor.

Aslan keşfe açık doğası Koçun isteği ile birleştiğinde birlikte güneşi görebilirler ve onlar onun etrafında keyifli turlar atabilirler. Tek dikkat etmeleri gereken egosal bütünlükleri ile kontrollü bir bağlantı kurabilmeleridir. Güç savaşına dönüşmedikçe, bu savaş bir yolculuk olmaktan çıkıp birbirlerine karşı kazanılmaya çalışılan bir zafer ihtiyacı haline bürünmedikçe her şey tamamen yolunda olacaktır.

Aslan- Boğa:

Boğa artık bir yola çıkıyorken Aslan daha çok bir yolculuğu tamamlayarak burada ihtiyacı olan son rötuşlarla ilgilenme aşamasında gibi gözüküyor. İki sabit burç çıkıyor burada karşımıza ve Boğanın yeni bir yolculukla ilgili heyecanı Aslana tamamlamakla ilgili sorumluluğunu alma çekilimine girdiği süreci içerisinde biraz yüzeysel görünebilir; bununla birlikte Aslanın doğası ateşi yansıtır ve Boğa ne olursa olsun bir topraktır ve Boğa daha köklerinde hissettiği bir güvenle yolculuğunun ışığını koruyabilir ve Aslan Boğa ile bu süreçte ihtiyaç duyduğu huzur ve keyifli sahaları da esnemeleriyle sağlayabilir.

Boğa Aslana biraz izin verebilmelidir kendi yolculuğuyla ilgili tamamlanış ve bütünleşme süreci ile ilgili muhtemel döngüye ve Boğa bunu yaparken Aslan Boğanın heyecanında ona kendi ışığını katabilir. Onlar burada lider olmaktan öte birlikte olmanın huzuruyla hareket ettiklerinde yolculuklarına farklı bir ışık katabilirler. Boğa güvenlik alanında biraz özgürleşebildiğinde ve Aslan en doğrusunu kendi bildiği konusundaki emin duruşunun biraz daha dışına çıkabildiğinde çok daha keyifli bir yolculuğun ışığı yanabilir.

Boğa Aslanın renklerini sevecektir nihayetinde doğaya ve onun ışıklarına hayrandır ve doğa ona huzur verir ve Aslan Boğada içindeki vahşi hayvan ile bağlantıya geçme ve onu ehlileştirme aşamasında güçlü bir fırsat yaratabilir. Aslan Boğanın doğa ile muhteşem uyumundan kendine dair derin ışıkları aralayabilir ve Boğa Aslandan doğanın derinliklerindeki güce dair sırlar alabilir. Boğa Aslana biraz izin verebilmelidir kendi yolculuğuyla ilgili tamamlanış ve bütünleşme süreci ile ilgili muhtemel döngüye ve Boğa bunu yaparken Aslan Boğanın heyecanında ona kendi ışığını katabilir. Onlar burada lider olmaktan öte birlikte olmanın huzuruyla hareket ettiklerinde yolculuklarına farklı bir ışık katabilirler. Boğa güvenlik alanında biraz özgürleşebildiğinde ve Aslan en doğrusunu kendi bildiği konusundaki emin duruşunun biraz daha dışına çıkabildiğinde çok daha keyifli bir yolculuğun ışığı yanabilir.

Boğa Aslanın renklerini sevecektir nihayetinde doğaya ve onun ışıklarına hayrandır ve doğa ona huzur verir ve Aslan Boğada içindeki vahşi hayvan ile bağlantıya geçme ve onu ehlileştirme aşamasında güçlü bir fırsat yaratabilir. Aslan Boğanın doğa ile muhteşem uyumundan kendine dair derin ışıkları aralayabilir ve Boğa Aslandan doğanın derinliklerindeki güce dair sırlar alabilir. Yeter ki Boğa ‘’ En güzel benim! ‘’ derken Aslan ‘’ Ormanın kralı benim! ‘’ demekte inatçı olmasınlar.

Aslan- İkizler:

İkizler derin yüzleşmeler yaşamakta olduğu bir dönemden geçiyor. Duvarlarını yıkmak ve ötesindeki ışıklarla bağlantı kurarak bunların tam olarak onun hayatında ne anlama geldiğini kavramak istiyor. Aslan ise gücün ardındaki gücün farkına varıyor ve doğanın derinliğine dair bir ışık yanıyor içinde ve bu aşama birlikte derinleşme süreci olabileceği gibi karşılıklı olarak kendi savaşlarında kaybolarak birbirlerini görmezden gelebilme ve tam olarak fark edememe süreci olarak da kendini gösterebilir gibi gözüküyor. İkizler Aslandan gücün doğasındaki vahşiliğe rağmen zarafetin ona kattığı asaleti alabilir ve Aslan İkizlerin hareketli ve enerjik doğası ile tamamlanma sürecinde sorumluluk duygusunda ezilip kaybolma tehlikesinden onu uzaklaştırabilir.

İkizler içinden geçenleri olduğu gibi aktaracaktır ve Merkür’ün doğasındaki ışıkla bunu aklın ötesindeki bir aklın titreşimleri ortaya koyabildiği anlar olacaktır. Bunlar Aslana epey iyi gelebilir. Yeter ki İkizlerin bu hali bir pot kırma halini almasın! Aslan okşanmalıdır ki İkizler bu konuda değişken bir burç olma gerçekliğiyle şanslıdır. Aslan da sabit olma gerçekliğiyle İkizleri yer yer derleyip toplayacaktır.

Aslan içindeki vahşiyi ehlileştirirken İkizler akıllı cümleleriyle ona ilham olacaktır ve İkizler yaşamında kaçtıklarını ve kendi kendini kapattığı o hapishaneyi fark ederken Aslan ona kendini ifade ederek keşfedebileceği yeni alanlar yaratacaktır ve özellikle Aslanın beden dili ile İkizlerin dildeki kabiliyeti birleştiğinde renkli görüntüler ortaya çıkacaktır. Yeter ki birbirlerini yükseltmek istesinler!

Aslan- Yengeç:

Yengeç biraz kendi içinde kaybolup gitme tehlikesiyle yüz yüze bir geçiş yaşadığı bir dönemden geçiyor. Yengeç doğasında kendi derinliklerine inme bildik bir temadır; bununla birlikte Yengeç bu yıl ‘’ Ben kimim? ‘’ sorusunun da cevabını öğrenme ihtiyacı içinde gözüküyor, adını bulmak istiyor. Ben ile bağlantı kurma ihtiyacı onu Aslanın kapısına getirebilir. Güneş etkisindeki Aslan ‘’ ben ‘’ demede gayet yeteneklidir; bununla birlikte iş ‘’ ben, ben ‘’ derken kaybolma tehlikesiyle yüz yüze kalan bir Aslan- Yengeç karşılaşması şeklinde de kendini gösterebilir. Yengeç kendini ifade edebilme cesaretini de gösterebilmelidir ki burada Aslan ile ilgili geri bildirimleri özellikle Aslanı etkileyecektir. Yengecin sezgisel doğası ışıdığında bu her zaman onun derinliklerine tanıdık olmayan Zodyağın diğer üyeleri için ilgi çekicidir.

Yengeç Aslanın neye ihtiyacı olduğunu kavrama konusunda hiç de zorlanacak bir tip değildir, tabii ki duygularının onda yaratabileceği subjektivitede boğulmadıkça, burada bağlantısının kararlığı ve bu kararlılığın gücü önemlidir. Yengeç bu noktada maskelerinden sıyrılabilmelidir. Aslan cesareti seven bir aura ışığına sahiptir ki aslında Yengecin kim olduğunun farkına varma süreci tam da bu temayla ilgilidir.

Aslan bütündeki yerinin öneminin o bütünün varlığıyla bütün bir ışık olduğunu fark edebilmeli ve bu bütünlüğün Yengeçte dillenen sesine kulak verebilmelidir. Aslan zaten son sözü kendi söyleyecektir; bununla birlikte duydukları onu kendi derinliklerinde keşfedeceği yeni ışıklara sürükleyecektir ki bu çok şeyi değiştirebilir. Yengeç de böylelikle kendine ve etrafına tarafsız baktığında da çok farklı ışıklar yakalayabildiğini ve ‘’ kendi olmak ‘’ dediğimiz şeyin her zaman suların derinliklerinde kaybolup gitmek değil bazen suyun üstüne çıkarak güneşlenerek ısınmak ve bu güneşin onda yarattığı etkinin tadını çıkarmak demek olduğunu far edecektir. Aslana Yengecin duygusal derinliğindeki şefkat içinde bulunduğu süreçte azımsanamayacak ölçüde iyi gelebilecektir.

Aslan- Aslan:

İki inatçı keçi bir köprüde karşılaşmışlar ve biri demiş ki ‘’ Sen mi daha güzel geçiyorsun ben mi? Kim daha güzel geçiyor, bunu bulmalıyız ve o kendini göstermeyi hak etmeli! ‘’, diğeri de demiş ki ‘’ Kim bu aşikar gerçekliği görmek zorlandığı her halinden belli olan serseri? ‘’ Şaka bir yana iki Aslan demek kendini karşısındaki yansımada fark etme ihtiyacı içinde iki çift göz de demektir aynı zamanda ve bu bazen yorucu olabilir; bununla birlikte bu karşısındaki ihtiyacının farkında olarak onda kendi gerçekliğini de besleyerek yol almak şeklinde de ortaya çıkabilir. Burada iş kişinin kendini ne kadar fark edebilmiş olduğu gerçeğidir.

Birlikte derinliklere yelken açılabilir ve sahnede muhteşem atışmalar şeklinde keyifli bir doğa ortaya çıkabilir. Doğanın bu iki vahşi hayvanı birlikte iki çocuk gibi keyifli oyunlar şeklinde de ortaya çıkabilir ve siz tüm bu görünenleri ağzınız açık seyrediyor olabilirsiniz. Burada iş ‘’ Kim daha güçlü, görelim bakalım? ‘’ ilizyonundan kendini sıyırabilmektir.

Aslan dürüst bir doğaya sahip olduğunda derinliklerindeki gücün o gücün kükreyişinden öte doğasındaki ışık olduğunu keşfedebilmiştir ve bir Aslan güneşin altında keyifli keyifli uyurken asla savunmasız bir pisicik değildir. O sadece anın keyfini çıkarabilmektedir ve bu bir Aslan için vazgeçilmez bir ışık demektir. Tam da bu noktada buluşulabildiğinde ve ‘’ keyifli keyifli oynama ‘’ gerçekliğine girildiğinde her şey muhteşem bir birlikteliğe dönüşebilir. Burada esnemeler ve karşılıklı bir anlayış ve uyanık bir farkındalık süreci ve bu süreçteki hakimiyet önemlidir. Zaten güç dediğimiz şey de bu gerçek değildir de nedir?

Aslan- Başak:

Başak bu yıl sevmenin ve sevilmenin ve bu işin kendine olan kabul ve bu kabulün onda uyandırdığı derin sevgiden geçtiğini mi fark ediyordu? Dünyanın yasalarının yaşamındaki halinin onun idealize ettiği kadar mükemmel bir varoluşta kendini ortaya koyamadığında da her şeyin çalışabildiğini ve bunun vicdanın uyandırdığı ışıkta sürecin ışığını koruyan bir denge uyandırabileceğini mi keşfediyordu? Anlaşılan Başağın biraz anın ışığının farkına varması ve bunun onun için derin öğretiler olarak kendini ortaya koyma halini de göz önünde bulundurması gerekiyordu ve karşısında bir Aslan duruyordu. Aslanın da biraz akla ihtiyacı var gibi duruyordu. Anlaşılan biraz Tanrısal ilhama ihtiyaç duyuyordu. Akıllı cümleler onu sakinleştirip olanların ardındaki gizemle kurmakta olduğu bağlantıda ona iyi gelebilirdi.

Aslan bu yıl aslında biraz Başağın döngüsüne doğru çekiliyordu. Sevginin gücünü keşfedebileceği bir çekilimin ışığında ilerliyordu. Sevdiğinde çoğu şeyin kendiliğinden akabileceğini fark etme yolunda ilerliyordu ve arasının iyi olduğu kalp aslında çoğu sorunun cevabını kendiliğinden biliyordu. Onun artık şişme bir kral olmaktan öte gerçek bir doğa ışığı olması gerekiyordu ve şimdi o doğasındaki ışığı keşfediyordu. Başak ona bu ışıkta derin bir fark ediş getirebilirdi ve Başak Aslanın doğasındaki o renkli ışıklar ile odaklanıp kaldığı ‘’ yetersizlik ‘’ lerin ötesine geçip biraz daha yaşamı olduğu ışıkların ona kattığı değerle görebilirdi.

Dünyanın yasaları doğanın yasaları demek olabilir miydi? O zaman bu Aslanlar ve Başaklar ihtiyaç duydukları cevaplara birlikte de ulaşabilirdi ve bu şimdiden iyi bir haberdi. Peki, ihtiyaç duydukları neydi? Başak akla aşık doğasıyla Aslanın iyi bir şeyler yapabildiğini görme ihtiyacını fazla incitmemeliydi ve Aslan Başağın ona olduğundan çok daha sert kendine davrandığını fark edebilmeli ve Başağı bu güçlü görev aşkından dolayı takdir edebilmeliydi ki Başak Aslanın samimiyetini keşfedemeyecek bir burç değildi ve bunu keşfedebildiğinde bir oyunun ışığı çoktan yanmış olabilirdi. Neyse ki Başak bu oyunun kendilerine ve bütüne hayırlı olmasını buna yatkın doğasıyla bir şekilde sağlayabilirdi ve Aslan bununla fark ederken en azından daha keyif alabilir ve bu Başağı biraz daha rahatlatabilirdi hatta belki arada öyle çok gülümserdi ki doğasındaki safiyetin olduğu haliyle de bir hayli güzel ve ışıklı olabildiğini fark edebilirdi. Belki de her zaman bunun birçok şeyi yapmış olması gerekmezdi. Sadece olmak belki de bir hayli yeterliydi!

Aslan- Terazi:

Teraziler bu yıl ihtiyaç duydukları kararlılığı kendilerinde bulabilecekleri bir dönemin içinden geçiyorlar ve en nihayet duvarlarının ardındaki bir dünyanın ışığında dualitenin körlüğünü bugüne kadar çok da varlığını fark edemedikleri derinliklerindeki bir subjektif doğa ile ortaya koyabiliyorlar. Bir Terazinin ihtiyaç ne kadar hiçbir alternatifin bir diğerinden çok da farklı bir varış noktası teşkil etmeyeceğini az çok tahmin ediyor olsa da bir karar verebilmek ve kararın gerçekleştiği seçenekte yoğunlaşabilmektir. Terazinin için avukat ile savcının diyaloglar çemberidir. Terazinin anda birisi olabilmeyi öğrenebilmesi gerekir. Tam da bu noktada Aslan onun için biçilmiş kaftan olabilir ki yaşamdaki sorumlulukların farkına varmakta olduğu bu dönemde Terazi onun ötesini kavramasına ve bununla daha barışık bir profil oluşturmasına yardımcı olacaktır.

Teraziler yasaları bilirler ve bu yasaları çok değişik açılardan ele alabilirler ve bu ele alışların hepsiyle de derin bir dostluk kurabilirler. Kısalabilir ve uzayabilir Terazi, onun için önemli olan ‘’ anlayabilmek ‘’ tir ve bunu daha çok barışçıl doğasındaki insanlaşma eşiğinden gerçekleştirecektir. Aslan doğasındaki vahşiyi ehlileştirme Terazinin tam da bu yanından bir hayli etkilenebilir. Terazi her halükarda sürecin akışından çok da etkilenmiş değilmişçesine takiptedir.

Aslan bu yıl Teraziye onun netleşme sürecinde daha derin bir aynalık edebilir. Nihayet Aslan neyin ne olduğunu bilme halinden bir hayli emindir ve bu Terazinin kendi eminliğini sorgulayarak bu anlamda netleşmesine yardımcı olabilir. Terazi andaki ışığıyla daha coşkun bir doğayla parlama ihtiyacında olan Aslanı objektif duruşundaki soğukluk olarak algılanabilecek doğasıyla düşürmedikçe ve Aslan Terazinin barışçıl ve daha genişi kapsamaya meyilli doğasını özellikle Terazinin bu yıl kendinde uyandırdığı bilme halini bulandırabilecek şekilde kendi bildiklerinde ısrar ederek incitmedikçe her şey tamamen yolunda akabilecektir ve onlar birbirlerine barış ve sevgi temalarını güçlü bir ışıkla deneyimletecek ışığı birbirlerine yakabileceklerdir.

Aslan- Akrep:

Aslan ile akrep arasında sırlı bir doğa vardır. Onlar birbirlerini çekerler ve iterler. Bir yandan birbirlerini merakla takip ederken bir yandan birbirlerinden kaçma meylinde de gözükebilirler. Akrep görünenin ardındaki sırları keşfetme ihtiyacındadır ve bazen yaşlı bir büyücü havasında ışığı yanmaktadır. Yeraltının korkutucu sayılabilecek sırları onun için yaşamı anlamanın yollarındandır. Aslan ise göklerin ışığıdır ve o girdiği yeri gün gibi aydınlatabildikçe oradaki doğanın varlığının sırrına dair bir şeylerin farkına varacaktır. Akrep bilir ve bildikleri kendi karanlığında oraya alışan gözleriyle fark edebildikleridir. Aslansa oraya ışığını götürüp oraları bir çocuk safiyetiyle izleyecektir. Kötü kalpli canavarlar birdenbire kendini onunla el ele oyunlar oynarken bulabilir.

Akrep için çok kez sınırlar daha belirlidir ve Akrep mutlaka neyin neye doğru nasıl bir gidişatta olduğundan emin olmak isteyecektir. Aslan için ise her şey anda cereyan eden kavramlar ağırlığında kendini daha yoğun gösterdiği için onun için her şey o anki ışığın rehberliğindedir. Akrep Aslan ile derinliklerindeki doğallığı ve bu doğallığın ona sağladığı akışkanlıktaki rahatlığı yaşayabilir ve Akrep mutlaka Akrepten yaşamın gizlerine dair birçok perdeyi aralayabilecektir. Akrep kendi zayıflıklarını gözler önüne sermekten Aslanın, hiç çekinmeyecektir. Aslansa kim olduğunu bulmak isteyen Akrebe tüm hesaplarından koparak kendi içindeki ışığı bulmasına yardımcı olabilir. Aslan Akrebe derindeki safiyetin ışığını yakabilecektir ve Akrep hemen bunun doğasına inerek kendine varabilir.

Akrebi bu yıl farklılıklar ve bu farklılıkların doğasındaki yaşama dair sırların ve bunların onu kendindeki örtülü gerçeklikleri doğru çekişi ona pek bir ilgi çekici gelmektedir ve Aslansa kendi karanlıklarında nelerin saklı olduğunu keşfetme arzusunu içinde taşıdığı bir dönemdedir ve bu noktada Akrebin doğasındaki ihtisas ona çok konuyla ilgili daha aydınlatıcı bir ışık yakabilir. Yeter ki Akrep Aslana kendi duygularına bakarken gösterdiği acımasız doğayla yaklaşmaya kalkmasın ve Aslan Akrebin geniş resmi görmeye meyilli yanını ‘’ hesapçı ‘’ bir tarifle anlamaya kalkışmasın!

Aslan- Yay:

Yay bu yıl yaşamında üstesinden gelmesi gerekenlerle yüzleşmekte olduğu bir dönemden geçiyor ve bu dönemde yaşamı deneyimleyerek onu öğrenmeyi seven doğasıyla bazı yolu yürüme değişiklikleri ihtiyacıyla karşı karşıya geliyor. Belki doğasındaki gezginin artık aynı zamanda bir öğrenciye ya da öğrencinin bir filozofun gerçekliğine erişebilmesi gerekiyor. Bütünleşmeyi ve bu bütünlüğün onda yarattığı Tanrısal bağdaki kudretini keşfediyor ve tam da bu noktada Aslan ile derin bir bağlantı ışığı doğuyor; çünkü Yayın bunu yapabilmesi için kendi sonsuzluğuyla bağlantı kurması gerekiyor ve Aslan da bu doğada kendi içindeki doğal içgüdülerin derin gücüyle duruyor ve onların bu güdülerin derinlerindeki cevaplarına inebilmeleri gerekiyor ve orada sağlamaya çalıştıkları ışıksal bütünlük onları birbirlerine yakınlaştırabilir.

Yay doğasındaki değişken gerçeklikle Aslanı esnetirken Aslan Yayı daha derleyip toparlayabilir. Yay iyi bir öğretmendir ve Aslan o öğretmeni tabiatındaki oyuncu ışıkla eğlendirebilecektir. Bu birliktelikte öğretilirken öğrenilebilir. Yay Aslan ile doğasındaki gücün derinliklerini keşfederken Aslan Yay ile farklı noktaları birbirleri ile birleştirebilir. Yay bilginin doğasındaki ışıksal bütünlüğü bağlantılayabilme konusunda iyidir ve Yunan filozofları ışığıyla çok değişik bağlantılar yakalabilecek ve Aslan doğasındaki ışıkla bu bağlantılarda parıl parıl gökyüzüne yükselebilecektir.

Burada ihtiyaç duyulan Aslanın Yayın kriz döneminde ağır baskı altında hareket edemeyeceğini fark edebilmek ve onun üzerine çok gitmeyebilmektir ve Yay da Aslanın fazla rasyonel bir duruşta çok eğlenemeyeceğini fark edebilmektir ki nihayetinde o içindeki çocuğu kenara koymak da istemeyecektir. Yay keyifli bir öğrenci ışığını koruyarak esnekliği içindeki derin bilgeliği uyanık tutabildiğinde Aslan da doğasındaki sevginin ona sağladığı güdülerin ışığını yanık tutabildikçe çok daha derin bir beraberliğin ışığını yakabilecektir.

Aslan- Oğlak:

Oğlaklar bu yıl Aslanların doğalarındaki bir ışıkla buluşuyorlar ve kendi doğalarındaki vahşi gücün ışığı ile buluşuyorlar ve bu buluşmada tüm yaşamın sırrının da derinliklerine inme çabasında hareket halinde gözüküyorlar. Oğlakların ihtiyaç duydukları, doğalarındaki sertlikle kırılmaya açık bir ışığın ötesinde, kendi doğalarındaki güç ile bütünleşmek gibi gözüküyor ve Aslanın vardığı noktada bunun tam olarak ne anlama geldiğinin farkına varmak daha kolay gözükebilir. Aslan kendi üzerinde kontrol kurabildiğinde bu kontrolün derindeki güdülerle bağlantısını açık yansıtabilecek bir güçtedir. Oğlak otoriter duruşundaki Aslanın yer yer kendini gösteren şaklabanlığında bir kendini tehlikede hissedebilir; bununla birlikte bu üstesinden gelemeyecekleri bir şey değildir, Aslan hep asaletini koruma güdüsündedir.

Oğlak sevmeyi öğreniyor tüm yaşamı onu ihtiyaç duyduğu en iyiye ulaştırmak için yoğun bir çalışmanın gerektiği inancının biraz ötesine geçerek ve bu topraklar için önemli bir gerçekliktir. Bunu çözebilmenin tek yolu Tanrısal ışığın kutupsuzluğunu fark edebilmektir. Orada iyi ve kötünün ötesinde bir doğa kendini gösterecektir ki bu dengenin ötesindeki dengenin kendisidir. O zaman duvarlar yıkılabilmeli ve böylelikle diriliş gerçekleşmelidir. Oğlak ve Aslan birbirlerinin tabularının ötesindeki gerçekliğe dokunabilir. İkisinin de parlak renkleri seven bir doğası buluşma yerleri olabilir ve Oğlak Aslan ile derinlerindeki oyuncuyu keşfedebilir ki Oğlak otoritesini kaybetmek istemediği için saygı çizgilerini korumak isterken Aslan da asaletini koruma güdüsüyle bazı sınırları geçmeyecektir. Ana bıraktıklarında derin sırlar onlardan onlara dökülebilir.

Oğlak gücün anı yaşamanın özgürlüğüyle de bütün bir kavram olduğunu fark edebilecektir ve biraz eğlenmek belki de en keyifli öğrenme şekillerinden birinin ışığını da yakabilir ve Aslan doğasındaki vahşiliği bu kontrolle daha güçlü bir ışıkla irdeleyebilir. Oğlak fazla yetişkin havasına bürünmemeyi ve Aslan da kontrolsüz bir çocuğun yaşam ile iletişim kurmayı zorlaştıracağı gerçeğini aklında tutabilmelidir. Onlar bunu sağlayabildiklerin birlikte öğrenmek için kutupların gizemli birlikteliği olarak yükselebilir.

Aslan- Kova:

Aslanın doğasındaki anı yaşamak ve bu yaşadıklarında kendini olduğu gibi, tüm ihtişamıyla yansıtma ihtiyacı Kovada kendini daha has bir ifade etme ihtiyacıyla bütünleşir. Kova zamanın ötesine geçmeyi isteyecektir ve bu geçtiği gerçeklikte kim ondan ne bekliyorsa o bu beklenenlerin ötesinde bir gerçeklikle konuyu ele alabilme istek ve eğilimindedir. Kovanın yönetici gezegenlerinden biri olan Uranüs dünyaya kıyasen neredeyse kutupları üzerinden bir dönüş gerçekleştirmektir. O bilinenleri farklı açılarla ele almayı sevmektedir. Aslanın derinleşme yolculuğunda bu Aslana dünyayı farklı bir ele alışın kapılarını aralayabilir. Kova da Aslanın kendine has heyecanlı ve çocuksu havasıyla bir hayli eğlenecektir.

Kova Aslan ile kendine dair bilmediklerine dair daha geniş bir çerçeve oluşturabilecektir. Aslan doğasıyla onun asiliğinin bir asalet ışığına dönüşmesine yardımcı olabilecek güçtedir. Yeter ki güdülerinin ona yaktığı ışıkla hareket edebilsin ve Zodyakın bu ‘’ farklı ‘’ ışığını doğasındaki çocukla görebilsin. Kova aslında evin yaramaz çocuğu gibidir. Aslan içinse etrafındaki beğeni önemlidir. Aslan kendini gösterirken aldığı aksiyona karşıdan gelen yanıt onun için önemlidir ve doğasında bunların bütün bir çizgideki beraberliğini seçecektir. Kova bu birlikteliğin onda oluşturabileceği sınırların ötesine geçmek isteyecektir. Kova bunu Aslanla daha derin bir farkındalık ışığında ve dünya ile daha uyum içinde gerçekleştirebilecek iken Aslan da Kova ile daha geniş bir vizyonda konuları ele alabilir.

Birlikte yaşama dair derin gözlerlerin ve bu gözlemlerin onlarda uyandırdıkları ışıkların buluşmasında derin farkındalıklarda buluşulabilir. İhtiyaç duyulan olanların her zaman bütünlüğü koruyabilecek bir ölçüde yol alabileceği farkındalığını koruyabilme gerçekliğidir. Bu gerçeklik bu yıl onları doğanın dilindeki Tanrısal ışığın onlarda saklı gücüyle buluşturabilecektir. Kova dünyada olduğunu kabul etmeli, Aslan sınırların ötesine geçtiğinde de ihtiyaç duyduğu sevgiyi bulabileceğini keşfedebilmelidir. Biraz yenilik herkese iyi gelecektir ve bunun kaynağının kesinlikle sevgi ve andaki ışık olma gerçekliği korunabilmelidir.

Aslan- Balık:

Aslanlar ve Balıklar arasında bu yıl çok farklı bir doğayla yoğunlaşan bir ışık görğülmektedir ve bu görülen ışıktaki yoğunlaşma kesinlikle ilgi çekicidir. Balık doğasındaki gücün doğasındaki iletişim gücünün önemini keçfetmektedir ve Neptün puslu ışığında kendine dair bazı gizemleri aralayabilme ihitiyacı içindedir. Aslansa bu noktada kendini farklı bir ışıkla ele alabilmek istemektedir ve içindeki Tanrısal ışıkla ne kadar bütünleşebildiği özellikle bu dönem onun için önemlidir. Balık Tanrısallığa en yakın olma ışığıyla Aslanı denizin büyülü zenginliğine götürebilir ve ihtiyacı olan bu yolculuğun kendi yolculuğu da olduğu bir dönemde tam da Aslan gibi bir yol arkadaşı olabilir. Balık sıkışınca pır diye kaçışıyla bilinir. Aslan meydanı öyle kolay  terk edebilecek bir tip değildir. Ormanı sahipsiz mi bırakacaktır yani? Daha neler, tabii ki doğasındaki ışık onu korumaya yetecektir. Balık da belki bu gerçekliğini hatırlayabilecektir. Belki de yapılacak tek şey her zaman kaçmak değildir ve Balığın yumuşak ve kendine has bir şefkatteki doğası Aslana huzurlu bir yolculuk da demek olabilir.

Aslan anda kalmanın ışığını keşfetmiş bir zihniyettedir ve bu onun doğasının  gerçekliğidir. Balıkta iş daha çok zaman kavramıyla kurulan bir dünyasal gerçeklik programının yer yer kaybedilebildiği gerçekliğidir. Balık bunun dışına taşabilmeye meyillidir. Aslan bundan çok keyif alabilir. Balık değişken olma gerçekliğiyle ve bunu yapmadaki kendine has ışığıyla Aslanı yumuşatabilir. Aslan da sabit olma gerçekliğiyle Balığa bir çeki düzen anlamına gelebilir.

Balık bu yıl Tanrısal ışığı yeryünün gizemli bilgeliğiyle daha bütün bir ışıkla okuyabilmektedir ki bu da tam olarak Aslanın geçtiği dönemin ışığının gerçekliğidir. Aslan bunu artık daha içselleştirme çekilimindeyken Balık bunu doğasındaki buna yatkın ışıkla uyandırma eşiğindedir ve şu kesin ki bu gerçekleştiğinde ikisi de birbirlerine ve birbirlerinden birbirlerine yansıyan yaşam ışığına dair birçok şeyi keşfetmiş olabilecektir. Bu yıl yolculuk bu yıl onlar için belki hiç olmadığı kadar keyifli olabilir.

Hüseyin Akdağ