2015 BURÇLARIN BİRBİRLERİYLE İLİŞKİLERİ

Akrep

2015 Numerolojik Değeri: 14 / 5

2015 İlişkiler Haritası Rehber Kartı: Ermiş

 

Bu yıl Akrepler dünyayı, onun yasalarını, bu yasaların onlara anlatmaya çalıştıklarını, iyi ve kötüyü, iyi ve kötünün ötesindeki gerçekliği, tam da bu noktada iç seslerinin gücünün önemini ve bu sesin rehberliğinde bir ‘’ ölçülülük ‘’ kavramının yaşamlarındaki gerekliliğini ve bu gerekliliğin de ışığında kendileriyle baş başa kalarak yaşama dair fark ettiklerinin içindeki kendi benleşmelerinin ışığında yol alabilmelerini deneyimliyorlar.

 

Bu yıl Akrepler için ruh rehberlerini keşfetme ve onunla / onlarla buluşma dönemi gibi gözüküyor. Yüreklerinin sayfalarını açıyorlar Akrepler ve orada kendilerine dair yeni yolların ışıklarını yakıyorlar ve şu kesin kikendilerine dair ezber bozuyorlar bu yıl ve bu bozulan ezberin ışığında yaşamın başka sokaklarının da olduğunun farkına varıyorlar ve yüreklerindeki cennete giden yolların ışığını fark ediyorlar.

 

‘’ sorumluluk ‘’ kelimesinin içine belki hiç olmadıkları kadar derin bir giriş gerçekleştiriyorlar ve en büyük sorumluluğun da kendilerine karşı olduğunu fark ediyorlar. Bu yıl ‘’ Ben kimim? ‘’ sorusu onlar için hayati bir önem taşıyor gibi görünüyor. Dış dünya ile yollarını bulmak istiyorlar; bununla birlikte dış dünyada kaybolmak da istemiyor olarak gözüküyorlar. Daha kontrollü bir çalışma gerçekleşiyor gibi gözüküyor onlar adına ve şimdi onlar kendi derinliklerinin ışığını yeryüzündeki varlıklarının ışığına çekmek istiyorlar gibi gözüküyor ve şu net ki bu konuda destekleniyorlar.

 

Akreplerin bu yıl kendilerine biraz daha vakit ayırması yapabilecekleri en güzel şeylerden olur gibi gözüküyor ve onların artık bugünlere sürünerek uzanmış ertelenmişliklerinin dışına çıkabilmeleri, aşırıya kaçmaksızın bulup bulduklarını yerlerine koyabilmeleri ve ‘’ ne zaman, nasıl ‘’ konusunda kendilerine yüreklerini dinleyebilecek şansı yratabilmeleri çok önemli gibi gözüküyor.

 

Bakalım bu diğer burçlarla ilişkilerinde nasıl bir profil ortaya koyuyor?

 

Akrep- Koç:

 

İki savaşçı çıkıyor burada ortada, biri yeraltının biri yerin kralı ve birinden biri bu savaşın galibi olmalı mı yoksa sadece savaşıyor olmalarının bile onları ne kadar beslemekte ve aslında derinlerde rahatlamakta olduklarının farkına mı varmalı? Şu kesin ki Koç Akrebin dünya kapısıdır. Akrep de Koçun Yeraltındaki saklı ışığıdır.

 

Her ikisi de Mars ışıklarıdır; bununla birlikte Akrep Plutonun o kendine has ve gizemli ışığını da taşır. Koçun özellikle bu yıl bu ışık hep merakını çekiyor hem de bu ışığında saklı bilgilerine ihtiyaç duyuyor olacaktır. Koç ve Akrep savaşlarının barışlarının yolu olduğunu bilerek savaşmalıdırlar; ancak o zaman hak ettikleri bir ışık bütünlüğünün kapılarını aralarlar gibi gözüküyor.

 

Bu yıl ortak bir titreşimde buluşuyorlar numerolojik olarak ve bu birlikte çok şeyi fark edeceklerini gösterir ve ihtiyaç duydukları belki de tam da bu gibidir. Koç ‘’ büyücü ‘’ ile bilinmeyenin özüne giden o bilinirlik yolunda ustalaşmanın gücünün, bunun yolunun, bu yolun ışığının ve tüm bunların öneminin keşfindeyken Akrep de bunun ötesindeki bir ışıkta kendiyle baş başa kalıp kendindeki cevherleri bulup işlemesi gerektiğinin bilincindedir.

 

Koç Akrebi buna ihtiyaç duyduğunun farkına vardığında yalnız bırakabilmelidir ve onun yolculuğundaki o analizci gücün ve ruhsal saptamalarının çok kez derin bir bilgelikten beslendiğinin farkına varabilmelidir; bununla birlikte Akrep bazen aşırılaşabilen duygularının arasında kaybolup gidebilir. İşte, tam da bu noktada Koç onu tutup oradan çıkarak yaşam ile buluşturabilmelidir. Koç Akrep ile kararlılığı, Akrep de Koç ile içine girdiği her ne ise orada kaybolup kalmamayı öğrenecektir.

 

Akrep- Boğa:

 

Akrep ile Boğa, iki zıt burç, hem tamamlayıcıdırlar hem de derin bir savaşın ışığı olurlar. Onlar ya ilk bakışta birbirlerine mıknatıs gibi çekildiklerinin farkına varmışlardırlar ya da çoktan birbirlerini köşede sıkıştırmaya çalışmaktadırlar. Akrep Boğayı incelemek isteyecektir. Bu kendine has bir ışıkla titreşmekte olan Venüsyen varlık da neyin nesidir. Boğa da Akrebi okumak isteyecektir, hipnotik gözleri onun ilgisini çekecektir.

 

Bu yıl özel bir numerolojik değerde birleşiyorlar ve birbirlerinin derin bir bilgelik kapısı olabilirler. Bu özellikle dünyanın yasalarının ve bu yasaların insan yaşamındaki öneminin ve bu yasaların da ötesindeki gerçekliğin farkına varmakta önemli etkenler olarak görev yapacaktır.

 

Akrep didiklemeyi seven bir burçtur. Bu Boğanın aradığı huzur için çok da ihtiyaç duyduğu bir şey olamayacağı gibi, Akrep gözleri ile konuşmaya başladığında Boğa içindeki ihtiyaç duyduğu sessizliğinin dillenişinde büyülenebilir ve şu kesin ki Akrep Boğanın büyüleyici güzellikteki gözlerini öyle kolay kolay da es geçemeyecektir.

 

Akrep ve  Boğa birlikte yaşama dair çok şey keşfedebilir ve bu yolculuk onlara çatışmaların doğurduğu bir bilgelik kapısı olabilir, yeter ki birbirlerine karşı tahammüllü olabilsinler ve özdeki ışıklarını keşfedebilsinler. Akrep Boğa ile kendi derinliklerine inme şansı yakalayabilir ve Boğa Akrep ile çıkmakta olduğu yolculukta ihtiyaç duyduğu bilgeliğe dair özellikle Akrebin önsezileriyle birçok kapıyı aralayabilir gibi gözküküyor.

 

Akrep- İkizler:

 

Akrep ve İkizler evvel ahir çok da birbirlerini besleyen bir ışıkta buluşamamışlardır. Nihayetinde İkizler daha çok bilmek Akrepse bilinen bilinmeyen her neyse bunun derinliklerine inmek ister ve o derinliklerde nelerin bilinip nelerin es geçildiği bir Akrep için hep kişiye dair veriler demektir ve  bunları not etmeye çoktan başlamıştır bile ki İkizlerin değişken tablosunun çeşitliliği tam da bu noktada onu çıldırtmaya ve bütün hipotezlerini çürütmeye başlamaya yetecektir.

 

İkizler bu yıl savaşmak istiyor ve bu savaş içerisinde kendiyle, kendi sınırlarıyla ve kendi gölge yanlarıyla savaşmak da mevcut gibi gözüküyor. Tam da bu noktada Akrep onun için biçilmiş kaftan olabilir. O ona kaçtığı her şeyi doğasındaki buna dair yanan ışıkla fark ettirecektir ki bu Akrebin zaten kendini güvende tutmak adına savunmalarından biridir.

 

Akrep İkizleri derin bir yolculuğa çıkarmak isteyecektir ve bir yandan derin bir merakla bu yolculuğa çekilirken İkizler bir yandan da savaşmak isteyecektir tüm olanlarla ve hep merak edecektir ve kendi yöntemleriyle anlamak isteyecektir. Akrep tabiatı daha sessizliğe meyillidir. İkizlerse hiç sessizleşmesin ortalık isteyecektir. Bu durumda birbirlerinin sınavları olabilirler.

 

Akrep kendi aşırılıkları hususunda İkizler tarafından aynalanabilir ve güçlü bir iletişim sağlandığında bu anlamda her ikisi de birbirlerini dengeleyebilecek bir ışığı yakalayabilir. İkizler tam da derinliklerini merak ettiği bu dönemde kendi yeraltına Akrep ile inebilir ki onun yarısı zaten orasının derinliğindedir ve şu kesin ki Akrep orada daha iyidir ve Akrep de İkizler ile yeryüzünü keşfedebilir.

 

Akrep- Yengeç:

 

Yengeç duygularının denizinde evcimen bir ışımanın kendisidir. O çok çabuk incinebilir ve kabuklarının ardına çekilebilir. Anlatmaya çalışacaktır; ama bunu kendine has yöntemlerle kanatlandıracaktır. Bu esnada sesi duyulursa ne ala, değilse Yengeç bir hayli acı çekebilir. Akrep için bir Yengeci anlamak bir yandan hiç de zor değilken bir yandan Akrep bu kadar duygu yüklü bir imajı fazlaca abartı bulabilir. Yengecin hassasiyeti ona kendi hassasiyetiyle yüzleşme zorunluluğunu beraberinde getirebilir ve bu hiç de onun güç imajın göre değildir.

 

Yengeç de bu yıl kendi derinliklerine inmek ve orada kendine dair bazı keşifler gerçekleştirmek istiyor. Tam da bu konuda Akrep ile birleşen bir aura doğuyor. Bu her ikisi  için de kontrollü olduklarına birbirlerini besleyebilecek bir ışık olabilir gibi gözüküyor.

 

Yengecin ‘’ şeytan ‘’ ı Akrebin ‘’ ermiş ‘’ i ile bulştuğunda Satürn aksındaki bu kesişme onlar için zorlu bir savaş; bununla birlikte ötesinde derin bir aydınlanma olabilir. Yengeç Akrebin gizli yaralarına şefkati ile şifa olabilir  ve Akrep derin sezgiselliği ile Yengecin kendi sezgilerinin gücüne giden yolda ona ışık tutabilir. İkisi de aşırıya kaçmama konusunda uyanık kalabilmelidir.

 

Yengeç Akrebin ‘’ anne gücü ‘’ olabilir ve ona derin bir şefkatin ışığını yakabilir ve bu bazen kendine karşı bir hayli acımasız olabilen Akrebe iyi gelebilir. Yeter ki Yengeç şefkat  işini abartmasın ve bunun ardından gizli bir kontrol kurmaya kalmasın. Akrep bunu hemen yakalayıverecektir. Akrep cesaret isteyecektir ve Yengeç bu cesaret aşamasında kendi gölgeleriyle yüzleşecektir, tıpkı bu yılki öğrenme yolunda olduğu gibi! Bu birliktelik her ikisi açısından da yüreklerinin seslerini dinleyebildiklerinde besleyici olacaktır.

 

Akrep- Aslan:

 

Aslanlar da bu yıl derinlerdeki gücü kontrol etme yolunda ilerliyorlardı. Aslan iç sesini duyarak, artık sürecin hakimiyetini kazanmak adına son rötuşlarla kendini gerçekleyebilme yoluna doğru ilerlemekteydi. Buradaki Akrep buluşması iki ayrı yolun ışığı gibi görünse de şu kesin ki Akrep Aslanın uyanış sürecinde onun bu uyanıklığı korumasında güçlü bir ışık olabilir. Aslan da Akrebin ölçülülüğü kavramasında kendi ben tanımlanışında ilham verebilir gibi gözüküyor.

 

Aslan çizgileri en belirgin burçlardandır zodyakta, Akrebin kendi derinliklerindeki ismini, cismini keşfetme döneminde bu ona kendine dair farkındalıkların kapısını aralayabilecektir gibi gözüküyor. Aslan da artık yeni bir yola girmiş bulunmaktadır ve şu kesin ki burada kendi ışığından daha farklı bir dille bütün bir algıyla yaşamı kucaklamaktadır ve bazen onu tam olarak içselleştirme konusunda sınanabilir.

 

Akrep onun iç sesinin gücü olabilir ve onun içindeki o vahşi aslanı eğitmesinde ona yardımcı olabileceği gibi dikkat  edilmezse onu bir sirk aslanına da çevirebilir ve bu ormanlar kralının bunu fark ettiğinde hiç de hoşuna gitmeyecektir ve bu anlamda karşılıklı sınırlar korunabilmelidir.

 

Aslan renklidir ve kesinlikle keyiflidir. Yeter ki Akrep duygularının ışığında onun nevi şahsına münhasır bu ışıklarını kendine bir saldırı gibi almasın! O andadır ve anın tadını çıkarma arzusundadır,  doğasında bu vardır ve bunu gerçekleştirdiğinde çok güçlü bir ışık yayacaktır. O ne kadar eğlenildiğini duymak ve görmek isteyecektir. Burada akrep kartlarını açık oynayabilir. Bu tatlı çocuğun tek istediği birlikte eğlenebilmektir ve bu Akrebe yenibir kapı olarak iyi de gelebilecektir ve kendinde yeni bir farkındalığın ışığı anlamına gelmesi de epey bir büyük ihtimaldir.

 

Akrep- Başak:

 

Karşımızda iki efe duruyor ve inandıklarında güçlü bir sahiplenicilik ortaya koyacak iki zodyak figürü ile karşı karşıya bulunuyoruz. Başak aklın simgesidir ve her şeyin kendini geliştirerek daha ileriye götürebilmesini isteyecektir; bununla birlikte iş Akrebe geldiğinde Akrep tüm efelenmelerine rağmen duygular denizidir ve bir hayli de gizemlidir. Başak onun dilini anlamakta biraz güçlük çekebilir ve her ikisi de birbirini incitebilir. Birbirlerinin sınırlarını zorlamamak epey önemli gibi gözüküyor ki bu özellikle Akrebin bu yıl ödevidir.

 

Başak da bu yıl dünya ile ilgili keşifler gerçekleştiriyordu ve Başağın bu yanı daha ön plana çakıyor gibi gözüküyor; bununla birlikte Başak da artık bir şeyleri belli bir netliğe kavuşturarak tamamlamak ve hak ettiği boyutun kapılarını aralamak istiyor, bu kesin. Akrep de bu yıl aslında daha dünyevi bir temanın ışığında bazı sorularının cevaplarını arıyor. Başak bu konuda güvenilir cevaplarla onun karşısına dikilecektir ve bu konuda yeterince de objektif olacaktır.

 

Akrep Başağın ihtiyaç duyduğunu kavramasında onu bazı yüzleştirmelerin eşiğine de getirebilir. Başağa korkularını net ve açık ifade edebilir. Akrep korku görmekte epey iyidir ve kendilerininkileri de görmeyi öğrendiğinde artık gerçek anlamda bir dönüşüm kapısı olabilir. Onun yaşamı epey bir bu temada çetrefildir. İkisi de bu yıl sevgide buluşabilmelidir ki bu Akrep için daha çok barış demektir.

 

Başak Akrepten sevginin tutkusunu alabilir ki Akrep bu konuda doğal yeteneklidir ve Akrep Başak ile bugüne kadar tatmadığı kadar  saf bir sevginin kapısını aralayabilir. Başak kendini adamaya meyillidir ve Akrep buradaki güçlü ışığı fark edecektir. Akrep de Başağın ihtiyaç duyduğu o fark edilme arzusunu sezebilir ve bunu ona verebilirse ve diktatör görünüşünün altındaki yardımcı olma duygusunu fark edebilirse aralarında derin bir iletişimin kapıları aralanabilir.

 

Akrep- Terazi:

 

Akrep Teraziyi gördüğünde genelde bir şaşırır. Akrep savaş titreşiminin yoğunluğunu taşırken Terazi barış yoğunluğunda daha derin bir ışımadadır. Aslına bakılırsa Terazi bu yıl Akrebin arayıp da bulamadığıdır; çünkü Akrep bu yıl Terazinin doğasında olan ölçülülüğün ışığını yakmalıdır. Peki, nedir bu ölçülülük? Ölçülülük, iyi ve kötünün dışına çıkıp anda neyin olduğunun farkına varabilme ışığıdır.

 

Terazi için de bu bir yaşam sınavı olma gerçekliğini korumaktadır. O bu konudaki farkındalığını bir seçim yapma gerekliliğinin de bir insanın yaşamda seviyesine ulaştırmalıdır. Terazi bu yıl ‘’ kule ‘’ ile karşımıza çıkıyordu ve bu aslında bir savaş da demek oluyordu.Tabii bu savaş farkındalığın ve içsel gücün kendinden kendine bir savaşıydı ve bu savaş artık yaşamdaki ödevinin farkına varıp onun üstesinden gelme ile alaklıydı.

 

Akrep Terazinin güçlü bir ışıkla açılacak olan kapılarına ışık tutabilecek güçteydi. Terazinin gerçek anlamda ne isteyebileceğinde doğasındaki sezgisel güçle ışık tutabilirdi ve bu esnada Teraziyi ikna edebilmek onun için hiç de zor olabilecek bir  şey değildi ve Terazi tam da böyle küçük bir oyuna ihtiyaç duymuyor değildi. Tabii, abartmamak da önemliydi!

 

Akrep Terazinin ihtiyaç duyduğu savaş olurken Terazi de Akrebin ihtiyaç duyduğu barış oluyor gibi gözüküyordu ve birbirlerinin zorlu görevlerinin üstesinden gelmelerine yardımcı oluyorlardı. Terazi bir karar vermesini kolaylaştırıyor ve  ardında daha güçlü bir ışıkla durabiliyordu, Akrep de zıtlıklarla daha bütünsel bir temas kurarak artlarındaki gizeme daha kontollü bir iniş gerçekleştirebiliyordu.

 

Akrep- Akrep:

 

Akrep gibi stratejilerle oynamaktan geri kalmayacak iki zodyağın ebruli ışığı karşı karşıya gelirlerse neler olurdu? Anlaşılan bu iş biraz zor olurdu. Karşılıklı tartmalar ortada kol gezinirdi, bu kesin ve bu bir savaş olsa da şu kesin ki bu soğuk bir savaş olurdu. Onlar öyle açık bir savaş ortaya koymayı fazla ‘’ çocuksu ‘’ bulurdu.

 

Bu yıl Akrepler kendileriyle baş başa kalarak kendi derinliklerine inme arzusu duyuyorlardı. Bunu gerçekleştirebilirlerdi; bununla birlikte b ihtiyaçları dolayısıyla iki kıskanç Akrep birbirlerinden şüpheye de düşebilirlerdi ve bunu aşabilirlerse birbirlerinde kendilerine dair bir özgürlük alanı da açabilirlerdi.

 

Sığ ve keskin çizgileri olan bir akrep çok kez çekilmez olabilirdi; bununla birlikte kendi sınırlarının ötesine geçmiş bir akrep egosal tutumu üzerinde de kontrol kurabildiğinde derin bir bilgeliğin kaynağı olabilirdi. Sezgisel doğası kendi pimini çekmeye kalkışmadığı müddetçe onu hep beslerdi.

 

Burada bu iki Zodyak karanlıklar hakimleri, önce ciddi anlamda o karanlığa hakim olabilmelilerdi ki bu da karanlığın karanlık olmak itibariyle aydınlıktan çok da başka bir şey olmadığını keşfetmekten geçerdi. Her parça bir görevle kendini gösterirdi ve iş bunun ne olduğunu fark etmekti. Onlar ancak kılıç ve kalkanlarını indirdiklerinde birbirlerine dokunabilirlerdi.

 

Akrep- Yay:

 

Yaylar bu yıl bir kriz döneminden geçiyorlardı; bununla birlikte bu onları zorlayacak bir kriz olmaktan öte kendilerini keşfederek yaşamdaki tamamlanışlarının ışığını yakmaları istenen bir kriz demekti. Bu anlamda nelerin üstesinden gelmeleri gerektiğinin farkına varmaları ve buna şimdiden bir  adım atmaları, gerekirse bugüne kadar bildikleri yolların ötesine geçmeleri gerekiyordu. Akrep de kendini keşfetmek istiyordu ve bu anlamda Yay onun için içindeki öğrenci- gezgin- filozof üçlemesiyle iyi bir rehber olabilirdi.

 

Yay öğrenmeyi ve bu öğrendikleri üzerinde kontrol kurabilmeyi severdi ve burada en çok güvendiği zekasının kendisiydi. Akrep bunu daha içgüdüsel olarak yorumlanabilecek bir ışıkla gerçekleştirirdi ve bazen tam olarak ney yaptığının, neyi nasıl yaptığının farkında bile de olmayabilirdi. Bu Yayın ilgisini çoktan çekmişti ve  burada bir şeyleri kavrayabilmeliydi. Akrep de bu bitişmiş karakter bütünlüğünü çözümlemek isteyecekti ve özellikle Yayın macera tutkusu şimdiden onu gülümsetebilmişti.

 

Yay ve Akrep birbirlerinin devamı gibi düşünülebilirdi ve zodyaktaki yolculukta da bu böyleydi. Akrebin karanlık suları Yayda daha bir gün ışığına çıkabilirdi. Yay artık anlamak ve bilmek isterdi. Onun ‘’ mantıklı ‘’ açıklamalara da en az ‘’ filozofik ‘’ yaklaşımlar kadar ihtiyacı vardı. Akrep de tam da bu yıl ihtiyaç duyduğu gibi kendi sırlarının bilince düşürdüğü ışıklarının farkına varırdı.

 

Yay içindeki coşkudan ayrı düşünülemezdi. Akrep de tutkunun kendisiydi. Birlikte çok eğlenebilirlerdi ve üstesinden gelmeleri gerektiklerini çözmelilerdi. Yay ‘’ büyücü ‘’ ile fark etmeli ve adım atabilmeliydi. Akrep ‘’ ermiş ‘’ ile artık onun derinliklerindeki gücü açığa çıkarabilmeliydi. Akrep Yayın ustalığının, Yay Akrebin kendine ve dolayısıyla yaşama dair farkındalığının ışığı olabilirdi. Sadece durum Yayın ilgisini çekmeli ve Akrep de bu ilginin derinliğinden emin olabilmeliydi.

 

Akrep- Oğlak:

 

Bu yıl onları gizemli bir derinlik bekliyor gibi gözüküyor. Kendiyle kalmayı en çok seven zodyak kahramanlarından olan Oğlak, bu yıl içindeki yaşam gücünün keşfine varıyor ve şimdiden bu gücü kontrol edebilmeyi öğrenmesi gerekiyor; çünkü fark etmesi çok uzun zaman almamıştır ki Oğlak bilir: ‘’ Kontrolsüz güç, güç değildir. ‘’ Akrep tam da bu noktada kendisinin farkına varma şansını elde edecektir. Derin sezgileri ancak objektif ve doğasındaki kontrolü koruduğunda işe yarar olabilecektir.

 

Oğlak Akrebe hep çok şey öğretir. Onların kendilerine has bir ilişkileri mevzu bahistir. Oğlak kendi içinde bir krallık demektir ve Akrebin de buna uzak bir temada titreşmediği aşikar bir gerçekliktir. Akrep ile Oğlak özellikle bu yıl, birlikte kendi aşırılıklarının üstesinden gelebilmek adına nasıl bir yolculuk ışığına ihtiyaç duyduğunu fark edebilecektir.

 

Oğlak Akrebin kendiyle kalma ihitiyacını çok kolay sezebilecek ve bunu anlayabilecektir ki Oğlak da bu gerekliliğin kendi yaşamındaki yoğunlaşmasını çoktan fark etmiştir. Satürn yaşamda yaşamdan ayrı, yaşamla bütün bir gerçekliğin eşiğidir. O insandan kendi ışığını koruyarak bütünün farkında bir yol almasını isteyecektir.

 

Oğlak demek disiplin demektir. Otorite demektir ve bu daha çok içsel bir otorite olarak işlenmelidir. Akrebin bu yılki kendi içindeki bütünlüğü ortaya koyma ışığında bunlar Akrebe bir hayli iyi gelecektir ve Oğlak da Akrep ile ihtiyaç duyduğu daha güçlü bir ışıkla gerçekleştirebilecektir. İkisi için de bu yıl süreçlerdeki dengeyi korumak önemlidir. Bu her ikisi içinde yürek ışıklarını koruyabilecekleri bir titreşimin gerekliliği demektir.

 

Akrep- Kova:

 

Bu ilişki her zaman ilginç bir ilişkidir. Kovayı anlamak hiç de öyle her yiğidin harcı olabilecek bir şey değildir. Akrep de gizemini korumayı seven bir tiptir; bununla birlikte Akrep hazinenin bulunması adına bir haritayı hep bünyesinde gizleyecektir. Kova daha çok hazineyi gömdükten sonra yerini unutan bir tipolojide tanımlanabilir; bununla birlikte bunu itiraf etmesi öyle de kolay değildir.

 

Aslına bakılacak olursa Kova bu yıl iç sesinde bir derinleşmenin eşiğinde olarak gözüküyor ve bu konuda sadece coşkulu ve bazen vahşi olabilen doğası üzerinde bir kontrol kurması gerekiyor ve bu onunla savaşarak olabilecek bir şey gibi gözükmüyor. İhtiyaç duyduğu şey doğasını sevip onun dilini çözebilmek. Akrep bu noktada ona ihtiyaç duyduğu yol haritası olabilir ve Kova da Akrebin kendi içindeki duvarları yıkmasında bir hayli iyi gelecektir.

 

Kova dünyanın sırlarını keşfetme yolculuğunda olduğu bu yılda aynı zamanda da bu yasaların ötesindeki yasaları düşünmeye çoktan başlamıştır. Kova geleceğin savaşçısıdır. Onun ışığı daha çok yarından bugüne dem almaktadır ve bu ışıkta Akrep dünün karanlığından bugüne gelmeye yatkın doğasında farklı bir ışık yakacaktır ve bu ona yarını sorgulatacaktır.

 

Kova daha çok suları dalgalandırır; bununla birlikte bu dalgalanan suları ışıklı keşiflerin de anahtarıdır. İç sesini duymada Akrep, doğasındaki buna yatkın temalarla Kovaya epey bir ışık olacaktır. Kova iyi bir gözlemcidir ve çok şey o bazen farkında bile olmadan gözünden kaçmayacaktır. Akrep de bu bütünsel bakışlar içinde kendi anlamaya başlayacaktır ve  Kovanın özgür ruhu Akrebin kıskanç doğasında belki tam da ihtiyaç duyduğu kırılmaların anahtarı olacaktır.

 

Akrep- Balık:

 

Akrep ve Balık yüzyılların sakladığı sırların anahtarıdır. Hiçbir birleşim onlar kadar gizemli olmayacaktır. Bir yanda karanlık Plüton  bir yanda bulanık Neptün ve ikisi de güçlü, ikisi de gizemli ve ikisi de insanın bambaşka boyutlarının eşiğiydi. Akrep Balığın nasıl bu kadar sakin sakin yüzebildiğine akıl sır erdiremezdi. Akrep de Balığın ‘’ Bu neyin savaşı? ‘’ dediğine çok kez şahit olabilirdi.

 

Balık daha çok sırlarını yaşamla kurduğu bağlantının ötesinde bir ışıkla yorumlamayı seçerdi. O tanrısal bir bütünlüğün ışığında yaşamı seyretmeyi ve onu daha çok oradan okuyabilmeyi severdi. Akrepse daha çok bunun dünyanın yansımalarının peşindeydi ve merak ettiği neyi ne kadar yapabileceğiydi.

 

Akrep Balık için özellikle bu yıl dünyaya inmeye planlama aşamasında güçlü bir ilham kaynağı olabilirdi. Balık Akrepten doğasındaki ışığı yeryüzünde nasıl kullanabileceğini öğrenebilirdi ve Akrep Balık ile içindeki o güçlü ışığın köklerine daha çok ulaşabilirdi.

 

Akrep ile Balık bu yıl özellikle daha bütün bir ışık yakabilirdi. Balık her zaman daha sakin kalmayı seçerdi ki bu Akrep için kendini kontrol edebilmek adına önemli bir eşikti. Balık kolaylıkla kaçıp gidebilirdi ki bu yıl kalsa daha iyiydi ve tam bu noktada Akrep ona ışık tutabilirdi. Akrep Balıkla  şimdiden biraz sakinlemiş; bununla birlikte bu değişken doğa onu esneyebilme zorunluluğunun eşiğine getirmişti. Onlar birlikte muhteşem bir ekip, hazine avcıları olabilirdi.

Hüseyin Akdağ