2015 BURÇLARIN BİRBİRLERİYLE İLİŞKİLERİ

YAY

2015 Numerolojik Değeri: 12 / 3

2015 İlişkiler Haritası Rehber Kartı: Büyücü

 

Yaylar bu yıl net olarak artık bir şeylerin üstesinden gelmeleri gerektiğinin farkına varıyorlar. Bu fark ediş onları yaşamlarında üstesinden gelmeleri gerektikleri ile karşı karşıya getiriyor. Bugüne kadar kaçmaya çalıştıkları ya da bir şekilde kaçmayı başardıkları geçmiş karşılarına artık yarım bıraktıkları şu şeyi tamamlamalarını bekliyor. Bu defa fena yakalanmışları gibi gözüküyor.

 

Onlar bu yı sevginin derinliklerindeki gücün farkın varıyorlar ve bu aşamada yaşamın gücünü ötesindeki karanlığın da ona kattığı yeni bir güçsel varlık ile yorumluyorlar. Öğrenmeyi ve öğrenerek keşfetmeyi seven Yaylar bu sefer sert kayaya toslamış görünüyorlar. Tabii, her zamanki gibi şanslılar ve evren ona ihtiyaç duydukları donanımı sağlayacak yol arkadaşlarını da beraberinde getiriyor, tüm bu olanlarla!

 

Yaylar bu yıl yaşamın ritminin ve yaşamda esnemenin ve bu esneme ile açılan yeni yollarının onlara neler sağlayabileceğinin farkına varma döneminden geçiyorlar. İçlerindeki öğrenci gezginin de ötesine geçerek filozofa uyanıyor ve uyandığı bu bilme düzeyi onlarda kendi derinliklerinin ışığı oluyor ve onlar görünenin ötesinde hala çok şey gizli olduğunun farkına vararak her şeyi olduğu gibi sevmenin ve bunun tüm yaşamdaki gücünün öneminin farkına varıyorlar ve şimdiden ipleri bırakmanın aslında iplerin kendisi olup yaşamı kontrol altına alan bir parçayla çok yakın bir temasta olduğunu keşfediyorlar.

 

Peki, bu ilişkilerinde kendini nasıl gösteriyor?

 

Yay- Koç:

 

Yaylar ve Koçlar benzer bir temada titreşiyorlar bu yıl ve artık yaşamlarında üstesinden gelmeleri gerekenin ne olduğunun farkına varma yoluna giriyorlar ve bu onları yeni bir yolculuğa doğru çekerken aynı zamanda da onlara yenilenen bir kimliğin de ışığı oluyor.

 

Yaylar ve Koçlar iki ateş grubu olarak yerlerinde durmakta zorlanırlar. Koç deneyim demekken Yaysa bu deneyimin yaktığı ışığında insanda yarattığı farkındalık süreci demektir. Koç daha çok deneyim dilerken Yay bu deneyimlerin doğasındaki sırrı keşfetmek isteyecektir.

 

Koç bu yıl üstesinden gelmesi gerekenleri yüreğinin sesiyle uyanık kalma güdülerini aktive ederek gerçekleştirirken Yay da yaşamındaki krizleri yeni yollar keşfetmesine yardımcı olabilen bir sevgi gücü olarak ele alma yoluna giriyor.

 

Koç bu yıl Yay ile olan ilişkisinde Yayın esneme sürecini kolaylaştırabilir ve Yay Koçun bu deneyimler safhasında ustalaşma yolundaki ışığını korumasında yardımcı olabilir gibi gözüküyor. Net olarak ihtiyaç duyulan her ikisinin de odaklarını koruyabilmeleri ve bu esnada yüreklerinin ışığını yanık tutabilmeleri gibi gözüküyor.

 

Yay- Boğa:

 

Boğa artık yola çıkma cesaretini kendinde bulabilmişken Yay da ne konuda bir yolculuğa doğru çekildiğinin farkına varma sürecinden geçiyor. Yay Boğanın yolculuğunun çok daha şanslı ve derinleşen bir farkındalıklı olma sürecinin en ışıklı üyesidir. Boğa da Yayın tam da bu dönemde ihtiyaç duyduğu yüreğinin sesi olabilir.

 

Boğanın huzur isteği Yayın yorgun sürecine ilaç gibi gelebilir ve bu sessiz iletişim onların daha derin bir temada birleşmeleri anlamına gelebilir. Bu ilişkide Boğa sınırlarının ötesine geçebilecek cesareti gösterebilmeli ve Yay yaşamda bazı kabullerin yeniliklerin tohum olan başlangıçları olduğunu kabul edebilmelidir.

 

Yay için doğa bir keşif sahasıdır, Boğa içinse orası bir yuvadır ve orada huzur kendisi orada olmakken Yay için bu süreç daha çok oranın anlamını kavramaktır. Bu Boğada yolculuğun ona yakacağı yeni bir ışık anlamına gelebilir ve Yay Boğa ile biraz da kendini doğanın gücünün o huzur veren ışığına kendini bırakabilir ki bu dirençleri kırabilecektir.

 

Yay kendi iç dünyasında yeni yollar keşfetme  zorunluluğunu yüreğinde hissederken Boğa bu yeni yollarda yüreğinin sesiyle dünyanın yasalarının farkına varıp bunların ötesine geçiyor. Yay bu öteden derin bir ışık yakarken Boğa bu derin ışığın varıldığı noktadaki o derin huzur olabilir gibi gözüküyor. Yeter ki Yay aceleci Boğa da umutsuz olmasın!

 

Yay- İkizler:

 

Burada iki zıt gruptan söz ediyoruz ve her ikisi de bu yıl sağlam sınavlarla karşı karşıya kalıyorlar. Bu aşamada İkizler içindeki savaşçı ile yaşamdaki kendi duruşuna ve bu duruşun ardında yaşamsallaşmış korkularına meydan okuyarak kendine yeni bir boyut kazandırıyor, Yaysa artık değiştirmekten başka yolun kalmadığı süreçlerine hakim olarak onlar üzerinde kontrol kurma aşamasında gözüküyor.

 

İkizler Yayın olmaktan korktuğu yer olabilir ve İkizler Yay ile kendisinin de üstesinden gelmesi gerekenlerin kolaylıkla farkına kalabilir. Zodyağın bu iki bilgi aksı yolcusu bu yıl bu bilgiyi kendi yaşam yollarında deneyimliyorlar.

 

Birbirlerinde çatışma da uyandırabilirler birbirlerini besleyerek genişletebilirler. Yayın derinliği İkizlerin hızlı kavrama yeteneği ile birleştiğinde güçlü geçişler gerçekleştirilebilir; bununla birlikte Yay İkizleri fazla yüzeysel ve  İkizler Yayı fazla ‘’ uçmuş ‘’ bulabilir. Bu yılsa onlar kanayan yaralarına deva olabilir.

 

İkizler ve Yay bu yıl birbirlerine ihtiyaç duydukları anlayış ile yaklaştıklarında bu derinleşme sürecinde birlikte güçlü farkındalıkların kapılarını aralayabilirler gibi gözüküyor. Yeter ki İkizlerin yıktığı sadece duvarları olsun ve Yay da süregelen krizlerin sadece sürecin bir parçası olduğunun ve  onu götürdüğü yerin  daha güçlü bir nokta ve hepsinin de sevginin bir parçası olduğunun bilincini korusun!

 

Yay- Yengeç:

 

Yengeç de bu yıl gölgeleriyle sınanıyor ve kendi zayıf yanlarının farkına vararak kendini keşfediyor ve böylelikle kendini güçlendiriyor. Yengeç bazen ona ağır yük haline gelip  onu gerçeklerin ötesindeki gerçeklikten uzaklaştıran hassasiyetinin ve yer yer korkularına kapılıp kullanmayı seçtiği maskelerin ardında kaybettiği ve hatırlamayı seçtiği benliğinin farkına varıyor.

 

Yengeç Yayın döneminde tam da aradığı şefkatli sular olabilir; bununla birlikte bu Yengecin yine kendiyle yüzleşme sürecinin gecikmesi anlamına gelebilir. Yengeç Yayın ihtiyaç duyduğu şeyin daha çok değişim adına gösterilebilecek cesaret olduğunun farkına varabilmelidir.

 

Yay Yengecin sürecinde keşiflerinin ardındaki duygusal sabotajcının farkına varabilmeli ve onu onunla karşı karşıya getirirken kendi de kendi içindeki sabotajcı ile karşı karşıya gelebilmelidir ve  bu böylelikle onların gelişim rüzgarlarının yaşam yollarındaki uyanışı demektir.

 

Aşama hareket ve bu hareketteki güç olarak dillendiğinde Yay Yengeç ile kendini daha mutlu ve umutlu ve Yengeç Yay ile kendini daha şanslı ve daha çok şeyin farkına varabilmiş hissedebilir. Yengeç hareket noktasında yanan bir ışık olurken öncü kimliğiyle Yay da Yengecin esnemesini esnekliğiyle kolaylaştıracaktır değişken tabiatıyla, yeter ki birbirlerine saklanıp sürecin ışığından saklanmaya kalmasınlar!

 

Yay- Aslan:

 

İki ateş ile karşı karşıya gözüküyoruz ve onlar birbirlerini tesadüfen aynı sistemin içinde bulmuş iki yıldız ışık gibi yaşama konumlanmışlar. Her ikisi için de kendileri birer yıldızdır ve aksini düşünmek ikisinin de kolay kolay aklının alabileceği bir şey olmayacaktır. Peki, kim kime tabi olacaktır?

 

İlk yapacakları şey birbirlerinin ışıklarının farkına varmak olmalıdır ve bu farkındalık onların üstesinden gelebilecekleri bir şey olmayı başardığında ikisi de birbirleriyle gayet iyi anlaşma şansı yakalayacaklardır.

 

Aslanın bu yıl tamamlama aşamasında oldukları, yaşam güçlerinin farkına vardıkları ve bu aşamada iç sesleri ile bir bütünleşme yaşadıkları süreç Yay ile daha üst bir oktav etkisi yaratabilir ve Yay Aslan ile net olarak nereden başlaması gerektiğinin farkına varabilir.

 

Aslan anda kalan ışığı ile Yay için süreçlerin kolaylaşması anlamına gelebilir, yeter ki ikisi de bu süreç içerisinde üstesinden gelmeleri gerekenler konusunda birbirlerini böyle bir şey olmadığı konusunda kandırma eğilimine girişmesin! Yay da Aslanın tamamlanma öncesi hazırlık sürecinde Aslanın yoğunlaşmasında güçlü bir ışık olacaktır ve Yaylar girdikleri alanların her zaman şansıdır.

 

Yay- Başak:

 

Yaylar ve Başaklar aslında birbirlerine çok uzak olmayan süreçler içerisinden geçiyorlar. Yay bunun kriz aşamasını daha yoğun deneyimlerken Başak da artık bu süreci tamamlayarak onu hak ettiği ve üzerinde baskı yaratarak sürüklediği bilinç düzeyine ulaştırmaya çalışıyor.

 

Her ikisi de sevgi ve aşkı farklı temalarla daha derin bir düzeyde deneyimliyorlar. Başak dünyanın yasalarını keşfederken Yay daha çok kendi sınırlarına dair bir farkındalık düzeyinde yoğunlaşıyor. Onlar birbirlerini tamamlayabilirler ya da birbirlerini dağıtma eğilimi de gösterebilirler.

 

Yaylar patavatsızlıklarıyla tanınır ki Başaklar da bu konuda Yaydan geri kalmayacaktır. Şayet birbirlerine bu anlamda esnememeleri durumda derin bir anlayışlık rüzgarı esebilir süreç ışığında ne olduğunun kendileri bile farkına varmadan ki burada çözüm öğrenme süreçlerinin farkına vararak birbirlerine yaklaşmak olacaktır.

 

Yay sevimliliğiyle Başak hizmetkar ruhundaki o saf ışık ile birbirlerine derin bir ışık yakabilirler. Yeter ki Yay dağılmasın ve Başak da katı olmaya kalkışmasın hele Yay gibi özgürlüğüne düşkün bir Zodyak profili karşısına dikilmişken! En iyisi kendi rüzgarlarında birlikte yelken açmak olacaktır ve aynı sahilde uyandıklarının farkına vardığında onları yolculuklarına dair ışıklı ve keyifli bir sohbet alacaktır.

 

Yay- Terazi:

 

Onların hep birbirlerinde derin yansımaları vardır. Terazi Yayın arayıp da bulamadığı barış ışığıdır. Teraziyse bu varlığın estetik çekiciliğine ve kendine has ışığına bayılacaktır. Yayın zekası Terazide derin bir ilham ışığı uyandıracaktır.

 

Terazi bu yıl yaşamında yeni kapılar açıyordu ve hiç olmadığı kadar emin bir duruşla kendini ortaya koyuyordu. Yaysa yaşamındaki krizlerin ona ne anlatmaya çalıştığının, onda hangi farkındalığı uyandırmaya çalıştığının farkına varmaya çalışıyordu ve bu aşamadaki fırsatların farkına varmak onları çok daha yüksek bir ışığa taşırdı.

 

Terazi Yayın ihtimallerle barış yapmasına yardımcı olacaktır ki Terazi için çok ihtimal de birbirinden çok da farklı değildir aslında, nihayetinde her şey doğru olabilir. Bu yaklaşım Yayın özgür ruhuna iyi gelecektir. Yayın görü kabiliyeti de Terazinin duruşunu güçlendirebilir.

 

Yayın kriz halindeki muhtemel bir direnci Terazi için yeni bir duruşun ışığını koruyabilmesi adına çetin bir süreç ortaya koyabilir, bu noktada Terazinin diplomasi yeteneği devreye girecektir. Terazinin duvarlarını yıkma arzusu Yay tarafından da desteklenir, burada Yayı da yıkması gereken duvarlarda birisi olarak görmemesi önemlidir.

 

Yay- Akrep:

 

Yay ve Akrep Zodyağın iki derin yolcusu! Birisi yeraltında ışık yakıyor birisi yerüstünde! Akrep bu yıl yüreğinin sesiyle iyi ve kötünün ötesinden bir yerlerden yaşamdaki kendini görebilmek istiyor ve bu anlamda bilincinin ulaştığı son noktadan ‘’ Ben kimim? ‘’ diyor. Bu Yayı kendiyle ilgili üstesinden gelmesi gereken bazı gerçeklerle yüzleştirebilir ve Akrep ona kaçabilmesi için çok şans da bırakmayacaktır.

 

Akrep muhteşem bir avcıdır, tehlikesi kendisini avlamaya kalkışabilecek olmasıdır. Kendini imha etmeye hazırlanıyor bir durumda bulabilirsiniz onu ve onun güçlü silahları onu onun silahlarında korumak isteyecek farklı bir mekanizmayı bastırabilecek güçtedir. Biri onu onunla barıştırmalıdır.

 

Yay Akrebin duygularının derinleştiği süreci daha yaşama doğru çekecektir ve bu anlamdaki kendi kendine gerçekleştirdiği manipülelerin farkına varmasına yardımcı olabilecektir. Akrep de Yayın yolculuğunda onun yüzleşmesi gerekenlerle net olarak karşı karşıya getirecektir. Akrep söz konusuysa aksi mümkün değildir.

 

Akrep bu yıl ki dengelenme yolculuğunda Akrebi dengeleyebilir gibi gözüküyor ve Yay da Akrep için kendini keşfetme aşamasında çok yönlü ve keyifli bir yol arkadaşı olacaktır ve Akrep duygularının bazen onu içine çekmek isteyecek girdabından uzaklaşıp yaşamın ışığını yudumlama şansı yakalayacaktır.

 

Yay- Yay:

 

Yayların doğalarında bir iyimserlik vardır. Onlar kötü olabileceği ihtimallerini akıllarına bile getirmeyebilirler. Bu net bir Jüpiter etkisi olabilir. İki Yay karşı karşıya geldiklerinde bir yıldız savaşı olabileceği gibi karşılıklı bir iyimserlik tablosu da ortaya çıkabilir.

 

‘’ Bu aslında kötü bir şey değil ki! Aslında bizim üstesinden gelmemiz gereken bir şey yok ki! Aslında her şey güzel ki! ‘’ Birilerin onları kendileri ile karşı karşıya getirmeleri gerekiyor, bu kesin; bununla birlikte kendi iç sabotajcılarının farkına varmış iki Yay birlikte kendilerini daha da yakın tanıyabilecekleri bir yolculuğun ışığı olabilirler.

 

İnsanın kendinden öğreneceği şey çoktur, tabii kendini kendinden dinleyebilecek cesareti kendinde bulabildiğinde, bu aşamada bu önemli gibi gözüküyor. Bu kriz döneminin baskısında boğulabilirler ya da birlikte çok daha kolay eşik atlayabilirler, seçim onların olacaktır.

 

Onları içsel bilgeliklerinde güçlü yol arkadaşları olabilirler, ne de olsa bir Yay bazen öğrenci, bazen gezgin, bazen filozoftur. Yeter ki uyum içindeki temalarda bütünleşilebilsin!

 

Yay- Oğlak:

 

Yay abartmaya meyilli bir doğa da sergileyebilecek bir altyapıda titreşir. Bu Oğlağın da bu yıl tam da üstesinden gelmesi gerekenlerde biridir ve  Oğlağın tabiatı bunu dengelemeye daha meyillidir; bununla birlikte belki birilerinin bunu da dengelemesi gerekir ki Yay Oğlağın kontrolcülüğünün bir kırılması ve daha özgürleşmesi olabilir.

 

Oğlak bu yıl kendini daha yaşam ışığıyla dolmuş hissediyor; bununla birlikte içindeki vahşi doğa ile yüreğinin sesiyle bağlantıya geçebilmelidir. Tam da bu noktada Yay onun için derin bir ışık olabilir. Yayın zekası ona yeni ışıklar ve bu ışıkların bütünleşen rehberliği anlamına gelebilir. Oğlak da Yay için içinde bulunduğu durumun ötesine geçebilmek adına içinde bulunduğu yöntem arayışının çıkış yolu olacaktır.

 

Oğlak Yayın daha çabuk odaklanarak süreci tamamlayıp yeni bir süreci başlatması adına güçlü bir ışıktır. Yaysa Oğlağın arayıp da bulamadığı güçlü yaşam ışığıdır. Yay şanslıdır, esnektir, sempatiktir. Oğlak için bunlar çok da tanıdık imajlar değildir, bu kesin!

 

Oğlak Yay ile süreçleri daha kolaylaştırabilecek titreşimi uyandırabilir ve Yay Oğlak ile ihtiyaç duyduğu özgüveni sağlayabilir. Yeter ki birbirlerini tartmaya kalkışmasınlar!

 

Yay- Kova:

 

Kova yaşamı iç sesinin gücüyle okuma yoluna girmiş gözüküyordu ve bu esnada ilk defa bu kadar dünya ile uyum gösteriyordu, tabii bu sadece onu anlayabilmek adınaydı! Yay ve  Kova özgür ruhları ile muhteşem bir ikili olabilir; bununla birlikte abartıp birbirlerinden bile özgürleşmek isteyebilirler!

 

Yayın kriz dedikleri Kova için günlük işler gibi yorumlanabilir ve bu abartmaya meyilli doğadaki Yaya iyi gelebilir. Kendi yarattığı yükün altından kalkmak için ihtiyaç duyduğu ışık böylelikle bulunmuş olur. Yayın bir yanı kendine acımaya da meyilli bir ışık olabilir.

 

Her ikisinin de bu dönem sevmeye ve sevmeye ihtiyacı var. İkisi de birbirlerinden beklemeye kalkışmazlarsa bu ikisine de iyi gelecek bir sürecin ışığı olabilir gibi gözüküyor. Kova Yayın aradığı yeni yolların ışığı ve Yay Kovanın ihtiyaç duyduğu yolculuğun iç sesi olabilir.

 

Kova ile Yay Zodyağın sevimli ikililerindendir. Onlar birlikte tarih sayfalarını sallayabilecek ışıklar yaratabilirler. Zekiler ve özgürler ki bu çoktan cesaret demektir! Yeter ki bu zeka ve özgürlük arzusu birbirlerine karşı kullandıkları bir silah halini almasın!

 

Yay- Balık:

 

Yay ve Balık iki tatlı aşık ve yol arkadaşı olabilirler. İkisi de Jüpiterde birleşirler ve Jüpiterin derin bilgelik ve anlayışının ışığını yakabildiklerinde birlikte paytak paytak suları üzerinde dalgalanabilirler.

 

Neptünü temsil Denizler Tanrısı Poseidon ile Jupiteri temsil eden Zeus nihayetinde kardeştirler. Birbirlerinden çekinirler ve birbirlerini üzmek de istemezler. Birlikte güçlü bir fırtına çıkarabilecekleri gibi iki yaşamın birleştiği bir noktanın ışığı da olabilirler.

 

Balık Yaya denizlerin sırlarını anlatabilir ve Yay Balığa göklerin ışığını indirebilir. Onlar birlikte yaşam dair çok kapıyı kendilerinin bile nasıl olduğunun farkına varmadıkları bir süreç ışığıyla aralayabilirler. Savaşa tutuşurlarsa herkes kaçacak delik arasın, aman dikkat!

 

Onlar ancak birbirlerinin ışıklarına karşı derin bir güvenle birbirlerinde birbirlerini okuyabilirler. Farklı olmalarına rağmen ortak bir noktaları vardır ki iki de bilme yolculuğundadır. Balık dünyayı Yay bu dünyanın ışığını okumaktadır. Balığın dünya ile emsali görülmemiş bir güçte bağlantıya geçerken iç sesini yaşamsallaştırdığı bu dönemde Yay ona derin bir ışık olabilir ve Yay ile Balık süreçlerin üstesinden çok daha kolay gelebilir, yeter ki bu iki değişken birbirlerini sallamaya çalışmaktan vazgeçip teslim olabilsinler!

Hüseyin Akdağ