Burçların Aşk Uyumu – Hangi Burç Hangi Burçla Anlaşır?

burclarin-ask-uyumu
burclarin-ask-uyumu

Burçların aşk uyumu! En merak edilen konulardan birine girizgah yapıyoruz. Dans etmek gibidir aşk. Müzik başladığında önce etrafınızdaki herkes susar. O an sahnede yalnızca siz ve partneriniz kalırsınız. Sonra yavaş yavaş adımlar atılır. Birkaç adımdan sonra ahenk yakalanmaya başlanır. O dakikadan sonra yalnızca tutku ve uyum hakimdir. Bazen tadı damağınızda kalır o dansın. Yakaladığınız uyum bir ömür boyu sürsün istersiniz. Bazen de birbirine takılır adımlar.  O kadar uyumsuzdur ki dansınız, ne size ne izleyene keyif verir. Bir an evvel müzik dursun, dansınız sonlansın istersiniz. Herkes herkesle dans edemez. Uyum ister dans. Tıpkı aşk gibi… Ritminize ayak uydurabilecek doğru kişiyi bulursanız, dansınız bir ömür boyu sürer.

Aşk müziğinin başladığı o anlarda partnerinizle olan uyumunuzu anlamak için bir yandan küçük adımlar atarken bir yandan da burçların kılavuzluğundan faydalanmaya, aşkta ilişkide ve evlilikte en uyumlu ve en uyumsuz olduğunuz burçları tanımaya var mısınız? Hadi gelin burçlara göre aşk uyumlarına bir göz atalım. Bakalım burçların aşk uyumu ne gibi farklılıklar gösteriyor. Her adımıyla hafızalarınızdan silinmeyecek aşk dansını size yaşatabilecek burç hangisi? Bir an evvel dansınızı sonlandırmak isteyeceğiniz burç hangisi?

Koç Burcu Aşk Yorumu

koc-burcu-ask-uyumu
koc-burcu-ask-uyumu

Burçların aşk uyumu dediğimizde Koç burcu ile aşk yaşamak için yaratılmış burçlardan biri Terazi diğeri ise Yay’dır. Terazi karşıt burç olmasıyla Koç’un tüm ilgisini üzerine çekerken, Yay ise tıpkı Koç gibi ateş elementinde olduğundan ilişkide eğlenceyi ve hareketi daima canlı tutar. Koç’un ne yapsa aşkta uyumlu olamadığı burçlar ise Başak, Oğlak ve Balık’tır.Boşa zaman kaybetmemeleri için bu burçlardan uzak durmalarında fayda var.

Koç & Koç Uyumu

İki Koç burcunun ilişki uyumunda ortak zevk aldıkları konular çok olduğundan zaman su gibi akıp geçerken, benzer özelliklerinden dolayı da bir süre sonra birbirlerinden sıkılabilirler. İki taraf da yönetmeyi ve lider olmayı sever. Bu yüzden kimse ipleri karşı tarafın eline vermek istemez. Buna bir de inatçılıkları eklenince en ufak kavgalar bile bir anda büyüyebilir. Eğer gerçekten aşıklarsa birbirlerine sadık kalırlar ve ömür boyu sürecek bir ilişki olur. Bir Koç başka bir Koç’tan kolay vazgeçemez.

Koç & Boğa Uyumu

Birlikte çok iyi bir ikili olabildikleri gibi burç uyumları evlilik ve ilişkide çok zor bir ikili olmalarına da neden olabilir. Boğa’nın evcimenliği ve dominantlığı, hareketli ve maceracı Koç’u bir süre sonra sıkabilir. Her iki taraf da mantıklı ve ne istediğini bilen kişiler olduklarından dolayı ya baştan bu işin olmayacağını anlarlar ya da tutkuları ağır basarsa uzlaşmacı yaklaşıp uzun soluklu bir ilişki yaşarlar. Boğa kıskanç ve aşırı sahiplenici tavırlarını bırakmalı, Koç da aceleci yapısını biraz frenlemeli. Bu aşkta %50 ihtimal var!

Koç & İkizler Uyumu

Ateş ve hava elementinin birbirlerini desteklemesi ile dışadönük ve aktif bir ilişki ortaya çıkar. Koç İkizlere yeni heyecan ve hareketlilik katarken, İkizler ise Koç’a beceriklilik ve çok yönlülük katar. Beraber pek çok şeyi başarabilirler. Eğer Koç lider olmaya çalışır, İkizler fazla değişkenlik gösterirse ilişkide ciddi problemler yaşanabilir. Uzun yıllar birlikte olmak istiyorlarsa dışadönük ve aktif bu ilişkide birbirlerine zaman ayırıp derinleşmeleri gerekir.

Koç & Yengeç Uyumu

Ateşle suyun yan yana durması biraz zor gibi. Uzun vadede Koç’un fevri hareketleri Yengeç’i kırabilir, Yengeç’in duygusallığı ve ürkekliği Koç’un bütün hevesini kaçırabilir. Destekleyici başka etkiler yoksa ama bu ilişkide ısrar ediliyorsa, bol çatışmalı ve huzursuz bir ilişkiye merhaba!

Koç & Aslan Uyumu

Aynı elementten bu ikili birbirleri ile gayet iyi anlaşır, ortak zevkler bulmakta zorlanmazlar. Birlikte zaman geçirmekten keyif alır, dışadönük bir ilişki yaşarlar. Güçten hoşlanan Aslan ile gelişmiş egolu Koç zaman zaman güç savaşına girseler de küslükleri uzun sürmez. Aslan sevildiğini hissettiği anda yelkenleri suya indirir. Ani başlayıp hızlı ilerleyen aşkları uzun ömürlü ve uyumlu olmaya meyillidir.

Koç & Başak Uyumu

Başlangıçta farklı özelliklere sahip bu ateş ve toprak elementi burçları birbirlerine çekici gelir. Zamanla Koç Başak için fazla hareketli, Başak da Koç için kendine güvensiz ve sıkıcı gelebilir. Zor bir beraberlik istiyorsanız ya da kısa bir flört yeter diyorsanız deneyin yoksa hiç başlamayın bile.

Koç & Terazi Uyumu

Cesur ve enerjik Koç ile dengeleyici ve zevkli Terazi bir araya gelirse mükemmel bir ilişki olur. Tutkunun ve şehvetin fazlasıyla olduğu bu ilişkide taraflar sürekli birbirleri ile zaman geçirmek ister. Yıldırım hızıyla birbirlerine çekilip ilişkileri başlar ve Terazi direksiyonu Koç’a kendini akışa bıraktığı sürece dengeyi korur ve uzun yıllar bir arada olurlar.

Koç & Akrep Uyumu

Ateş ve öncü Koç ile su ve sabit Akrep bir araya gelince mantıkla açıklanamayacak bir şekilde önce birbirlerine çekilirler. Koç Akrep’in derinliğinden ve gizemli hallerinden etkilenir. Zamanla bu gizemli haller Koç’un canını yakmaya başlar ve kendini kısıtlanmış hisseder. Yoğun başlayan duygular yerini huzursuzluk hissine bırakır. Oldukça zorlayıcı bu ilişkide er ya da geç ateş bir gün söner.

Koç & Yay Uyumu

İki ateş elementinin bir araya gelmesiyle oldukça hareketli ve heyecanlı bir ilişki doğar. Yay’ın açık sözlülüğü ve cesurluğu Koç’a iyi gelirken, Koç’un mücadeleci yanı Yay’ın canının sıkılmasına izin vermez. Bir yandan birbirlerinin özgürlüğüne saygı duyarken, bir yandan da birbirlerinin elini asla bırakmaz en kötü anlarında yanlarında olurlar.

Koç & Oğlak Uyumu

Başlangıçta Oğlak’ın soğuk görüntüsü Koç üzerinde merak uyandırır ve çekim başlar. Başkalarının düşüncelerini gereğinden fazla önemseyen Oğlak zamanla Koç’a katı ve eleştirel gelmeye başlar. Bunlara bir de Oğlak’ın hırsı ve taktikleri eklenince Koç ne yapacağını bilemez ve ilişkiden soğur. Biteceğini bile bile bu aşka başlamamak en iyisi!

Koç & Kova Uyumu

Kova Koç’a farklı bakış açıları katarken, Koç da Kova’nın hayatına keyif katıp hareket getirir. Her iki taraf da yeniliği ve eğlenceyi sever. Bu nedenle beraber zaman geçirmekten keyif alırlar. Özgürlüklerine düşkün olmalarının yanı sıra eğer birbirlerine zaman ayırıp tanımaya çalışırlarsa güven duygusunu oluşturup uzun soluklu bir ilişki yaşayabilirler.

Koç & Balık Uyumu

Her iki burcun da birbirinden öğreneceği çok şey olmakla beraber, hassas ve kırılgan Balık baskın ve hareket seven Koç’a uyum sağlamakta zorlanır. Mantığı baskın olan ve körü körüne aşık olmayan Koç bir süre sonra Balık’ın kalbini kırmaya başlar. Balık Koç ile olabilmek için kendini feda ederken, duygusallıktan uzak Koç dengeyi kuramazsa daha fazla üzmemek için ilişkiyi sonlandırabilir.

Boğa Burcu Aşk Uyumu

boga-burcu-ask-uyumu
boga-burcu-ask-uyumu

 

Burçlara göre aşk uyumlarına baktığımızda Boğa burcu ile enerjisi yüksek bir aşk için en uygun adaylar Venüs ile ilişkili olan Terazi, kendi gibi toprak elementinden olan Oğlak ve güçlü yaşam enerjisiyle aşkın ateşini körükleyecek olan Aslan’dır. İkizler, Yay ve Kova ise karakter ve zevk farklılıklarından dolayı aşkta uyumu yakalamaları en zor burçlardır.

Boğa & Koç Uyumu

Yan yana olan burçların evlilik uyumu açısından bakıldığında anlaşmaları her zaman diğer burçlarla anlaşmaktan daha zordur. Sürekli bir eylem ve hareket içerisinde olan Koç Boğa’ya fazlasıyla yorucu gelir. Başlangıçta fiziksel bir çekimle birbirlerine yaklaşırlar. Zamanla Koç Boğa’yı kendi himayesine almaya kalkabilir. Çoğalan çatışmalar beraberinde tutku kaybını da getirir ve bir aşk daha böylece biter.

Boğa & Boğa Uyumu

Birbirine benzemeleri ve ortak keyif noktaları sayesinde ilişkileri oldukça uyumlu başlar. Çok kolay anlaşırlar. Ancak bu fazla uyum zamanla monotonluğu beraberinde getirir ve sıkılmaya başlarlar. Her iki taraf da inatçı olup ilişkiyi sürdürmekte ısrar etse de ateşin ve heyecanın yokluğuna fazla dayanamayıp yeni maceralara yelken açarlar.

Boğa & İkizler Uyumu

İkizler’in neşesi Boğa’nın durgunluğunu harekete geçirir ve aralarında bir çekim başlar. Bir süre sonra İkizler’in atikliği durgun Boğa’ya fazla gelir ve İkizler’i ayakları yere basmayan uçarı biri olarak görmeye başlar. Haritalar arası çok güçlü bir uyum ve bolca sabrınız varsa bir deneyin. Yoksa bu ilişkide küçük atışmaların yerini büyük kavgalara bırakması an meselesi.

Boğa & Yengeç Uyumu

Toprak elementi Boğa için su elementi Yengeç oldukça uyumlu bir partner. Her ikisi de güven ve huzura önem verir. Yengeç’in duyarlı yapısı ve geleneksel yanı içe dönük Boğa’ya iyi gelir.  Zaman zaman Yengeç fazlaca kuruntu yapıp kuşkulu davransa da Boğa’nın uzun vadeli düşünen planlı halleri sayesinde tekrar güven duyar ve dengeye gelir. Aşkta coşku ve heyecanın çokluğu yerine uyumlu ve kökleri sağlam bir ilişki arayanlar için mükemmel bir ikili!

Boğa & Aslan Uyumu

Bu zıt burçların evliliğinin veya ilişkilerinin ömür boyu sürecek bir dansa dönüşmesi an meselesi! Aslan’ın güçlü yaşam enerjisi, içe dönük ve riskten kaçan Boğa’nın yaşam enerjisi ile birleşince kişilik çatışmalarına girmezlerse birbirlerini ömür boyu dengeleyecek bir birliktelik olur. Boğa gereksiz kıskançlık yapmazsa, alışkanlıklarına bağlı bu iki burç bir ömür boyu beraber olmanın yolunu bulur.

Boğa & Başak Uyumu

İki toprak elementi bir araya gelince başlangıçta aradaki güçlü uyum Koç’a “Adeta benim için yaratılmış!” dedirtir. Başak obsesif oldukça Boğa’nın hoşgörüsü biter. Çatışmalardan geriye hala biraz olsun tutku kalırsa Koç devam etmeye değer diye düşünür; ancak o tutku da yok olursa bu ilişki “Ayrı dünyaların insanıyız!” diyerek biter.

Boğa & Terazi Uyumu

Venüs ile ilişkili iki burç yan yana gelince bol ateşli ve tutkulu bir ilişki ortaya çıkar. Dokunduğunu güzelleştiren uyumlu Terazi, Boğa’ya çok çekici gelir. Dışadönük ve entelektüel Terazi arkadaşlarıyla zaman geçirmekten çok hoşlanır. Boğa eğer ona bu özgürlük alanını tanır ve gereksiz kıskançlık yapmazsa ilişkileri ömür boyu sürecek bir ilişkiye sahip olabilirler.

Boğa & Akrep Uyumu

Tutkusu çok olan bu aşkın mutlusu olur mu ondan pek emin değiliz. Kıskançlığı ile ilişkilerinde soruna neden olan Boğa kendinden daha kıskanç bir burç ile bir araya gelince zorlanmaya başlar. Bir yandan tutkuların yoğunluğu bir yandan da Akrep’in karmaşık ve gizemli halleri Boğa’ya fazla gelebilir. Bu ilişkide ne tutkudan vazgeçmek ne de huzuru bulmak kolay!

Boğa & Yay Uyumu

Her ne kadar iyi niyetli, çekici ve neşeli olsalar da Yay ile anlaşmak bir Boğa için hiç kolay olmayabilir. Boğa’nın güven seven ve alışkanlıklarından vazgeçmeyen hallerinin tam tersi Yay kalıcı şeyler yerine maceradan maceraya koşmak ister. Boğa Yay’ın cazibesine kapılıp giderken kıskançlıklara da başlarsa, Yay hiç zaman kaybetmeden özgürlüğüne doğru kanat açar.

Boğa & Oğlak Uyumu

Boğa ile Oğlak bir araya geldiğinde bol paylaşımlı güven dolu bir ilişki ortaya çıkar. Oğlak Boğa’nın ufkunu genişletirken, Boğa ise ona güven ve keyif verir. Birbirlerini bir ömür boyu destekleyebilecek bu ikiliden belki coşkulu olmaz ama mutlu bir ilişki doğabileceği kesin!

Boğa & Kova Uyumu

Bu ikili bir araya geleceğine tanıştıkları o ilk günü hafızalarından silip yok saymaları çok daha doğru bir karar olur. Dediğim dedik bu iki burçtan Kova bir yandan zekası ile Boğa’yı büyülerken bir yandan da anlaşılamaz tavırları ve özgürlüğüne olan düşkünlüğüyle Boğa’nın kalbini fazlasıyla kırabilir. Boğa ise Kova’ya fazla sıkıcı ve geleneksel gelebilir. Bir ömür boyu fedakarlık yapmak isteyen bir Boğa varsa buyursun Kova ile ilişkiyi bir denesin.

Boğa & Balık Uyumu

Birbirlerine destek olan elementler toprak ve su bir araya geldiğinde oldukça uyumlu ve mutlu bir beraberlik ortaya çıkabilir. Yaratıcı, hassas ve iyi niyetli Balık Boğa’ya güvenir ve onun istikrarlı kişiliğinden dolayı rahat eder. Bu ilişkide her iki tarafında dengeleyici özelliklerinden dolayı birbirlerine ihtiyaçları vardır. Uyumu bir kere yakalandıklarında vazgeçmeleri kolay olmaz.

İkizler Burcu Aşk Uyumu

ikizler-burcu-ask-uyumu
ikizler-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda İkizler burcu en dinamik aşkı Yay ile yaşarken, kendi gibi hava elementinden olan Terazi ve Kova ile de son derece uyumlu bir birliktelik yakalayabilirler. Su ve toprak elementinden olan Balık, Akrep, Oğlak ve Başak ise burç ilişki uyumu açısından en zorlu birliktelikleri yaşatacak burçlardır.

İkizler & Koç Uyumu

Koç’un cesareti ve enerjisi İkizler’i bir anda kendisine bağlar. Ürettiği yeni fikirlerle ilgilenmesi İkizler’e kendisini oldukça iyi hissettirirken, Koç ise İkizler ile kolay iletişim kurabilmenin rahatlığını yaşar. Başlangıçta enerji yüksekken her şey güllük gülistanlıktır. Zamanla ilişkide derinleşmek zorlaştıkça beraberliklerini sağlamlaştırabilecek başka alanların arayışına girerler. Bulamamaları halinde dostça yollarını ayırabilirler.

İkizler & Boğa Uyumu

İkizler’e göre Boğa fazla ağırkanlı, Boğa’ya göre ise İkizler fazla hareketli ve güvenilmez gelir. Boğa güven duymak için somut kanıtlara ihtiyaç duyarken, İkizler düşünce dünyasında gezinir. Zamanla birbirinin birçok davranışından rahatsız olabilecek olan bu ikili için aşk ilişkisi beklenen tatmini yaratmayacaktır.

İkizler & İkizler Uyumu

Bu ikili bir araya gelince düşünce dünyasındaki kapasiteleri iki katına çıkar. Birbirlerine yol arkadaşlığı yapıp ortak zevklerde ve anlayışlarda buluşabilirler. Bu ilişkinin dezavantajı ise duygusal anlamda derinleşememeleridir. Her iki tarafın da yoğun olarak düşünce dünyasında kalması bir süre sonra monotonluğu beraberinde getirecektir. Derin bir bağ kurma arayışı olmayan sadece yol arkadaşı arayan bir İkizler için ideal ilişki olabilir.

İkizler & Yengeç Uyumu

Düşünce insanı İkizler ile duygu insanı Yengeç bir araya geldiğinde İkizler gördükleri sevgi ve ilgi karşısında şımarmaya başlar. Ancak bir süre sonra İkizler’in objektifliği ve derinlikten uzak oluşu Yengeç’in canını yakmaya başlar. Yengeç canının yanmasına doyduğunda ise bu ilişkiden yan yan gitmeye başlayacaktır.

İkizler & Aslan Uyumu

Aslan’ın dışa dönüklüğü ve sıcakkanlılığı İkizler’in hareketliliği ve merakı ile birleşince oldukça neşeli ve hayat dolu bir ilişki ortaya çıkar. İkizler Aslan’a güven duyarak huzursuzluğunu dengelerken, zekasıyla Aslan’ı etkilemeyi başarır. İkizler’in tavırları Aslan’ın kendine olan güvenine zarar vermezse bu uyum bir ömür boyu sürebilir.

İkizler & Başak Uyumu

Merkür yönetimindeki bu iki burç ilişki uyumunda pek çok ortak yönü paylaşabilir. İkizler bir yandan Başak’ın düzenli olmasına imrenirken bir yandan da aşırı detaycı ve eleştirel bulabilir. Birbirleriyle çatışmak yerine uzlaşmacı olurlarsa, güçlü bir entelektüel bağ oluşturup birçok şeyi beraber başarabilirler.

İkizler & Terazi Uyumu

Hava elementinden bu iki burç mükemmel uyumu ve keyfi rahatlıkla yakalayabilir. Uyumlu karakteri ve nezaketiyle Terazi İkizler için oldukça uygun bir partnerdir. Aynı şekilde İkizler de Terazi’nin hayatını zenginleştirip ufkunu genişletmesinde yardımcı olur. Duygusal derinliği ve dayanıklılığı da beraberinde yakalamaları halinde son derece uyumlu bir aşk yaşamaları mümkündür.

İkizler & Akrep Uyumu

Her iki tarafın da gizemli halleri ilk başta cazip gelip çekim yaratsa da zamanla birbirleri için çözülmesi gereken bir bilmece haline gelmeleri ilişkide güven yoksunluğuna neden olur. Akrep’in sahiplenici tavırları İkizler’i bunaltmaya başlarken, ortak düşünce dünyasında buluşamamaları tartışmaların ve mutsuzluğun fitilini ateşler. Bu şartlarda uzun vadeli bir ilişki yaşamaları pek mümkün olmayabilir.

İkizler & Yay Uyumu

Bu karşıt iki burç ilişki uyumu açısından birbirine inanılmaz bir çekim duyar. Arkadaş canlısı ve iyimser Yay ile meraklı İkizler beraber zaman geçirmekten oldukça keyif alırlar. Taraflar birbirlerinin özgürlüklerine müdahale etmedikleri sürece bu uyum kolay kolay bozulmaz.

İkizler & Oğlak Uyumu

Düşünce dünyasına ve entelektüelliğe önem veren İkizler ile fazlasıyla ciddi ve gerçekçi Oğlak’ın uyumlu bir ilişki yaşaması çok mümkün olmayabilir. İkizler’in meraklı ve ele avuca sığmayan enerjisi Oğlak için son derece cazip görünse de bu ilişkide zamanlanan yıpranan ve karşısındakinin boyunduruğu altına girip karakteri ezilme tehlikesi yaşayacak olan İkizler’dir.

İkizler & Kova Uyumu

Her iki burç da öğrenmeye meraklı, entelektüel ve düşünce dünyasında yaşayınca ortaya kaçırılmayacak kadar güzel bir ilişki fırsatı çıkar. Kova’nın farklı bakış açısı İkizler’in ufkunu genişletirken, İkizler ise Kova’ya eğlence ve dinamizm katar. Bu ilişkinin tılsımı ve enerjisi ömür boyu korunmalı ve bu ilişkiye sahip çıkılmalı!

İkizler & Balık Uyumu

Bu ikili yan yana gelirse güvenin ve tatminin zor yakalandığı bir ilişki yaşanabilir. Olayları çok farklı yorumlar ve farklı tepkiler verirler. Hassas ve alıngan Balık karşısında İkizler acımasız ve yüzeysel kalabilir. İkizler duygusal alanda bağımsızlığı seçtikçe, Balık yalnızlaşır ve iç dünyasına çekilir. Bu ikili aşkı yaşamaya çalışmak yerine arkadaşlığı seçseler çok daha iyi olabilir.

Yengeç Burcu Aşk Uyumu

yengec-burcu-ask-uyumu
yengec-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda bir su elementinin yüzünü en çok yine bir su elementi güldürür. Bir Yengeç burcu aşktan yana coşmak istiyorsa Balık ve Akrep’e, aşktan soğumak istiyorsa Aslan, Kova ve Yay’a yakın dursun.

Yengeç & Koç Uyumu

Su ve ateş elementi yan yana geldiğinde ortaya biraz zor bir ilişki çıkar. Ateşin suyu buharlaştırması ya da suyun ateşi söndürmesi riski hep vardır. Hassas ve güvenlik arayışındaki Yengeç, bir yandan Koç’un heyecanına kapılırken bir yandan da cesur hallerinden ürker. Başlangıçta kıskanılmak ve kendisine duyulan tutku Koç’un hoşuna giderken zamanla Yengeç’in fazla bağlanan yapısı Koç’u bunaltabilir ve bahaneler uydurarak bu ilişkiden kopabilir. Bu ilişkide kalbi kırılan Yengeç olur.

Yengeç & Boğa Uyumu

Coşkuya ve tutkuya gerek yok, uyum olsun yeter diyen bir Yengeç için belki de en uygun burçlardan biri Boğa’dır. İyi huylu, korumacı ve güvene önem veren bu iki burç ilişki uyumu açısından yan yana geldiğinde ortaya sevgi ve uyum dolu bir ilişki çıkar. Yengeç Boğa’da güveni bulurken, Boğa da Yengeç’te tıpkı kendi gibi yumuşak başlılığı ve huzuru bulur. İlişkilerinde denge için zaman zaman dışa dönüklüğe ihtiyaç duyulsa da ömür boyu sürecek bir beraberliği yaşamaları oldukça mümkün.

Yengeç & İkizler Uyumu

Duygusal boyutta bağlılık arayan Yengeç’in İkizler’i güvenilmez bulması nedeniyle en zorlanacağı ilişkilerden biridir bu. Zihinsel dünyası oldukça geniş olmasına rağmen iç dünyası Yengeç kadar zengin olmayan İkizler, yeterli duygusal tepkileri veremeyip bir süre sonra Yengeç’i kırmaya başlar. Ona yetemediğini hissettiğinde de bu ilişkiyi sonlandırmak isteyecektir.

Yengeç & Yengeç Uyumu

Bu ilişkide duygusal açıdan sağlam temeller kurmak zor olabilir. Bir yandan birbirlerini çok iyi tanıyor gibi hissedip sonsuz güvenirken bir yandan da her iki tarafın da içe dönük ve hassas olmasından dolayı yanlış anlamalara ve alınganlıklara çok açık bir ilişki olabilir. İki tarafın hem olumlu hem de olumsuz özellikleri aynı anda barındırması nedeniyle ilişkileri de her iki yöndeki özellikleri bir arada barındırır.

Yengeç & Aslan Uyumu

Bir Yengeç’in bir Aslan’la çok uyumlu ve rahat bir birliktelik yaşayacağını söyleyemeyiz. Güçlü ve kendinden emin Aslan başlangıçta Yengeç’e çok çekici görünür. Oldukça sosyal olan ve ilgi bekleyen Aslan, Yengeç’in hassas ve kırılgan yapısına gerekli özeni gösteremez ve Yengeç gittikçe daha da içine dönük yaşamaya başlar. Bunlara bir de Aslan’ın kontrol edilmeyi sevmeyen yapısı eklenince Yengeç bu ilişkide iyice pasifleşir. Yengeç’in duyduğu aşk çok büyükse ve hayatı boyunca geri planda kalmaya tahammül edebilirse ancak o zaman uzun soluklu bir ilişki mümkün olabilir.

Yengeç & Başak Uyumu

Karşı tarafın eksiklerini rahatlıkla tamamlayabilen bu iki burcun birlikteliği de keyifli ve uzun soluklu olabilir. Başak Yengeç’in duyarlı yapısından etkilenirken, sabrı ve titizliği ile de Yengeç’e çok şey katabilir. Aralarındaki farklılıkları pozitife çevirebilir ve sorunları birbirlerine duydukları saygı ve sevgi ile çözümleme yoluna gidebilirlerse ilişkileri uzun soluklu olabilir.

Yengeç & Terazi Uyumu

Su ve hava elementlerinin ilişkisi ilk bakışta çok kolay bir ilişki gibi görünmese de ortak paydalarda buluşulabilecek ve anlaşması mümkün olabilecek bir ilişkidir. Birbirlerini ilk başta beğenebilirler. Tanıma aşamasında ise Terazi Yengeç’in fazla duygusallığını, Yengeç ise Terazi’nin her zaman otokontrolle davranmasını yadırgamaya başlayabilir. Kişilik çatışmalarına prim vermez aşklarına odaklanırlarsa ilişkileri ancak o şekilde devam edebilir. Aksi halde bu ilişkinin ömrü çok da uzun olmayabilir.

Yengeç & Akrep Uyumu

Konuşmadan da birbirini rahatlıkla anlayan ve birbirlerinin eksik yanlarını tamamlayan bu iki burcun ilişkisi dillere destan olabilecek cinsten! Yengeç Akrep’in gizemine kapılıp bir anda aşka düşerken, Akrep de Yengeç’le beraber merhameti ve hayata başka pencereden bakmayı öğrenir. Birbirlerini geliştirirken aşklarını da bir ömür boyu doludizgin yaşayabilir bu ikili.

 Yengeç & Yay Uyumu

Özgürlüğüne düşkün ve maceraperest Yay başlangıçta Yengeç’in dikkatini çekse bile, Yengeç’in içe dönük, kıskanç ve güven arayan yapısı bir süre sonra ilişkide sorunlara neden olabilir. Yengeç’in kıskaçları hayatı doludizgin yaşamayı seven Yay’ları sıkmaya başlar. Ortak nokta bulmakta zorlanan bu ikiliyi uzun süre bir arada tutmak kolay değildir.

Yengeç & Oğlak Uyumu

Biri su biri toprak bu iki karşıt element birbirlerine müthiş bir hızla çekilirler. Pek çok ortak özellikleri vardır. Her ikisi de ilişkide önce güven arar. Oğlak duygularını gizlediğinde Yengeç yalnızlaşır. Ancak Oğlak karşısındaki Yengeç’i iyice tanıdıktan sonra onun duygusallığına karşı hassas davranırsa, bu ikili için yıllar bir arada su gibi akıp gider.

Yengeç & Kova Uyumu

Ayrı dünyaların insanı bu iki burcun yan yana gelip uyumlu bir beraberlik yaşaması pek mümkün olmayabilir. Hayatı dış dünyada deneyimlemek isteyen sosyal Kova’lar ile evcimen ve içe dönük yaşayan Yengeç’ler pek anlaşamayabilirler. Alttan alındığı sürece sorun yaratmayan Kova, gün gelir Yengeç’in endişeli hallerinden bıkar ve ardına bakmadan gider. Bu ilişkide üzülen hep Yengeç olur.

Yengeç & Balık Uyumu

Her iki burç ilişki uyumu açısından bakıldığında su elementinden olduğundan çok iyi anlaşırlar ve beraber uyum içerisinde yıllar su gibi akıp geçer. Bu ilişkiye Yengeç öncülük eder. Balık’ı sarar sarmalar ve korunma ihtiyacını giderir. Yengeç kendi gibi hassas ve derin Balık ile her türlü zorluğun üstesinden gelebilir. Birbirlerine her daim destek olur, özenli davranırlar. Yıllar geçer ama onların aşkı ve uyumu parmakla gösterilmeye devam eder!

Aslan Burcu Aşk Uyumu

aslan-burcu-ask-uyumu
aslan-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda bir Aslan burcu için aşkın en coşkulusu Boğa’yla, en enerjik olanı Koç’la, en uyumlusu İkizler’le en olmazları ise Başak, Oğlak ve Balık’la yaşanır.

Aslan & Koç Uyumu

Aslan Koç’un kendine olan güvenine ve liderliğine hayran olurken, Koç ise Aslan’ın enerjisine kapılıp gider. Koç Aslan’ın yeniye olan yaklaşımına esneklik katıp hayata daha geniş pencereden bakmasını sağlar. Aslan ise Koç’un enerjisini doğru şekilde doğru yere kullanmasına katkı sağlar. İki ateş elementinin yan yana gelmesinden dolayı bu ilişki hem çok ateşli hem de uzun vadede her iki tarafı da geliştiren bir birliktelik olur.

Aslan & Boğa Uyumu

Maddiyat, konfor ve zevklerin ön planda olduğu bu ilişkide taraflar inatçılıklarıyla birbirlerinin sınırlarını zorlamadıkları sürece en uzun soluklu ilişkilerden birini yaşayabilirler. Her iki tarafın da sahiplenici ve kıskanç olması ara ara pürüzlere yol açsa bile aralarındaki cinsel çekim sayesinde tüm buzların erimesi an meselesi!

Aslan & İkizler Uyumu

İlişkide enerji ve güç arayan İkizler aradığını Aslan’da bulduğunda karşı konulamaz bir şekilde ona çekilir. Diğer yandan hep ön planda ve konuşulan kişi olmak isteyen Aslan da İkizler ile dışa dönük bir ilişki yaşayarak isteğine kavuşur. Oldukça sosyal bir ilişkileri olur. Çekimin ve uyumun dengede olduğu bu ilişki bir ömür boyu sürebilir.

Aslan & Yengeç Uyumu

Aslan özgüveni sayesinde ilk görüşte Yengeç’i kendine aşık eder. Yengeç’in hassasiyeti ve sıcaklığı ise Aslan’ı sarıp sarmalar. Ancak zamanla Aslan Yengeç’e fazla hareketli, Yengeç de Aslan’a fazla endişeli gelmeye başladıkça ilişkide anlaşmazlıklar başlar. Çekim kaybolur, farklılıklar göze batar. Haritalarında destekleyici başka etkiler yoksa, bu ikilinin uzun soluklu bir arada olması pek mümkün değildir.

Aslan & Aslan Uyumu

Her ne kadar aynı burçtan olsalar da bir arada olmaları o kadar kolay değildir. Her iki taraf da merkezde kendisinin olmasını sever. İlgi hep onun üzerinde olsun ister. Ateş elementinden olan bu ikili her an birbirini yakmaya müsaittir. O nedenle bu ikiliden ne çok iyi aşık ne de çok iyi arkadaş olmaları beklenemez.

Aslan & Başak Uyumu

Birbirlerini tamamlayıcı özelliklerine rağmen Aslan’ın ateşi Başak’ın toprağını yakmaya çok meyillidir. Başak’ın eleştirel ve mükemmeliyetçi yanı Aslan’ın zayıf noktalarını hedef alıp özgüvenine zarar verebilir. Diğer bir yandan fazla tutumlu olması da Aslan’ın maddeye değer vermeyen yanını rahatsız edecek, konfor alanını bozacaktır. Bu ikili bir araya gelecek olursa birbirlerinden kopmaları bir saman alevine bakar!

Aslan & Terazi Uyumu

Seviyeli beraberlik arayan bir Aslan burcu için Terazi’den daha uygun bir partner olamaz. Ateş elementi ile dolu bir Aslan’ı Terazi dengeye getirir. Her iki tarafın da sosyalliği seviyor olması ise hem keyif alanlarını hem de hayatlarını zenginleştirir. Dengeli olduğu kadar da keyifli ve uzun soluklu bir ilişki bu ikili ile oldukça mümkün.

Aslan & Akrep Uyumu

Birbirinden iddialı bu iki burç uyumu evlilikte yan yana gelirse aşk sahneleri yerine meydan okumalara şahitlik ederler. Akrep gizemli davranırken, Aslan net olmayı seçer. İlişkilerinde tutkunun hakim olduğu kadar inatçılık da hakimdir. Taraflardan biri aşkı uğruna sert köşelerini yumuşatmayı seçerse tutku dolu bir aşk olur. Aksi halde ilişki sonunda “aşk değil savaş yaşadık.” cümlesini kurmaları çok mümkün.

Aslan & Yay Uyumu

Aslan kendine güvenen ve kendinin farkında olan Yay ile karşılaştığında aurasına kapılır. Onu o kadar çekici bulur ki hep merkezde olmak isteyen kendisini adeta unutur. Başlangıçta bu iki pozitif burcun birleşimi oldukça eğlenceli ve yeniliklere açık görünür. Zamanla Yay’ın orantısız heyecanı ve risk sever yanı ortaya çıktıkça Aslan rahatsızlık duymaya başlar. Dengede kalabilirlerse birbirlerinden hiç sıkılmayacakları uzun soluklu bir ilişkileri olabilir.

Aslan & Oğlak Uyumu

Dışa dönük ve sosyal Aslan içe dönük ve kuralcı Oğlak’la pek anlaşamaz. Oğlak kendisinde olmayan yaşam enerjisini Aslan’da bulduğunda ondan etkilense de, yaşama bakış açısı ve kuralcılığı Aslan’ın enerjisini aşağıya çektiğinden dolayı beklediği ilgiyi Aslan’dan göremez. Kısa süre içerisinde birbirlerinden hızla uzaklaşırlar.

Aslan & Kova Uyumu

Bu iki karşıt burç ilişki uyumu açısından aralarında yoğun bir çekim vardır. Kova kendine has tavırlarıyla Aslan’ın dikkatini çekerken, Aslan enerjisi ve pozitif aurası ile Kova’yı kendine çeker. Diğer bir yandan merkezde olmayı ve övgü almayı seven Aslan, açık sözlülüğü ön planda tutan Kova’dan beğeni cümleleri yerine gerçekleri duyarsa Aslan’ın tüm ateşi söner. Birbirlerini çektikleri kadar birbirlerini itme potansiyeline de sahiptir bu ikili.

Aslan & Balık Uyumu

Ateş ile su yan yana geldiğinde farklılıklardan doğan bilinmezlik cazibe oluştururken, kişiliklerde ve zevklerde ortak nokta bulamamak ise iticiliği doğurur. Balık’ın kırılganlığı ve hayalperestliği Aslan’ı rahatsız eder. Aslan’ın kaprislerini sürekli alttan almaksa Balık’ı yorar ve illa bir gün pes eder.

Başak Burcu Aşk Uyumu

basak-burcu-ask-uyumu
basak-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda doğru kişiyi bulduğunda kendini ona adayan Başak burcu için en ideal eş Kova ve Terazi, ne yapsa bir arada olamadığı burçlar ise Aslan, Yay ve Balık’tır.

Başak & Koç Uyumu

Bu ilişkinin doğasında gerginlik var! Detaycı ve akılcı Başak, Koç’un yüksek enerjisinden, hareketliliğinden ve sürekli ben diyen hallerinden hoşlanmaz. Eleştirilerinin ise Koç karşısında bir hükmü yoktur. Bu nedenle bu ilişkide Başak ya bunalıp ilişkiyi sonlandıracaktır ya da ömrü boyunca Koç’a hizmet edip onu yüceltmekle meşgul olacaktır.

Başak & Boğa Uyumu

Toprak elementinden bu iki burç uyumu evlilikte oldukça iyi anlaşır. Her iki taraf da bir ilişkide önce güven arar. Boğa daha ağırkanlı ve tutucuyken Başak ise daha hareketli ve esnektir. Eğer karşılarındakini oldukları halleriyle kabul ederlerse uzun yıllar sürecek bir ilişkiye sahip olabilirler.

Başak & İkizler Uyumu

Merkür yönetimindeki bu iki burcun merak ettiği ve ilgi duyduğu konular benzer olmasına rağmen yaklaşımları oldukça farklıdır. İkizler konuşkan, dışadönük ve paylaşım severken, Başak ise içe dönük, organize edici ve toparlayıcıdır. Her ikisinin hayatında da duygulara fazla yer yoktur. Mantıkları ile karar alırlar. Ortak ilgi alanları onları bir arada tutarken duygusal yoksunluk onları birbirinden uzaklaştırır.

Başak & Yengeç Uyumu

Toprak ve su elementlerine yaşamları boyunca yan yana olmak iyi gelir. Yengeç’ler duygusal yapıları sayesinde karşılarındaki kişileri rahatlıkla anlayıp empati kurabilirler. Başak bu sayede onun yanında kendini güvende ve sarıp sarmalanmış hisseder. Yengeç ise Başak sayesinde duygusal dünyasından biraz olsun uzaklaşıp gerçekliğe yaklaşabilir. Ancak zaman geçtikçe Yengeç’in hassaslığı Başak’ı bunaltırken, Başak’ın gerçekçiliği Yengeç’te duygusal açlığa neden olabilir. Eğer her iki taraf da baskın yönlerinde dengede kalmayı başarabilirlerse uzun soluklu ilişki yaşamaları mümkün olabilir.

Başak & Aslan Uyumu

Aslan’ın fazla benmerkezci oluşu ve özgüveni Başak’a fazla gelebilir. Bu nedenle bu ilişki boyunca Başak Aslan’ın suyuna gitmek ve onu yüceltmek zorunda kalır. Diğer bir yandan kendisi de eleştirmeden duramayacağı için Başak da Aslan’ın özgüvenine zarar verir. Sonuç olarak bu ikilinin yan yana gelmesiyle olan ilişkide her iki taraf için de duygusal yorgunluk fazlasıyla yaşanır ve yıpratıcı olur. Böyle bir ilişkiye hiç başlanmaması herkes için çok daha iyi olacaktır.

Başak & Başak Uyumu

Birbirleri ile oldukça iyi anlaşıp aynı mantıkla olaylara aynı pencereden bakan bu ikilinin ilişkisi oldukça uyumludur. Birçok ortak noktaları ve keyif aldıkları paylaşımları vardır. Ancak bu ilişkide dikkat edilmesi gereken en önemli nokta her iki tarafın da aşırı eleştirel olup duygusal bakış açısından yoksun olması nedeniyle ilişkide bir süre sonra soğuk rüzgarların esmesidir. Haritalarında başka destekleyici etkiler yoksa eğer bu ikilinin uzun süre bir arada olması çok da mümkün değildir.

Başak & Terazi Uyumu

Bu toprak ve hava elementlerine ait iki burç birbirlerinden olabildiğince farklıdır. Terazi dışadönük, sosyal ve zaman zaman da tembel olma arzusundayken, Başak içe dönüktür ve bir saniyesini bile boş geçirmekten hoşlanmaz. Terazi sosyalliği ile Başak’ın sert köşelerini törpüleyebilirse ve Başak da Terazi’yi yerli yersiz eleştirmekten vazgeçerse ilişkileri birbirlerini geliştirdikleri uzun soluklu bir ilişki olabilir.

Başak & Akrep Uyumu

Tıpkı toprak ve suyun birbirini beslemesi gibi bu iki burç da dengeyi koruyabilirlerse bir ömür boyu birbirlerini besleyebilirler. Akrep Başak’a göre duygusal açıdan çok daha derin ve kuşkucudur. Başak ise analitik zekalıdır ve iyi analiz eder. Akrep’in duygusal zekası ile Başak’ın analitik zekası birbirlerini kusursuz bir şekilde tamamlar. Birbirlerine güvenirler ve baskın yönlerinde dengeyi koruyabilirlerse aralarındaki güçlü bağ yıllar boyunca sürebilir.

Başak & Yay Uyumu

Ne olacağının kolay kolay öngörülemeyeceği ilişkilerden biridir bu. Yay Başak’a göre oldukça enerjik ve iyimserdir. Başak’ın aksine detaycılıktan da fazla hoşlanmaz. Başak ise başlangıçta Yay’ın enerjisinden etkilense bile zamanla fazla rahat ve sorumsuz bulmaya başlar. Özetle bu iki burcun hayata bakış açıları ve tarzları oldukça farklıdır. Başak aradığı güveni Yay’da bulamadıkça üzülecektir.

Başak & Oğlak Uyumu

Toprak elementine ait bu iki burç uyumu evlilikte aradıkları birçok özelliği birbirlerinde bulabilirler. Zevkleri, keyif aldıkları ve önemsedikleri şeyler ortaktır. İlişkide güven arayışları ve gelecek kaygıları da ortaktır. Oğlak Başak’ın zekasından etkilenirken, Başak da Oğlak’ın kararlılığından etkilenir. Bu ilişkinin tek dezavantajı duygusallık ve romantizm eksikliğidir. Eğer çaba sarf eder bunun için bir şeyler yaparlarsa ilişkileri uzun ömürlü olabilir.

Başak & Kova Uyumu

Özgürlüğüne düşkün Kova, zekası ve olaylara farklı bakış açısıyla Başak’ı etkiler. Aynı zamanda Başak kadar detaylarda boğulmadığından dolayı onun mükemmeliyetçi ve detaycı yönlerini de dengeler. Her iki tarafın da mantıksal olduğu bu ilişkinin en büyük eksiği derinliktir. Aralarındaki çekim sayesinde derinleşmeyi de beraber öğrenebilirler. Bu sayede herkesin üzerine düşeni yaptığı dengeli ve derin bir ilişkileri olur.

Başak & Balık Uyumu

Zıt burçların evlilik uyumu açısından bakıldığında birbirlerine aniden çekilip birbirlerinden aniden de kopabilirler. Akılcı ve detaycı Başak ile duygusal ve hassas Balık bir süre sonra birbirlerini eleştirmeye başlayıp kırabilirler. Her iki taraf da fedakarlık gösterirse Başak Balık’la perspektifini genişletebilirken, Balık da Başak’la beraber hayalperestliğini törpüleyerek gerçeğe biraz olsun yaklaşabilir. Ancak bu fedakarlık bir süre sonra her iki tarafı da yorup ilişkilerini sonlandırabilirler.

Terazi Burcu Aşk Uyumu

terazi-burcu-ask-uyumu
terazi-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda bir Terazi burcu en tutkulu ilişkiyi Akrep’le, uyumlu ve huzur dolu ilişkiyi ise Aslan, Terazi ve Kova ile yaşar. Başak ve Balık ise adeta  “Aşk uyumu burçlara göre ne kadar farklılık gösteriyor, onunla ayrı dünyaların insanlarıyız.”. dedirtir.

Terazi & Koç Uyumu

Hava elementi Terazi, Koç’un ateşinden ve enerjisinden etkilenir. Başlangıçta çekimin yoğun olduğu bu ilişkide her şey yolunda gibidir. Zamanla iki burcun da öncü burç olması nedeniyle tartışmalar başlar. Her ne kadar Koç Terazi’nin hassas düşünmesinden, Terazi de Koç’un kararlılığından etkilense de dengesiz ve inişli çıkışlı bir ilişkidir bu. Uzun süre devam etmesi için haritalarında mutlaka başka etkilerin de yer alması gerekir.

Terazi & Boğa Uyumu

Venüs’le ilişkili bu iki burcun aslında ortak noktası çoktur. Güzellik ve keyifle ilgili olan Boğa Terazi’ye fazlasıyla ağırkanlı, kıskanç ve abartılı gelirken, Terazi ise Boğa’ya kararsız ve kaprisli gelir. Her ne kadar birbirlerine çekilip sosyal anlamda iyi bir ilişkileri olabilirken, derinleşmek ve uzun süreli beraberlik istediklerinde bu ilişki fazlasıyla sabır gerektirir.

Terazi & İkizler Uyumu

Her iki taraf da entelektüeldir ve düşünce dünyasında yaşamayı sever. Ortak keyif aldıkları nokta çoktur. Bir arada olmaktan keyif alırlar. Uzun sohbetler edip kültürel açıdan birbirlerine çok şey katabilirler. Bu ikilinin negatif tarafı ise her ikisi de zora gelemez ve fazla sorumluluk almak istemez. Bu nedenle bir süre sonra ilişkilerinde problemler başlar. Destekleyici etkiler varsa bu problemleri kolaylıkla çözebilirler; ancak yoksa herkes kendi yoluna gitmeyi tercih eder.

Terazi & Yengeç Uyumu

Bu hava ve su elementinin her ikisi de hareketi ve öncü olmayı sever. Baskın yönlerinin farklı olması nedeniyle ise de olaylara farklı bakarlar. Yengeç sahiplenici ve daha duygusalken, Terazi dengeli ve adil bir bakış açısı ile yaklaşır. Bir süre sonra Terazi Yengeç’in endişeli hallerinden yorulurken, Yengeç de Terazi’yi samimiyetsiz ve yüzeysel bulmaya başlayabilir. Farklılıklar nedeniyle zamanla aralarındaki çekim kaybolur.

Terazi & Aslan Uyumu

Terazi Aslan’ın enerjik, eğlenceli ve kararlı yanına çekilirken, Aslan da Terazi’nin mantıklı ve dışadönük yönünü kendisine çok yakın hisseder. Aslan’ın benmerkezci yanını bir Terazi rahatlıkla dengeler. Oldukça sosyal ve dışadönük bu ilişki her iki tarafa da iyi gelir. Birbirlerinde aradıkları her şeyi bulan bu ikiliden hem çok iyi aşık hem de çok iyi arkadaş olur. Kaybedilmemesi gereken ilişkilerden biridir.

Terazi & Başak Uyumu

Birbirlerinden öğrenecek çok şey olmasına rağmen birbirlerini anlamakta epey zorlanırlar. Bu ilişkide Başak fazla eleştirel, huzursuz ve uyumsuz kalır. Güzelliğe ve uyuma önem veren Terazi ise gereğinden fazla bağımsız görünüp Başak’ı endişelendirecektir. Her anlamda bu ikilinin anlaşması zor olacak ve destekleyici özelliklere ihtiyaçları olacaktır.

Terazi & Terazi Uyumu

Nerede bir güzellik varsa onu fark eden Terazi için kendisinden bir tane daha olması halinde güzelliklere odaklı, zarif ve romantizm dolu bir ilişki ortaya çıkar. Ortak noktaları epeyce fazla olacağından yan yana sıkılmaları asla mümkün olmayacaktır. Her iki taraf da zevk dolu huzurlu bir hayat ister. Bu ilişkide denge için dikkat edilmesi gereken nokta ise her iki tarafın da sorumlulukları başından atmaya meyilli olmuş olmasıdır. Burada dengeyi kurabilirlerse ve herkes üzerine düşeni yaparsa uzun soluklu tam da gönüllerindeki gibi bir ilişkiyi yaşamaları mümkündür.

Terazi & Akrep Uyumu

Tutku dolu ilişki diye işte buna denir! Bu Akrep’in tutkusu, derinliği ve cinselliğe verdiği önem ilişkiye odaklanan Terazi’ye çok çekici gelir. Gizemli Akrep bir yandan Terazi’yi kıskanırken bir yandan da hayatına tutku ve uçlarda yaşamayı getirir. Zaman zaman Akrep sahiplenmenin dozunu kaçıracak olursa sosyalleşmeyi seven Terazi bunalabilir. Ancak Terazi Akrep’in güvenini kazanarak bu aşırı tavırları dengeye getirebilirse seneler geçse bile unutulamayacak bir aşk yaşanır.

Terazi & Yay Uyumu

Birbirini destekleyen hava ve ateş elementleri beraber güzel zaman geçirip dışa dönüklükleriyle hayatın tadını beraber çıkartabilirler. Neşeli ve yerinde duramayan Yay başlangıçta Terazi’ye oldukça cazip gelir. Onunla beraber hayatı keşfetme arzusu duyar. Ancak zamanla her şeyden çabuk sıkılan Yay bu ilişkiden de sıkılmaya başlayacak ve yeni hayatları keşfetmek isteyecektir. Bu ilişkide üzülen Terazi olur.

Terazi & Oğlak Uyumu

Terazi başlangıçta Oğlak’ın kararlılığından etkilense de zaman geçtikçe onu bencil bulmaya başlar. Oğlak ise Terazi’nin keyifli hallerinden etkilenip ona çekilse de bunu dile getirip karşı tarafı şımartmak istemez. Her iki tarafın da kendi isteğini dayatmaya çalışacağı bu ilişkide Terazi isteklerini nazikçe dile getirmeye çalışırken, Oğlak sert tavırlar sergiler ve isteğinin olmaması halinde bunu hırs yapar. Bu ilişkide kişilik çatışmaları kaçınılmazdır.

Terazi & Kova Uyumu

İki hava elementi yan yana olduğunda o ilişki zarafet ve keyif dolu olur. Terazi’nin en iyi anlaşabileceği burçlardan biri Kova’dır. Arkadaş canlısı Kova özgür tavırlarıyla Terazi’yi etkilerken farklı bakış açısıyla da yaratıcılığına katkı da bulunur. Tanışmalarının ardından kısa süre sonra hemen ilişkiye dönebilecek bu birliktelikle beraber her iki taraf da uyumu ve huzuru yaşar. Beraberlikleri ahenk içerisinde uzun yıllar sürebilir.

Terazi & Balık Uyumu

Başlangıçta birbirlerine çekilen bu ikiliden Terazi zamanla Balık’ın hassas ve kurban yapısını gördükçe ona karşı olan ilgisini kaybetmeye başlar. Onun değişen duygu durumları, kıskançlığı ve kaderci bakış açısı Terazi için bıktırıcı olacaktır. Terazi ise bu farklılıklarıyla Balık’ın duygusal ihtiyaçlarını karşılayamayacaktır. Bu ilişkide sıkılıp uzaklaşan Terazi, kalbi kırılan ise Balık olur.

Akrep Burcu Aşk Uyumu

akrep-burcu-ask-uyumu
akrep-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda bir Akrep burcu tutku istiyorsa Boğa’yı, uyum istiyorsa Yengeç ve Balık’ı seçmeli. “İkisiyle de işim olmaz ben imkansız aşklar için yaratılmışım.” diyorsa Koç ve Kova tam ona göre!

Akrep & Koç Uyumu

Mars’la ilişkili ve birçok benzer özelliği bulunan bu iki burçtan Akrep Mars’ın tutku ve gizem yönünü alırken, Koç ise sosyal ve sabırsız yönünü alır.  Bir yandan birbirlerine çekilirken enerjilerinin çok farklı olması nedeniyle bir anda farklı yönlere de gidebilirler. İlişkileri inişli çıkışlı olur. Akrep’in gizemli ve hesap yapan tavırları Koç’un hoşuna gitmez. Koç ise Akrep’e çocuksu ve kontrolsüz gelir. Birbirlerine ani çekilmelerinin dışında uyumlu ve uzun süreli beraberlik yaşamaları mümkün olmayabilir.

Akrep & Boğa Uyumu

Su ve toprak elementinden bu iki burç uyumu evlilikte birbirlerini tamamlar. Akrep içinde ateşi, gizemi ve kıskançlığı barındırır. Zevki ve keyfi seven Boğa ise tıpkı Akrep gibi ateşli, tutkulu ve sahiplenicidir. Zaman zaman Boğa ilişkiye huzur ve sakinlik sunarak ilişkiyi dengeye getirir. Geri kalan zamanlarda ise tutkunun ve bedensel çekimin bolca olacağı vazgeçilmez bir ilişki yaşarlar.

Akrep & İkizler Uyumu

Aşk yaşamak için yaratılmış bir ikili değil! Hava elementinden olan İkizler’in uçarılığı ve değişkenliği, su elementinden olan Akrep’in bağlılığı ve gizemliliği ile fazla örtüşmez. İlk başlarda gizemden dolayı birbirlerine çekilseler bile Akrep İkizler’e fazla zorlayıcı ve yorucu gelip, İkizler de Akrep’e fazla hareketli ve güvenilmez gelecektir. Bu şekilde çatışmalar başlayıp çekim kaybolur.

Akrep & Yengeç Uyumu

Su elementlerinin birlikteliğinde güven arayışı ve empati çoktur. Güçlü sezgileri sayesinde kolaylıkla anlaşır birçok zorluğun üstesinden beraber gelirler. Yengeç Akrep’in kararlılığında güveni bulur. Akrep ise Yengeç sayesinde hayatını renklendirir. Bu ilişkinin negatif yanı fazla içe dönük olmasıdır. Taraflardan biri sosyalleşmeyi arttırabilirse birbirlerini çok şey kattıkları uzun soluklu bir ilişkileri olur.

Akrep & Aslan Uyumu

Biri su biri ateş elementinden bu iki burcun ortak nokta bulması zor! Akrep gizemliliğini korurken Aslan kartları açık oynamayı sever. Diğer yandan ilişkinin kontrolünü her iki taraf da kendi elinde tutmak isteyecektir. Ne Aslan ne de Akrep başka birinin yönetimi altına girmeyi kolay kolay kabul edemez. Bir süre sonra bu ilişkide güç savaşları başlar.

Akrep & Başak Uyumu

Akrep Başak’ın mantıklı ve detaycı yanından hoşlanırken onun sayesinde daha dışadönük ve sosyal olur. Başak ise Akrep’in tutkusundan etkilenir. Ancak zaman geçtikçe Başak’ın temkinli ve eleştirel yaklaşımları Akrep’in tutkusuna eşlik etmemeye başlar. Başlangıçta birbirini dengeleyen bu ikili zamanla tutku eksikliğinden dolayı birbirinden uzaklaşabilir.

Akrep & Terazi Uyumu

Bu Mars ve Venüs’ün kavuşmasında  bir sürü farklılık olacaktır. Terazi somut kanıtlarla ilerlerken hayatta, Akrep sezgilerine güvenir. Terazi bağımsızdır. Akrep ise tutkulu ve kıskançtır. Terazi’nin kararsızlığı Akrep’i huzursuz eder. Etkilenme yaşansa bile zamanla bütün bu farklılıklar göze batıp ilişkileri zorlu süreçlere girebilir.

Akrep & Akrep Uyumu

Aynı burçtan oldukları için anlaşmaları kolay olur gibi düşünülen bu ikilinin ilişkisi umulduğu gibi gitmeyebilir. İki taraf da zorlayıcı ve hakimiyet kurmak isteyen özelliklere sahiptir. Sahip olmak ve ilişkinin kaptanı olabilmek için çatışmalara girebilirler. Ayrıca iki tarafın da endişeli ve gizemli olması ilişkide huzuru ve güveni eksik kılar. Şartlar böyleyken, destekleyici başka etkiler yoksa uzun süre bir arada olmaları beklenmez.

Akrep & Yay Uyumu

Özgürlüğüne düşkün ve eğlenmeyi seven Yay, alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı olan Akrep’e esneklik getirirken, farklılığıyla da kafasını karıştırmayı başarır. Ona destek olur ve farklı bakış açıları sunar. Hal böyle olunca bu ilişkide veren taraf Yay, gelişen taraf Akrep olur ve ilişkide ilerleme tek yönlü olur. Yay bunu fark ettiği anda ilişkiden uzaklaşmak ister.

Akrep & Oğlak Uyumu

İçe dönük yapıdaki bu ikili birbirleriyle iyi anlaşır. Oğlak’ın gerçekçi yönüyle Akrep huzur bulur. Akrep’in gizemli yönüne de Oğlak çekilir. Mantık ve aklın baskın olduğu bu ilişkide bir süre sonra Oğlak Akrep’in tutkusuna ve ateşine karşılık veremeyebilir. Bir yandan ortak paylaşımlardan keyif alınırken bir yandan da yüzeysel kalabilecek bir ilişki.

Akrep & Kova Uyumu

İlişkide her iki taraf da inatçı ve sabit fikirli olduğundan bol çatışmalı bir ilişki yaşanır. Kova bağımsızlığına düşkündür ve kolay kolay başkasının kontrolü altına girmez. Bir yandan Akrep’in duygusal derinliğine ve gizemine çekilirken, bir yandan da hesap vermekten ve boyunduruğu altına girmekten hoşlanmayacağı için ondan uzak durur. Akrep ise kendine has oluşundan ve objektif duruşundan etkilense de yönetemeyeceği için Kova’ya yaklaşmaz. Aralarındaki çekime her iki taraf da böylece karşı koyar. Aksi halde huzurdan uzak çatışmalarla dolu bir ilişki onları bekler.

Akrep & Balık Uyumu

İşte derinlik, romantizm ve duygu dolu bir ilişki! Balık’ın hassas yapısı Akrep’in tutkusu ile birleşir ve duygular şelale olur. İkisi de su elementi olduğundan dolayı rahatlıkla empati kurarlar. Akrep Balık’a güven verirken, Balık da Akrep’in onu yönetmesine izin verirse birbirleri için en ideal partnerler olurlar.

Yay Burcu Aşk Uyumu

yay-burcu-ask-uyumu
yay-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda bağımsızlığına düşkün Yay burcu onu kısıtlayacak olan Akrep ve Balık’la hiç anlaşamaz. Neşeli ve hayat dolu bir ilişkiyi Koç’la, çekim dolu bir ilişkiyi İkizler’le, uyum dolu bir ilişkiyi ise en iyi Kova ile yaşar.

Yay & Koç Uyumu

Eğlenceli ve hayat dolu bir ilişki! Yay Koç’a ilginç ve hoşgörülü gelirken, Koç Yay’ın macera ve hareket isteğine cevap verir. Hayatı ve yenilikleri beraber keşfetmeye açıklardır. Koç’un çekimi sayesinde tartışsalar bile küslükleri hemen geçer ve birbirlerine yaklaşırlar. Hayatı beraber keşfederken uzun soluklu bir ilişki yaşamaları mümkün olabilir.

Yay & Boğa Uyumu

Toprak ve ateşin beraberliği zorlukları barındırır. Boğa güvene önem verip yönetmeyi ve hakimiyet kurmayı sever. Yay ise özgürlüğüne ve eğlencesine düşkündür. Boğa kontrol etmeyi sevdikçe Yay özgürlüğünü korumak için direnir. Ortak zevklerde buluşsalar bile uzun süreli olmaz. Yay’ın değişkenliği nedeniyle Boğa gittikçe güvensizleşir ve yalnızlaşır.  Onları uzun süre bir arada tutmak için sahip olduklarından çok daha fazlasına ihtiyaç vardır.

Yay & İkizler Uyumu

Aralarındaki çekimin yüksek olduğu bu iki burcun birçok ortak noktası vardır. Her ikisi de yeni şeyler öğrenmeye, keşfetmeye, değişime ve kendilerini geliştirmeye ilgi duyar. Beraber olmaktan çok keyif alırlar. Aşk burç uyumu açısından baktığımızda her iki taraf da baskın yönlerinde dengede kalabildikleri sürece bu uyum ve çekim dolu ilişkinin yıllarca sürmesi mümkün olur.

Yay & Yengeç Uyumu

Zorluklarla dolu bir beraberlik diye buna deriz! Bu ilişkide Yengeç hassas, geleneksel ve içe dönük yapıdayken, Yay ise dışa dönük, aktif ve yeniliği seven yapıdadır. Aşk burç uyumu açısından baktığımızda farklılıkları bu kadar belirginken, birbirleriyle empati kurmakta çok zorlanırlar. Yengeç ne kadar “biz” olmayı ve köklenmeyi seviyorsa, Yay da bir o kadar “ben” demeyi ve değişkenliği sever. Sert tartışmalar bu ilişkiden eksik olmaz.

Yay & Aslan Uyumu

İki ateş elementi yan yana gelince birleşmelerinin kolay olduğu kadar patlamaları da kolay olur. Her ikisi de yaşamın zevklerini tatmayı severler. Ancak Aslan sabitliği ile Yay’ın hareketine ve değişkenliğine ayak uydurmakta zorlanır. Yay onun bakış açısını genişletmeye çalıştıkça Aslan sabit kalmakta diretirse gurur kırıcı kavgalar yaşanabilir. Bu birliktelik her ne kadar içinde çekim barındırsa bile uzun süre yan yana duramazlar.

Yay & Başak Uyumu

Çok şey kazandıran bir ilişki olsa da yan yana durulması pek kolay olmayan da bir ilişkidir. Başak fazla detaycı ve eleştirel kalırken, Yay fazla değişken ve anlık hareketlerde bulunan uçarı kişi olarak kalır. Kendilerini geliştirmek ve köşeli yanlarını törpülemek için bu ilişkiye bakacak olurlarsa fayda sağlayabilirler; ancak eleştirel bakacak olurlarsa çatışmalardan öteye gidemezler.

Yay & Terazi Uyumu

Hava ve ateş elementi birbirlerinin gücünü arttırırlar. Terazi dengesiyle, keyfe ve güzelliğe verdiği önemle Yay’a çekici gelir. Yay ise Terazi’nin harekete geçmesinde ve ateşinin artmasında oldukça etkilidir. Fakat Yay’ın değişken yapısı nedeniyle ilişkide her şey yolunda giderken bile bir anda sona gelinebilir. Bu ilişkide hayal kırıklığına uğrayan Terazi olur.

Yay & Akrep Uyumu

İmkansız aşklar için yaratıldığınızı düşünüyorsanız bu ilişki tam size göre! Sahiplenici ve kıskanç Akrep ile özgürlüğüne düşkün ve düşünce dünyasında yaşayan Yay ne yapsa huzuru yakalayamazlar. Akrep duygu yoğunluğu yaşarken Yay bundan kaçar. Konuşkan Yay ise gizemli ve ona göre daha ketum olan Akrep’le ortak nokta bulmakta gittikçe zorlanır. Derinleşemedikçe aralarındaki farklar daha da görünür olur ve kaçınılmaz son yaşanır.

Yay & Yay Uyumu

Keşif düşkünü Yay kendisinden bir tane daha bulunca hayatı macera gibi yaşamaya başlar. Her anları değişimle, eğlenceyle ve hareketle doludur. Entelektüel yanlarını geliştirirken beraber olmaktan keyif alırlar. Bu ilişkinin negatif yanı sorumluluktan uzak olmasıdır. Yay hali hazırda sorumluluk almakta kaçan bir burç olarak kendisinden bir tane daha olunca ilişki ve evlilik aşamasında herkes karşısındakinin sorumluluğu almasını bekler. Böylece çatışmalar başlar ve büyü bozulur.

Yay & Oğlak Uyumu

Zıt burçların evliliğini sergileyen bir dünya burası! Yay ne kadar dışa dönük, keşfe meraklı ve özgürlüğüne düşkünse, Oğlak bir o kadar içe dönük, kontrollü ve sorumluluk sahibidir. Yay Oğlak’tan ayakları yere sağlam basmayı öğrenebilirken, Oğlak Yay’dan neşeyi ve eğlenmeyi öğrenebilir. Ancak farklılıkları o kadar uç noktalardadır ki her iki taraf da ne öğrenebileceğine değil farklılıklara odaklandığından bir arada olabilmeleri mümkün değildir.

Yay & Kova Uyumu

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş! Geleceğe odaklı bu iki burç uyumu evlilikte olaylar karşısında aynı bakış açısına sahiptirler. Karşılarında tıpkı kendileri gibi düşünen birini bulduklarında oldukça etkilenirler. Anlaşılmak için çaba harcamak zorunda olmamaları büyük bir artıdır. Görüş ayrılığı yaşasalar bile empati yapabilirlikleri sayesinde sorunları hemen çözerler. Birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren “İşte bu!” derler.

Yay & Balık Uyumu

Dağ dağa kavuşur, Yay Balık’a kavuşmaz! Her iki taraf da değişken ve huzursuz yapıda olduklarından dolayı kavuşsalar bile bu ikili uzun süre bir arada duramaz. Yay gündüz, Balık gecedir. Yay dışa dönük, eğlenceli ve düşünce dünyasında yaşarken, Balık içe dönük, hassas, kırılgan ve hayal dünyasında yaşar. Bu ikili yan yana durdukça bile birbirlerine zarar verirler.

Oğlak Burcu Aşk Uyumu

oglak-burcu-ask-uyumu
oglak-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda her zaman hesaplı ve planlı hareket eden Oğlak burcu, mükemmel ilişkiyi Başak’la, uyumlu ilişkiyi Terazi ve Balık’la yaşarlar. Aslan ve İkizler ile ise ne yapsa bir türlü uyumu yakalayamaz.

Oğlak & Koç Uyumu

Uzun süreli bir ilişki yaşamaları imkansıza yakın olan bu ikiliden Oğlak Koç’un enerjisine ve düşünce dünyasına çekilir. Sabırsız ve plan yapmayı sevmeyen Koç ise Oğlak’tan enerjisini doğru değerlendirmeyi ve disiplini öğrenir. Ortak özellikleri olmasına rağmen olaylara ve hayata karşı çok farklı bakış açılarına sahiptirler. Bu nedenle bu ilişkide kişilik çatışmaları hiç son bulmaz. En sonunda taraflardan biri daha fazla dayanamaz ve gider.

Oğlak & Boğa Uyumu

Sakinliği ve huzuru seven Boğa, Oğlak’ın yaşam enerjisini ve hayata bağlılığını arttırarak ona huzur verir. Huzursuz Oğlak bu sayede biraz olsun kontrolü bırakabilir. Oğlak ise Boğa’ya farklı bakış açıları sunup perspektifini genişletir. Diğer birçok ilişkinin aksine bu ilişkide gerginlik başlangıçta yaşanır; ancak taraflar birbirini daha iyi tanıdıkça buzlar erir ve keyifli günler yaşanmaya başlanır.

Oğlak & İkizler Uyumu

Öyle bir ilişkidir ki bu, taraflar kolay kolay gün yüzü göremezler! Oğlak İkizler’in hareketliliğinden ve meraklı hallerinden hoşlansa da zamanla bu tavırları ona aşırı gelmeye başlar. İkizler ise Oğlak’ı hayatı fazla ciddiye alan katı bir partner olarak görür. Birbirlerine kolay kolay da uyum sağlayamazlar. Ayrıca her iki taraf da ilişkide derinleşemediğinden dolayı paylaşımları yüzeysel kalmaya mahkumdur.

Oğlak & Yengeç Uyumu

Mantıksal ve duygusal bu burçların evlilik uyumunda her ikisi de geleneklerine önem verir ve ona bağlıdır. Yengeç için köklenmek, empati kurmak ve güven duymak önemliyken, Oğlak ise kariyer odaklı yaşayarak Yengeç’e ihtiyacı olan duygusal ilgiyi gösteremeyebilir. Her ne kadar Oğlak’ın da Yengeç gibi kendisini sarıp sarmalayacak bir partnere ihtiyacı olsa da bunu itiraf etmek istemez. Bununla yüzleşebildiği takdirde duygusal çekim başlayıp görüş ayrılıkları ortadan kalkar ve yerini uzun soluklu bir ilişkiye bırakır.

Oğlak & Aslan Uyumu

Bu iki burç beraber 50 senede geçirse tek ortak noktaları her ikisinin de yönetmeyi ve kontrol etmeyi sevmesi olur. Oğlak ve Aslan her alanda birbirlerinden çok farklıdırlar. En başlarda Oğlak Aslan’ın özgüveninden etkilenir ve onunla olmak ister. Aslan ise yöneticiliğini Oğlak’a vermek istemez ve güç savaşları başlar. Her ikisi de bu ilişki gemisinin kaptanı olmak ister. Zamanla bu güç savaşları bir ilişkinin daha sonunu getirecektir.

Oğlak & Başak Uyumu

Hayat ortağı diye bu ikiliye denir! Hayatın tüm sorumluluğunu beraber paylaşır, bunu yaparken de kişisel çatışmalardan uzak dururlar. O kadar çok ortak noktaları vardır ki beraber deneyimlemek istediklerine zaman yetiştiremezler. Her iki tarafın da dengeli kişilikleri sayesinde ilişkileri son derece dengeli ve istikrarlı ilerler. Uzun yıllar keyifle bir arada olabilirler.

Oğlak & Terazi Uyumu

Her ne kadar hayata bakış açıları farklı olsa da bir arada uyum içerisinde güzel bir ilişki yaşayabilirler. Terazi kişiliğiyle ve zevke olan merakıyla Oğlak’ı etkiler. Onun hayata karşı ciddiyetini yumuşatabilir. Oğlak ise güçlü olması ve hayattaki duruşuna gösterdiği özenle Terazi’yi etkiler. Bu ikili birbirlerinde aradıklarını bulabilirler.

Oğlak & Akrep Uyumu

Eğer ikisi de yöneticilik taraflarını törpüleyebilirlerse derin bir ilişki yaşayabilirler. Akrep sahiplenici, korumacı ve tutkulu tavırları ile duygusallıktan uzak Oğlak’ı etkiler. Oğlak hislerine rağmen bir süre uzak durmayı deneyebilir. Akrep ise gizemini korumaya devam edecektir. Zamanla Akrep Oğlak’ı daha sosyal ve daha yaşam dolu biri yaparken, Oğlak da Akrep’in düşünce boyutunda sahip olduklarını gerçeğe dönüştürmesinde katkı sağlar. Bu zıt ikilinin anlaşmaya gönlü varsa birbirlerini besleyecekleri güzel bir ilişkiye sahip olurlar.

Oğlak & Yay Uyumu

Yan yana olan burçların evlilik uyumunu yakalaması biraz zordur. İyimser ve sosyal Yay, ciddi ve sorumluluklarını fazlasıyla önemseyen Oğlak’a ayak uydurmakta zorlanabilir. Yay pozitif enerjisiyle Oğlak’ın hayatına enerjiyi ve iyimserliği getirirken bir süre sonra bundan sıkılabilir. Oğlak ilişkide ısrar ederse üzülen kendisi olacaktır.

Oğlak & Oğlak Uyumu

Aşk burç uyumu açısından bakıldığında bir yandan birbirlerini çok iyi anlarken bir yandan da birbirinden inatçı ve hırslı iki kişinin birlikteliğinde çatışmalar eksik olmayacaktır. Her ikisi de kendi planını hayata geçirmek ister. Fedakarlığı hep karşı taraftan bekler. Güç savaşına girmek yerine ortak keyif alanlarının kıymetini bilip kaybetmemek adına orta yolu bulmaya çalışırlarsa uzun süreli birliktelik yaşayabilirler. Aksi halde “Aşk değil savaştı sanki!” cümlesini kurmaları çok olası.

Oğlak & Kova Uyumu

Oğlak’ın “Keşke…. olsam.” dediği birçok özellik Kova’da vardır. Bu nedenle başlangıçta güçlü bir çekim yaşar. Ancak lider ruhu nedeniyle Oğlak, zamanla Kova’nın zor olan yönlerini tolere etmek yerine kendi doğrularını dayatmakta ısrar edebilir. Bu hesap yapan hırslı tutumu ise Kova’ya itici gelebilir. Sonunda er ya da geç kopma yaşanacaktır.

Oğlak & Balık Uyumu

En uyumlu ilişkilerden biri olmaya aday! Oğlak’ın sağlam duruşu hassas ve güven arayan Balık’a iyi gelir. Balık’ın duygusal yapısı ise Oğlak’ın derinleşmesine ve sertlikten sıyrılmasına katkı sağlar. Bu sayede yaşamın farklı alanlarını birbirleri ile keşfederler. Balık hayal eder, Oğlak hayata geçirir. Bu şekilde ilişki kusursuz ilerler. İlişkinin uyumunu koruması için dikkat edilmesi gereken tek nokta Balık Oğlak’ın kaprislerine karşı sakinliğini korumalı, Oğlak ise Balık’ı duygusal anlamda değişime zorlamamalı.

Kova Burcu Aşk Uyumu

kova-burcu-ask-uyumu
kova-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda özgürlük sevdalısı Kova burcu anlaşılması zor bir burçtur. Özellikle sahiplenmeyi seven Akrep ve Balık’la hiç anlaşamaz. En çok kendisi gibi sosyal ve dengeyi seven Terazi ile anlaşır.

Kova & Koç Uyumu

Enerji dolu ve aktif hayatı seven Koç ilk başlarda akılcı Kova ile uyum sağlar. Kova’nın hayatına sosyallik ve farklı bakışları katar. Ancak zamanla kurallardan hoşlanmayan Koç bu ilişkinin bencil kişisi haline gelir. Kıskanç ve sahiplenici davranmaya başladıkça da Kova’nın sabrı taşmaya başlar. İlişkileri hızlı başladığı gibi hızlı da biter.

Kova & Boğa Uyumu

Bu ilişkiyi oldurmak deveye hendek atlatmaktan daha zor olabilir. Bu tamamıyla zıt burçlarına evliliğine bakacak olursak Kova özgürlüğünü düşkün, bağımsız ve yeniliklere açık bir burçken, Boğa değişimden hoşlanmayan sabit, tutucu ve kıskanç bir burçtur. Aşk burç uyumu açısından bakıldığında Kova aradığı güven duygusunu Boğa’nın sabitliğinde bulabilirken, aşırıya kaçtığı zamanlarda onu anlayamaz ve özgürlüğünün kısıtlanmasına tahammül edemeyip ilişkiyi sonlandırır.

Kova & İkizler Uyumu

İkizler hayatın eğlence ve güzel yanlarını Kova ile paylaşırken, Kova da İkizler’e farklı pencereler açıp ufkunu genişletir. Beraber olmaktan, kültürel ve entelektüel faaliyetlerden keyif alırlar. Eğlence ve uyum dolu bir birliktelik olması rağmen her iki burcun da hava elementi olmasından dolayı her iki taraf da sorumluluktan kaçar ve bu kaçış ilişkinin sonunu getirebilir. Devam etmesi için bir tarafın ayaklarının yere sağlam basması gerekir.

Kova & Yengeç Uyumu

Özgürlüğüne düşkün Kova, Yengeç’in kıskaçlarında rahat edemez! Yengeç endişeleri ve huzursuzluğuyla Kova’yı rahat ettirmez. Kova ise dışadönük ve keşif seven yönüyle Yengeç’in duygusal dünyasına ve içe yönelişine eşlik edemez. Birliktelikte ısrar etmeleri halinde Yengeç evde ve kendisiyle zaman geçirirken, Kova sevdiği sosyal ortamlarında kalmaya devam edecektir. Bu tarz bir ilişkide zamanla ikisi de yalnızlaşır.

Kova & Aslan Uyumu

Zıt burçların evlilik uyumunda başlangıçta birbirlerine karşı ani çekilme yaşarlar. Yaşam enerjisiyle dolu Aslan, Kova’nın hayatının merkezine yerleşebilir ve tüm ilgisini üzerine çekebilirse ondan mutlusu olmaz. Ancak yönetmeyi seven Kova hayatının merkezini asla Aslan’a vermez. Aşkları istediği kadar tutkulu olsun, bireyselliğin özgürlüğün ve yönetme isteğinin bir arada olduğu bu ilişkide aşktan çok çatışma yaşanacaktır.

Kova & Başak Uyumu

Farklı bakış açılarına sahip bu iki burçtan Başak toprak elementinden olması nedeniyle titiz, düzenli, eleştirel ve detaycıdır. Kova ise hava elementinden olup sosyal, dışadönük ve keşfetmeye meyillidir. Aşk burç uyumuna baktığımızda bu ikili başlangıçta birbirlerini dengeler ve beraber eğlenirler. Ancak zamanla Kova değişimde ve keşfetmekte kendisi gibi hevesli olmayan Başak’tan sıkılmaya başlar. Bu süreçte Başak eleştirmeye ve sabit kalmaya ısrar ederse ilişki ışık hızıyla sonlanır.

Kova & Terazi Uyumu

Kova’nın belki de anlaşabildiği tek burç! İki hava elementinin birlikteliğinde zevk, eğlence ve sosyallik ön plandadır. Terazi’nin de kendi gibi hareketli ve dengede oluşu Kova’nın ilgisini çeker. Her ikisi de özgürlüklerine düşkün olduğu için bu ilişkide birbirini kıskanmak ve bunaltmak gibi durumlar yaşanmaz. İki taraf için de bu çok kıymetlidir. Ortak zevklere Terazi’nin romantikliği ve bağlılığı da eklenince ilişkileri hem derin hem de uyumlu bir şekilde uzun yıllar sürebilir.

Kova & Akrep Uyumu

Birbirlerini önce çeker sonra hırpalarlar! Aşk burç uyumuna baktığımızda Kova Akrep’in gizemine ve derinliğine tutulup gider. Ancak sonrasında özgürlüğüne düşkün olduğu için Akrep’in kendisini sahiplenmesine ve kıskanmasına izin vermeyecektir. Mantığı baskın gelince, ilişkide tutkusu baskın kalan Akrep olur. İstediği birebir ve bağımlı ilişkiyi yakalayamayan Akrep ve özgürlüğü kısıtlanmaya çalışan Kova çatışmaya başlar. Taraflardan biri sabreder ve fedakarlık gösterirse ilişkileri zor da olsa yürüyebilir.

Kova & Yay Uyumu

Aşık değil ama arkadaş olurlar! Yay’ın ateşi Kova’yı da harekete geçirir. Kova ise Yay’a başka pencereler açar. Kova’nın gelecek planlarına Yay destek olur ve beraber heyecanlanırlar. Ortak pek çok başarıya beraber imza atabilirler. Birlikteliklerinde tutku yerine dostluğu baskın hissederler. Toprak elementinin eksikliği duygusal olarak derinleşememelerine neden olur. Aşk yerine mantık evliliği yapmak isteyenler için uygun adaylardır.

Kova & Oğlak Uyumu

Geleneksel Oğlak hırslı ve bir türlü güvenemeyen yönleriyle Kova’yı bir türlü tatmin edemez. Kova keşfetmeyi ve geleceği yaşamayı seven yenilikçi bir burçtur. Yerinde saymak ve stabil yaşam ona göre değildir. Ortak özelliklerinin azlığına bir de duygusal bağlanma problemleri eklenince aşk yaşamaları ve birbirlerinden keyif almaları mümkün olmayabilir. Kova kısıtlanmaya ve hareket yoksunluğuna dayanamayıp ilişkiyi bitirebilir.

Kova & Kova Uyumu

Birbirlerine inat yapmazlarsa oldukça keyifli bir ilişki yaşamaları mümkündür. Neşe, zengin düşünce dünyası, yenilik ve keşif dolu bir ilişki olur. Fakat yakın ve uzağı aynı anda ister gibi hem bağlanmak hem de bağımsızlık isterler. Her iki taraf da aynı istekte diretince çatışmalar başlar. Özgürlük ve bağlılık arasında seçim yapacak olmak her ikisine de uymaz. Nasıl olduğunu anlamadan ilişkileri biter.

Kova & Balık Uyumu

Mantıkla duygunun birleşimi! Birbirlerine katacakları çok şey vardır. Balık, Kova’nın sertliğini yumuşatabilirken, Kova da Balık’ı gerçeklere yaklaştırabilir. Başlangıçta yaratıcılık ve duygusallık Kova’ya aradığı şeymiş gibi gelir. Ancak zamanla bu yeni tanıştığı duygular sıradanlaşmaya hatta anlamsızlaşmaya başlar. Buna bir de ilişkiye olan farklı bakış açıları eklenince iyice uzaklaşırlar. Balık bağlılığı severken, Kova özgürlüğünü istedikçe iniş çıkışları bitmediğinden ilişkileri biter.

Balık Burcu Aşk Uyumu

balik-burcu-ask-uyumu
balik-burcu-ask-uyumu

Burçlara göre aşk uyumuna baktığımızda hayalperest ve içe dönük Balık burcu en iyi kendi gibi su elementinden olan Yengeç ile anlaşırken, mantığın ve dışa dönüklüğün baskın olduğu Koç, Kova ve İkizler ile uyumun yakınından bile geçemez.

Balık & Koç Uyumu

Aşk burç uyumu açısından ne kadar anlamak isteseler de birbirlerini kolay kolay anlayamazlar. İçe dönük ve hassas Balık, Koç’un enerjik ve sosyal yanına eşlik edemez. Karşısındakini yönetmeyi seven ve derinleşmekten uzak Koç da Balık’ı yaralar. Biri ne kadar hassas ve hayalperest ise diğeri o kadar duygudan uzak ve gerçekçidir. Uzun bir beraberlik yaşamaları pek mümkün değildir.

Balık & Boğa Uyumu

İlk tanıştıklarında aradıkları her şeyi birbirlerinde bulduklarına inanırlar. Balık aradığı güven duygusunu ayakları yere sağlam basan istikrarlı Boğa’da bulur. Her iki taraf da keyfe, huzura, uyuma ve ortak paylaşıma önem verir. Herkes kendi alanına ve sorumluluğuna sahip çıkıp tartışmadan uzak durur. Ancak eğer destekleyici başka enerjiler yoksa her ikisi de zamanla bu ilişkiyi renksiz ve rutin bulmaya başlayacak, heyecan arayacaktır.

Balık & İkizler Uyumu

Balık’ın sabrını deneyecek ilişki! İkizler gerçekte yaşarken, Balık hayal dünyasında yaşamayı sever. Olayları değerlendirme şekilleri çok farklıdır. Balık sevildiğini hissettiği anda o ilişki için kendini feda edebilirken, İkizler hayatın getirdiklerini yaşar ve canı gitmek istediğinde gider. Bunu hisseden Balık hiçbir zaman tam olarak İkizler’e güvenemez. Kendini bırakamadığı ilişkide Balık’ın mutlu olması söz konusu değildir.

Balık & Yengeç Uyumu

Balık tanışır tanışmaz kendisi gibi su elementi olan Yengeç’i yıllardır tanıyor hissine kapılır. Kendini duygusal anlamda güvende hisseder. Anlaşıldığına ve incinmeyeceğine inanır. Hayata bakış açıları da aynıdır. Romantizm ve derinliğin dolu dolu yaşanacağı bu ilişkide dikkat edilmesi gereken nokta her iki tarafın da içe dönük olması nedeniyle sosyallikten uzak kalınmasıdır. Taraflardan biri bu konuda esneyebilirse ve diğeri de ona ayak durursa mükemmel birliktelik olur.

Balık & Aslan Uyumu

Zıt kutuplar bir yandan birbirlerini çekerken bir yandan da uzun süre bir arada kalamazlar. Bu iki burç da aynen bu şekildedir. Balık’ın derinliği Aslan’ın gücüyle birleşince mükemmel bir tamamlanma yaşanır. Aslan bu ilişkiye neşe getirir. Zamanla Aslan olaylara gerçekçi tepkiler verdikçe Balık hassaslığından yaralanır. Ya susup Aslan’ın yönetimine girmesi ve kendi hislerini yok sayması gerekir ya da kırılmaktan yorulup ilişkiden gider.

Balık & Başak Uyumu

Kalbiyle ve sezgileriyle hareket eden Balık, aklıyla hareket eden Başak ile uzun süre beraber olamayabilir. Aşk burç uyumu açısından ikisi de birbirlerinde aradıklarını bulamazlar. Başak Balık’a fazla yüzeysel gelirken, Balık da Başak’a fazla değişken ve karmaşık görünür. Farklılıklar göze battıkça eleştiriler ve çatışmalar başlar. Balık yaralanır ve ilişkiden gider.

Balık & Terazi Uyumu

Romantik komedi tadında birliktelik! Güzelliğe, zevke ve romantizme önem veren bu ikili kendilerini bir anda kaptırırlar. Duyguları o kadar yoğun yaşarlar ki ilişkinin duygusal iniş çıkışı hiç eksik olmaz. Duygusal yoğunluğa zevk ve keyif de eklenince bir anda birbirlerinin merkezleri oluverirler. Zamanla Terazi aklını devreye sokarken, Balık sezgileriyle hareket etmeye ve fedakarlık yapmaya devam eder.  Duyguların derinleştirdiği bu aşkta fedakarlık yapmaya devam eden tek taraf Balık kalınca bir süre sonra o da yorulur ve pes eder.

Balık & Akrep Uyumu

Tutkunun, cinsel çekimin ve romantizmin zirvede olduğu bu aşkta çatışma ve gözyaşı da zirvededir. Su elementinden olan bu burçlar birbirlerini rahatça anlarlar. Akrep hem duygusal ve derinken hem de Balık’a güven verecek şekilde kararlı ve istikrarlıdır. İlişkinin devamında Balık Akrep’in kontrol etmeye ve sahiplenmeye çalışan yanından rahatsız olabilir. Buna bir de son bulmayan gizemli halleri eklenince Balık ruhen yorulmaya başlar.

Balık & Yay Uyumu

Özgürlük düşkünü Yay, Balık’ın bağlılığını ve duygusallığını anlamakta zorlanır. O dış dünyayı keşfe meraklıyken, Balık iç dünyasına seyahat etmeyi ve orada kalmayı sever. Her ne kadar birbirlerini geliştirebilecek özelliklere sahip olsalar da, dünyaya bakış açıları aynı olmadığı için orta nokta bulmakta zorlanırlar. Balık her şeyin yoluna gireceğini ve anlaşılacağını düşünerek bir süre sabreder. Sonrasında bakar ki fedakarlıklar ve anlama isteği tek taraflı, o da bu ilişkiden vazgeçer.

Balık & Oğlak Uyumu

Toprak elementi Oğlak, su elementi Balık’a güven sunar. Balık, Oğlak’ın çabasından ve disiplininden etkilenir. Oğlak ise fedakarlığı, derinleşmeyi ve sezgilerine güvenmeyi Balık’tan öğrenir. Aşk burç uyumunda Balık Oğlak’a güvenip onun yürüdüğü yolda ona eşlik edebilir. Eğer Oğlak hırsında ve dış dünyaya odaklanmasında aşırıyı kaçacak olursa Balık yalnızlaşır.

Balık & Kova Uyumu

Huzurdan uzak ilişki! Fiziksel olarak birbirlerine çekilmelerinin dışında ortak yön ve keyif noktaları bulmaları pek mümkün değildir. Özgürlüğüne düşkün akılcı Kova’nın duygusallıktan uzak olması belki de bu ilişkinin en büyük eksiğidir. Balık kendini bu nedenle yalnız hissettikçe tavırlarında ve hislerinde tutarsızlaşır. Kova ise bu tutarsızlıktan dolayı güven duyamaz ve ilişkiyi derinleştiren birçok duygu eksik kalır. Bu eksik kalan duygular er ya da geç ilişkinin sonunu getir.

Balık & Balık Uyumu

Bu ilişkide her şey mümkün! İki duygusal ve hassas burç yan yana geldiğinde bir yandan birbirlerini çok iyi anlarken bir yandan da onları dengeye getirecek gerçeklik olmadığından dolayı ayakta kalmanın bir yolunu bulmakta zorlanırlar. Ortak noktaları ve paylaşımları çok olmasına rağmen taraflardan biri bir anda diğer yöne gitme kararı alabilir. Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş misali her iki taraf da bu sezgiye sahip olduğunda bu ihtimali bilir ve karşı tarafa kolay kolay güvenemeyebilir. Güvenin tam olmadığı yerde uzun süreli bir beraberlikten bahsetmek de pek mümkün olmaz.


Burçların Aşk Uyumu yazımızda burçların birbiriyle olan uyumlarına, ilişki, evlilik ve aşk hayatına değindik. Aklınızda farklı bir soru varsa yorum yapmayı unutmayın!

Ayrıca, Fal Sepeti deneyimini yaşayabilmeniz için sizi profesyonel falcılarımız aracılığıyla; Kahve, Tarot, Katina, Su ve Yıldızname gibi falları online baktırmaya davet ediyoruz. Sadece size özel yorumlarla aklınızdaki soruların cevaplarını öğrenin!