Haftalık Burç Yorumları- 2 Mayıs Haftası

Haftalık Burç Yorumları- 2 Mayıs Haftası
Haftalık Burç Yorumları- 2 Mayıs Haftası

2 Mayıs- 8 Mayıs haftasının gökyüzü olayları neler? Haftalık burç yorumları ile birlikte bu haftanın burçlar üzerindeki etkileri neler öğreneceğiz. Bu hafta burçları neler bekliyor? Haftalık burç yorumları hakkında detayları merak ediyorsanız, bu yazımı okuyabilirsiniz.

2 Mayıs – 8 Mayıs Haftasının Genel Etkileri Neler?

Hafta başında Ay İkizler burcunda olacak iletişim konuları anlaşmalar ve sözleşmeler gündemimiz olabilir. Zihnimiz oldukça hızlı çalışabilir hızlı kararlar alabiliriz. Venüs’ün Koç burcuna geçmesiyle özel hayatımızda çok daha istekli hevesli ve başlangıç enerjisinde olabiliriz. Sevdiğimiz kişilere duygularımızı ifade etmek adına daha cesur olacağız. Hafta ortasında Ay’ın Yengeç burcuna geçmesiyle ailevi konular ön planda olurken daha hassas bir ruh haline bürünebilir. 

Hafta ortasında yaşanacak olan Güneş Uraüs kavuşumu beklenmedik süprizleri hayatımıza getirirken yaşayacağımız gelişmeler oldukça şaşırtıcı olabilir. Planlarımızda değişimler söz konusu olurken fevri ve isyankar çıkışlar yapmamaya özen göstermeliyiz.

Hafta sonuna doğru Ay Aslan burcunda olacak kendimize güvenimiz son derece üst seviyede olurken hafta sonu her konuşa daha takıntılı ve eleştirel olabiliriz.

2 Mayıs – 8 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu ve Yükselen Koçlar (21 Mart – 20 Nisan)

Koç Burcu

Sevgili Koçlar ve yükselen Koç burçları, hafta başından itibaren hızlı düşünüp, hızlıca harekete geçen tarafınız öne çıkmaya başlayacak. Kardeşlerle ilişkiler gündeminizde olacak. Kardeşlerinizin hayatında yenilikler olabilir. İş ve eğitim kaynaklı seyahatler yapabilirsiniz. Kısa yolculuklar gündeme gelebilir. Finansal dengenizle ilgili hızlı değişiklikler olabilir. Teknolojik aletler, araçlar için harcamalar yapabilirsiniz. 

Haftanın ilk yarısı boyunca gelecek planlarınıza, ileri tarihli işlerinize odaklanırken; haftanın ikinci yarısından itibaren anda kalmaya, anınızı daha iyi değerlendirmeye odaklanacaksınız. Haftanın tamamında yepyeni fikirler içinde olacak, yeni kararlar alacaksınız. İş görüşmeleriniz, toplantıları ve resmi görüşmeleri Pazartesi, Salı ve Cuma günleri yapabilirsiniz. Günlük rutinlerinizde ve alışkanlıklarınızda küçük değişiklikler yapmak havanızı yenileyecektir. Diğer yandan yakın çevrenizle iletişiminiz daha hızlanmaya başlayacak. Tartışmalar, irtibatlar, konuşmalar çok sayıda kontak gündeme gelebilir. Bu hafta vereceğiniz sözleri tutmaya çalışın.

Boğa Burcu ve Yükselen Boğalar ( 21 Nisan – 21 Mayıs)

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar ve yükselen Boğa burçları, hafta başından itibaren finansal konularda hızlı gelişmeler olacak. Paranızı yönetmekle ilgili yeni kararlara gidebilirsiniz. Bütçenizi gözden geçirebilir, bütçenizi iyileştirmek için yeni kararlar alabilirsiniz. Küçük küçük ödemeler ve harcamalar artabilir. Çocuklarınız için daha sık para harcayabilirsiniz.

Aşk hayatınızda hediyeleşmeler olabilir. Aşk ilişkilerinde beklentilerinizin karşılanması sizin için daha önemli hale gelebilir. Hem iş hem özel hayatınızda olaylara çift yönlü bakmaya çalışmalı, bakış açınızı değiştirebilmelisiniz. Kardeşlerle maddi yardımlaşmalar ve ortak maddi planlamalar gündeme gelebilir. Kendinizi daha iyi hissetmek adına hobilerinizle ilgilenebilirsiniz. Pazartesi ve Salı günleri iş hayatı, resmi işler ve önemli görüşmeler için oldukça destekleyici. İstediğiniz, aklınıza koyduğunuz bir şeyi alabilirsiniz. Finansal konularla ilgili süregelen bir gündem kapanmaya doğru gidecektir. Özellikle bir ödemenizi tamamlayabilir, bir borcunuzu kapatabilirsiniz.

İkizler Burcu ve Yükselen İkizler (22 Mayıs – 22 Haziran)

İkizler Burcu

Sevgili İkizler ve yükselen İkizler burçları, bu haftadan itibaren daha fazla kendi hayatınıza odaklanacak, daha çok yenilik arayışında olacaksınız. Eskiye dair konular, eski alışkanlıklar ve rutinler sizi zaman zaman sıkabilir. Her zaman sık karar değiştiren siz İkizler burçları, bu dönemde daha hızlı karar değiştireceksiniz. Finansal gündemlerinizle ilgili aniden yeni kararlar alabilirsiniz. Küçük riskler alarak paranızı arttırma adına yatırımlara girebilirsiniz. 

Bu hafta özellikle bir süredir gündeminizde olan veya bir süredir düşündüğünüz, kafa yorduğunuz meselelerle ilgili yeni kararlar alacaksınız. Rahatlama, özgürleşme ve stresten uzaklaşma isteğiniz artabilir. Düğün, nişan gibi organizasyon planlamalarınız daha önce aksadıysa bu hafta bir planlamaya gidebilirsiniz. Öğretmenleriniz, üstleriniz ve yöneticilerinizle iletişiminizde daha özenli olmaya gayret edin. Bu hafta kafanızdaki plan ve projeler için harekete geçebilirsiniz. Hafta sonuyla beraber 3 hafta boyunca hayatınızı ve görüntünüzü güzelleştirmek, sosyal olmak için uğraşacaksınız. Artık silkinme zamanınız geldi, biraz kendinize vakit ayırmayı ve kendinizi ön planda tutmayı öğreneceksiniz.

Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler (23 Haziran – 22 Temmuz)  

Yengeç Burcu  

Sevgili Yengeçler ve yükselen Yengeç burçları, Pazartesi gününden itibaren ruh ve beden sağlığınızı korumak ve geliştirmekle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Olayların, karşınıza gelen gündemlerin daha sık arka planını sorgulayabilirsiniz. Anlık duygu ve düşüncelerle harekete geçmeye daha açık olacağınız bir süreçte olacaksınız. Fakat anlık sarf edilen sözler sonrasında kayıp ve pişmanlıklara sebep olabilir. Bu sebeple hafta başından itibaren uzun vadeli düşünerek hareket etmeye, önemli konularda ani karar almamaya, önemli konuşmalarda sözlerinizi seçerek konuşmaya özen gösterin. 

Gelecek planlarınızla, ertelediğiniz işlerle ilgilenebilirsiniz. Seyahat ve yolculuk gündemleri ortaya çıkabilir. Finansal konularda zaman zaman tıkanıklık hissi, mecburiyetler veya gelecek kaygısı enerjinizi düşürebilir. Ay ortasından itibaren finansal konular çözümlenecektir. Bu yüzden maddi konularla ilgili stres ve panik halinde mümkün olduğunca kalmamaya özen gösterin. Bu dönem içinde, gizli saklı işlerden ve ilişkilerden hoşlanabilirsiniz. Başkalarına yardım etme isteğiniz yoğun olacak.

Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar (23 Temmuz – 22 Ağustos) 

Aslan Burcu

Sevgili Aslanlar ve yükselen Aslan burçları, Pazartesi gününden itibaren sosyal çevreniz hareketlenmeye başlayacak. Arkadaşlarınız ve sosyal medya aracılığıyla yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Dostlarınız ve arkadaşlarınızdan hediye alabilir, hediyeler verebilirsiniz. Yaşamla daha iyi bir alma-verme dengesi kurduğunuzda dilek ve istekleriniz karşınıza gelebilir. 

Bugünlerde paranız bereketlenebilir. Küçük küçük birden fazla harcama yapabilirsiniz. Kişisel gelişim konularıyla daha fazla ilgilenebilir, kendinizi keşfe çıkabilirsiniz. Uzun süreli ilişkileriniz ve dostluklarınızda ortak bir gündemi çözmekle ilgilenebilir, zaman zaman fikir ayrılıkları veya dönemsel mesafeleşmeler yaşayabilirsiniz. İlişkilerde yeni kararlar almaktan ziyade eski konuları kapatma, geçmişten gelen durumları yeniden düzenleme zamanı. Partnerinizin ve eşinizin iş hayatında stresli bir konu gündeme gelebilir. Bir karışıklığı çözmek zorunda kalabilir. İlişkilerde karşılıklı anlayış ve kişisel alanı koruma hali gerekli olacaktır.

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak Burcu

Sevgili Başaklar ve yükselen Başak burçları, Pazartesi günüyle birlikte geleceğinize yönelik planlarınıza odaklanacak, hem iş hem özel hayatınızda ilerisini düşünerek hareket etme eğiliminde olacaksınız. Burcunuzun doğası gereği her durumu farklı seçenekleriyle, alternatif yönleriyle düşünen, değerlendiren siz Başak burçları bu dönemde daha fazla seçenekler ve olasılıklar üzerine kafa yoracaksınız. Bu da beraberinde zaman zaman kararsızlıkları getirebilir. 

Görüntünüzle, tarzınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Sosyal çevreyle iletişiminiz artabilir. Sosyal medya bağlantılı işler yapabilirsiniz. Özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri ilişkileriniz ön planda olacaktır. Bugünlerde ilişkilerden yana sürpriz değişiklikler ortaya çıkabilir. Her türlü ilişkide daha hassas ve düşünceli davranmak gerekebilir. Hafta sonuyla birlikte finansal konulara odaklanacaksınız. Harcamalar yapabilirsiniz. Gerekli ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler ( 23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi Burcu

Sevgili Teraziler ve yükselen Terazi burçları, Pazartesi gününden itibaren iş, eğitim ve özel hayatınızla ilgili pek çok düşünce içerisinde olacaksınız. Kararsızlıklarınız, karar değiştirmeleriniz artabilir. Ana göre, anlık ruh halinize göre hareket etme eğiliminde olabilirsiniz. İlişkilerinizde kısa süreli dargınlıklar yaşanabilir. Kısa bir zaman sonra barışmaya gidilebilir. Aynı zamanda eğitim hayatınızda da sorunları çözme konusunda daha pratik düşünen, daha başarılı olan bir pozisyonda olacaksınız. 

Zekanız ve olaylara çift yönlü bakabilmeniz sayesinde her alanda başarıya daha kolay ulaşabilirsiniz. Hafta boyunca Jüpiter’in pozisyonu nedeniyle aşk ilişkilerinizde veya ebeveynseniz çocuklarınızla ilişkilerinizde şartları zorlamamaya, kriz ve kaosa çekilmemeye gayret gösterin. Abartılı duygular, abartılı tepkiler gereksiz gerilimlere, belli belirsiz mesafeleşmeye yol açabilir. Şansınıza güvenmenin işe yarayacağı bir haftadasınız. Kendinize merkezli kalın.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep Burcu

Sevgili Akrepler ve yükselen Akrep burçları, Pazartesi günüyle birlikte sorgulayıcı, meraklı, şüpheci yanınız daha çok ortaya çıkmaya başlayacaktır. Olayların iç yüzünü, arka planını daha çok sorgulayacak ve merak edeceksiniz. Etrafınızdaki insanların gerçek niyetlerini sorgulayabilir, samimiyete daha çok önem verebilirsiniz. Sevdikleriniz için maddi yardımlar yapabilir, borç verme gündemleri içinde olabilirsiniz. Dolandırıcılık durumlarına karşı ay boyunca dikkat etmeye gayret edin. Bankacılık işlemlerinde karşılıklara dikkat edin. 

Bugünlerde miras, nafaka, taşınmaz mallarla ilgili gündemler ortaya çıkabilir. Hayatınıza daha fazla yenilik çekmek, enerji alanınızı temizlemek için ev içerisindeki gereksiz eşyalardan, fazlalıklardan kurtulmaya çalışın. Size yük olan her şeyden özgürleşme zamanı. Bilinçaltı etkili rüyalarınız artabilir. Aile büyüklerinin sağlığına daha fazla önem verebilirsiniz. Bu hafta ortaklaşa parasal konularda kafanız çözüme yönelik çalışacak. Kolay çözümler üreteceksiniz. Bir yandan aklınızda yeni fikirler belirecek ve hesabınızı-kitabınızı iyi bileceğiniz bir sürece ilerleyeceksiniz.

Yay Burcu ve Yükselen Yaylar ( 22 Kasım – 21 Aralık)

Yay Burcu

Sevgili Yaylar ve yükselen Yay burçları, haftanıza yakın çevrenize verdiğiniz sözleri yerine getirerek başlayacaksınız. Bu hafta akraba veya kardeşlerinizin sağlığı veya aile hayatıyla ilgili konularda olumsuz bakış açısından uzak durun. Salı günü itibariyle artık ikili ilişkiler ve özel hayatınızda sorunlarınızı çözümlemek için doğru ve etkili bir 2 hafta başlıyor. Sevdiğiniz insanla iletişiminizi artırabilir, konuşmalarınızı hızlandırabilir, onunla daha fazla bağ kurmaya özen gösterebilirsiniz. Yine özel hayatınızda ilişkilerinizin güçlendiği ve arttığı bir dönemdesiniz. 

Ortaklaşa işlerinizde güzel ilişkiler kurabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla paylaşımlarınız artmaya başlıyor olacak. Gelecek planlarınız ve ileri tarihli organizasyonlarınız için çevrenizden yardım alabilirsiniz. Hafta boyunca kendi fikirlerinizde daha inatçı, ısrarcı olabileceğiniz etkiler hakim olacak. Bu ise sizi dar bir bakış açısında ve sabit fikirlilikte tutabilir. Kalıplaşmış yargılarınızı kırma zamanı. Estetik operasyonlar ve estetik müdahelelerde bu hafta büyük riskler almamaya çalışın. 

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar (22 Aralık – 21 Ocak) 

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlaklar ve yükselen Oğlak burçları, Pazartesi günüyle birlikte iş hayatınıza; iş, eğitim ve ilişkilerin gerektirdiği sorumluluklara odaklanacaksınız. İş hayatınız ve eğitim hayatınızla ilgili önemli görüşmeler, mülakatlar ve sınavlar gündeminizde olabilir. Bu süreçte yapacağınız iş başvurularından ilerleyen günlerde beklediğiniz olumlu yanıtları alabilirsiniz. Geleceğiniz için emek verme, çalışma ve çabalama zamanı. Bu süreç içerisinde beden sağlığınızla ilgili ufak rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bulaşıcı hastalıklara karşı daha fazla özen gösterin. 

Beslenme düzeninizi korumaya çalışın. Zihni sakin tutmak, stresten kaçınmak baş ağrıları ve migren ataklarından koruyacaktır. Finansal konularda yüklü bir ödeme veya satın alım gündeminizde olabilir. Özellikle araçlar ilgili ödemeler, masraflar veya teknolojik aletlerle ilgili satın alımlar olabilir. Hafta içerisinde son dakika kararları almak yerine olayların önünü arkasını düşünerek, pozitif ve negatif taraflarını gözden geçirerek karara gidin.

Kova Burcu ve Yükselen Kovalar ( 22 Ocak – 19 Şubat)

Kova Burcu

Sevgili Kovalar ve yükselen Kova burçları, Pazartesi günüyle birlikte aşk hayatınızla ilgili hızlı gelişmeler karşınıza gelmeye başlayabilir. Duygular daha fazla dile dökülecek, konuşulacak. Akıl ve zekasıyla sizi etkileyen kişilerle karşılaşabilirsiniz. Tutkular, zaaflar ilişkilerde ön planda olmaya başlayabilir. 

Bu hafta gökyüzü hareketleri ile bazı korkularınızın, travmalarınızın farkına varabilir, iyileşmek ve daha sağlıklı hissetmek için kişisel gelişim çalışmalarıyla ilgilenebilirsiniz. Pazartesi ve Salı günleri iş hayatınızla, sorumluluklarla ve ciddi-resmi işlerinizle ilgilenebilirsiniz. Zor bir konuyu, durumu çözebilirsiniz. Daha kararlı, iradeli ve dayanıklı olacağınız günler. Çarşamba ve Perşembe harcamalar, para çıkışları olacaktır. Cuma ve hafta sonuyla birlikte rahatlama, yaşamdan keyif alma, eğlenme ve sevdiğiniz insanlarla iletişim halinde olma zamanı. Estetik müdahelelerde abartılardan ve riskli operasyonlardan kaçınmalısınız. İlişkilerinizde mantığınızı devreye sokarak, iletişiminizi yükselterek hareket edebilirsiniz.

Balık Burcu ve Yükselen Balıklar (20 Şubat – 20 Mart)

Balık Burcu

Sevgili Balıklar ve yükselen Balık burçları, bu hafta verdiğiniz sözleri tutmak sizin için zor olabilir. Sorumluluk üstlenmeyi istemeyebilirsiniz. Salı günü itibarıyla ev, aile ve yuva alanlarınızda becerilerinizi ortaya koymaya başlayacaksınız. İletişiminiz artacak, geçmiş konu ve olayları daha fazla konuşmak isteyeceksiniz. Emlak alım, satım, kiralama işiniz varsa bu tarihten sonraki 15 gün boyunca bu alanlarınız aktif olacak. Konuşma ve görüşmeleriniz hızlanacak. Ayrıca ailenizle olan paylaşımlarınızı arttırıyorsunuz. 

Bu dönemde evinizde olmaktan, misafir ağırlamaktan, evinizi güzelleştirmekten zevk alacaksınız. Aile büyüklerinize olan düşkünlüğünüz artabilir. Bu dönemde zaman zaman umursamaz yanınızla öne çıkabilir, sıkılganlıklar yaşayabilir, değişim ve farklılık ihtiyacında olabilirsiniz. Tembellik, dağınıklık, erteleme ve kaçma hali hayatınızda bir dağınıklığa sebep olabilir. Yaşam alanınızdaki dağınıklıklar, motivasyonunuzu düşürebilir. 


Sizler için hazırladığımız Haftalık Burç Yorumları yazımızın yanı sıra Youtube kanalımızdan detaylı burç yorumlarını da izleyebilirsiniz. Ayrıca profesyonel falcılarımız aracılığıyla; Kahve, Tarot, Katina, Su ve Yıldızname gibi falları da baktırabilirsiniz. FalSepeti ailesi olarak tüm burçlar için iyi ve keyifli bir hafta dileriz.