Aylara Göre Burçlar ve Özellikleri

Burçlar

Doğduğunuz zaman diliminde güneşin bulunduğu pozisyon, burcunuz olarak ifade edilir. Burçlar, kişinin karakteristik özellikleri, iş hayatı, aşk hayatı, nelerden hoşlandığı ve uğurlu sayıları gibi konular hakkında bilgiler verir. Hangi ay, hangi burcu temsil ediyor, burcunuzun özelliklerini yansıtıyor musunuz merak ediyorsanız, aylara göre burçlar ve özellikleri hakkında hazırladığım bu yazıdan faydalanabilirsiniz.

Aylara Göre Burçlar

Doğum tarihlerine göre herkesin bir burcu vardır ve her burcun kendine has özellikleri bulunur.

Astrolojiyi takip eden herkesin bildiği burçlar, doğal olarak oldukça merak edilen bir konu. Henüz burcunu bilmeyenler kişiler bulunurken, burcun özelliklerini yansıtıp yansıtmadığı düşünen kişiler de var. Çünkü, bazılarımız burcun özelliğini tamamen yansıtırken, bazılarımız da tam olarak yansıtmayabilir.

Peki, aylara göre burçlar ve özellikleri, hangi ay, hangi burç? Sizin burcunuz hangisi? İşte cevaplar:

KOÇ BURCU (21 Mart – 20 Nisan)

Ateş grubu burçları arasında yer olan koç, dürüst, lider vasıflı ve aynı zamanda egoisttir. Çok aktif, dinamizmi ve enerjisi yüksek enerjili olan koçlar, sabırsızdır. 

Koç Burcu

BOĞA BURCU ( 21 Nisan – 21 Mayıs)

Toprak grubu burçlarından olan boğa, çok pratik ve kararlıdır. Duygulara çok önem verdiği için sıcak kanlı ve güvenilirdir. Aynı zamanda harekete geçmekte zorlanan,  konforuna düşkün ve tembeldir. 

Boğa Burcu

İKİZLER BURCU (22 Mayıs – 22 Haziran)

Hava grubu burçları arasında bulunan ikizler,  girdikleri ortamlara hemen ayak uydurmaları en bilinen özelliklerindendir. Aynı zamanda kavrama yetenekleri de hızlıdır. Oldukça konuşkan, arkadaş canlısı ve sempatik olan ikizler, değişken ruh halleri nedeniyle ani mod değişimleri yaşayabilirler. 

İkizler Burcu

YENGEÇ BURCU (23 Haziran – 22 Temmuz)

Su grubu burçlarından olan yengeç, fazla duygusal, duyarlı, hassas ve yaşadığı ortama oldukça bağlıdır. Duygularını saklamaya çalışan yengeç burcu insanı aynı zamanda kıskanç ve fazla güçlü olmayan bir karaktere sahiptir.  

Yengeç Burcu

ASLAN BURCU (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Ateş grubu burçları arasında bulunan aslan, özgüvenli, sabit fikirli ve fikirlerini dikte etmeyi sever. Gururlu, koruyup kollayıcı bir karakter olmalarının yanı sıra cömert, fedakar, sanata ve estetiğe düşkündür. 

Aslan Burcu

BAŞAK BURCU (23 Ağustos – 22 Eylül)

Toprak grubu burçlarından başak, sıcakkanlı, cana yakın ve alçak gönüllüdür. Çok meraklı, çalışkan, mükemmeliyetçi, aceleci ve kolay beğenmeyen bir yapıya sahiptir.

Başak Burcu

TERAZİ BURCU ( 23 Eylül – 22 Ekim)

Hava grubu burcu olan terazi, sevimli, uyumlu, sakin, sabırlı, adil ve eşitlikçidir. Aynı zamanda alıngan, tembel, kararsız ve dengesizdir. 

Terazi Burcu

AKREP BURCU (23 Ekim – 21 Kasım)

Su grubu burçları arasında yer alan akrep, mücadeleci, hırslı, güçlü, güvenilir, çalışkan ve dik kafalı bir yapıya sahiptir. Analiz kabiliyeti oldukça yüksek olan akrep burcu insanı,, kuşkucu ve dikkatlidir.

Akrep Burcu

YAY BURCU ( 22 Kasım – 21 Aralık)

Ateş grubu burcu yay, özgür ruhlu, hareketli ve maceracı bir karaktere sahiptir. Olgun, neşeli, iyimser oldukları gibi aynı zamanda sorumsuz ve sabırsızdır.  

Yay Burcu

OĞLAK BURCU (22 Aralık – 21 Ocak)

Toprak grubu burçlarından olan oğlak, kariyer odakli bir yapıya sahiptir bu nedenle soğukkanlı, çalışkan, kararlı, planlı ve disiplinlidir. Aynı zamanda dik başlı, sert ve karamsardır. Oğlak Burcu

KOVA BURCU ( 22 Ocak – 19 Şubat)

Hava grubu burçları arasında yer alan kova, dost canlısı, sosyal, sadık ve vefalıdır. Sıradışı kimliği, dikkat çekmesi ve yeniliği sevmesinin yanı sıra, sabit fikirli ve kendini beğenmiştir.

Kova Burcu

BALIK BURCU (20 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu su grubu burçları arasında yer alır. Şefkatli, hassas, yardımsever, duyarlı ve sempatiktir. Çok duygusal oldukları için kırılgan, kararsız ve çekingen bir yapıya da sahiptir.

Balık Burcu

Sizler için aylara göre burçlar ve özellikleri ile ilgili hazırladığımız yazımızın yanı sıra Youtube kanalımızdan detaylı burç yorumlarını da izleyebilirsiniz. Ayrıca profesyonel falcılarımız aracılığıyla; kahve falıTarot falıYıldızname gibi falları da baktırabilirsiniz. Falsepeti ailesi olarak tüm burçlar için iyi ve keyifli bir hafta dileriz.